Menu

Recenzia a test Porkert ručný mlynček na mäso č. 5

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Ručné mlynčeky

Klady

  • Kvalitný materiál
  • Dôveryhodná značka
  • Dlhá životnosť

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nutné stolné skrutkovanie
  • Vyššia hmotnosť
70 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Manuálny mlynček na mäso Porkert č. 5 využijete pri príprave rodinných obedov. Jedná sa o najmenší model, ktorý je určený na domáce využitie. Nameliete s ním mäso na fašírky, karbonátky alebo burgre. Pol kila mäsa zvládne rozomlieť zhruba za jednu minútu. Nemusíte sa báť zdĺhavej prípravy. Súčasťou balenia je dierovaný kotúč s otvormi s priemerom 4,5 mm. Ak by ste chceli mäso namlieť jemnejšie alebo hrubšie, je možné dokúpiť si aj iné veľkosti.

Mlynček je vyrobený z liatiny a povrch tvorí potravinárska vrstva cínu. Výrobok disponuje certifikátom zdravotnej nezávadnosti, nehrozí teda uvoľnenie škodlivých látok do mäsa. Užívatelia pri mlynčeku chvália jeho pevnosť a skvelý výkon. Často však spomínajú problém s točiacou kľukou. Tú musíte nasadiť na hriadeľ, čo je dosť náročné (zrejme kvôli cínovej úprave). Niektorí zákazníci preto museli otvor zväčšiť. To môže byť vzhľadom na vyššiu cenu mlynčeka problematické.

Aj tento mlynček využijete na viacero úkonov. Pripravíte strúhanku, prepasírujete s ním paradajky či mäkké ovocie. Uhorky, mrkvy alebo syry s ním však nenastrúhate. Na to sú potrebné iné nadstavce, ktoré nájdete skôr pri elektrických mlynčekoch. Pokiaľ si dokúpite nadstavec na tvorbu cukroviniek, môžete s ním vyrábať sušienky. Používatelia však mlynček používajú najmä na mletie mäsa alebo výrobu salámy.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Mlynček značky Porkert zbiera výborné recenzie. Užívatelia chvália odolnosť a kvalitu materiálu. Ekologicky zmýšľajúcich spotrebiteľov poteší, že všetko je vyrobené u našich susedov v Českej republike a je možné dokúpiť náhradné diely. Mlynček vám tak môže vydržať veľmi dlhú dobu. Podľa hodnotení si mlynček poradí aj s prerasteným mäsom a pri mletí sa nešmýka ani nekýve. Pevne ho totiž upevníte na pracovnú dosku so šírkou 15 – 40 mm.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najčastejšie spomínaným kladom je kvalitné spracovanie mlynčeka a skvele namleté ​​mäso. Zákazníci tiež oceňujú, že sa jedná o český výrobok a je možné dokúpiť náhradné diely. Negatívne vnímajú ťažké nasadenie točiacej kľučky na hriadeľ. Odliatok totiž nie vždy sedí a je potrebné zväčšiť otvor. Vzhľadom na vyššiu cenu mlynčeka je tento problém dosť nepríjemný, bez kľučky totiž nemôžete zariadenie používať. V cene nie je ani vtláčadlo, hrozí teda, že si pri plnení mlynčeka zraníte prsty.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ by pre vás bola práca s manuálnym mlynčekom nepraktická, zvoľte základný elektrický variant od značky Tefal. Je lacnejší a vďaka výkonu 1 400 W (pri tomto type mlynčeka bežná až mierne vyššia hodnota) spracuje 1,7 kg mäsa za minútu. Hodí sa tak do bežnej domácnosti. Mlynček je síce plastový, avšak mlecí mechanizmus je kovový, nemusíte sa tak báť zlomenia nožov. Tie budú navyše vždy nabrúsené, pretože mlynček má funkciu samoostrenia. Oproti Porkertu má v cene aj vtláčadlo, pri plnení si tak nezraníte prsty.

Záverečné zhrnutie

Mlynček na mäso č. 5 značky Porkert odporúčame všetkým, ktorí chcú mlieť menšie množstvo mäsa. Hodí sa do malých až stredných rodín. Za minútu namelie pol kila mäsa. Pre početnejšiu rodinu zvoľte radšej stredný model č. 8. Podľa mnohých recenzií melie mäso precízne a samotný výrobok je kvalitný. Problémom je ale kľuka, ktorá niekedy nesedí na hriadeľ, otvor sa teda musí zväčšovať, čo je vzhľadom na cenu nepríjemné. V sade nie je vtláčadlo, pri plnení mlynčeka teda hrozí zranenie prstov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Porkert

Materiál konštrukcie

Liatina + drevená rukoväť

Materiál mlecieho mechanizmu

Liatina

Rýchlosť mletia mäsa (kg/min)

0,7

Vhodný na drvenie zeleniny a pečiva

Áno

Vtláčadlo

Nie

Nadstavec na sladké pečivo

Nie

Nadstavec na plnenie údenín

Nie

Veľkosť dierovaných doštičiek (mm)

4,5

Hmotnosť (kg)

2,94

Spätný chod

Áno

Funkcia samoostrenia

Nie

Skrutkovanie k stolu

Áno

Vhodné do umývačky

Nie

Príkon (W)

Nerelevantné

70 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Porkert ručný mlynček na mäso č. 5 | Hodnotenie: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá chce vždy vedieť viac. Jej zvedavosť ju vedie do rôznych kútov internetu, aby získala potrebné fakty. Vďaka ucelenému prehľadu môže čitateľa upozorniť, na čo si dať pri výbere produktu pozor. Oblasť mlynčekov na mäso a ďalších kuchynských spotrebičov dobre pozná. Časť jej rodiny sa živí prípravou burgerov a ďalších pochutín, dokáže teda poradiť, na čo sa pri výbere mlynčeka zamerať, aby sa stal vaším najlepším pomocníkom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Porkert ručný mlynček na mäso č. 5

Porkert ručný mlynček na mäso č. 5

70 € Orientačná cena