Menu

Recenzia a test Powermat PM-ESP-2000

Výborné Celkové hodnotenie

Najobľúbenejší u užívateľov v kategorii Vysávače na popol

Klady

  • Veľmi dobrý výkon
  • Účinné filtre
  • Objemná nádoba na odpad
  • Jednoduchá manipulácia
  • Pomerne priaznivá cena

Zápory

  • Menej kvalitné materiály
  • Vyššia hlučnosť
  • Čistenie môže byť náročnejšie
60 € Orientačná cena

Powermat PM-ESP-2000 je vysávač na popol, ktorý sa v posledných rokoch radí medzi najobľúbenejšie modely. Už pri prvom použití totiž zaujme vynikajúcim sacím výkonom, takže je pri upratovaní (nielen) popola naozaj veľmi efektívny. Navyše nie je nijako výrazne drahý, i keď kvôli tomu je možné nájsť aj určité negatíva.

Základné charakteristiky

Tento vysávač na popol síce nedosahuje maximálny výkon (2 000 W), ktorý uvádza výrobca, napriek tomu sa jedná o veľmi výkonné zariadenie s nadpriemerne silným motorom. Uplatnenie tak môže nájsť aj v priemyselných podmienkach. Powermat PM-ESP-2000 je navyše vybavený kvalitnými filtrami, ktoré sa podieľajú na efektívnom upratovaní domácnosti a ďalších priestorov. Celoplošný filter nádrže bráni prieniku popola, čím chráni hlavný papierový filter.

Powermat PM-ESP-2000 je vybavený aj HEPA filtrom, ktorý zachytáva aj tie najjemnejšie častice. Zaujme ale aj kolieskami a nízkou hmotnosťou (3,5 kg). Potešiť môžu tiež tri sacie koncovky, plastová flexibilná hadica či trojdielna plastová sacia rúrka. Jednotlivé materiály však nie sú úplne kvalitné, čo je dôsledkom nižšej ceny. Pri upratovaní teda budete musieť byť opatrní, aby ste vysávač nepoškodili. To platí pre jeho plechové aj plastové časti.

Parameter Tento produkt
Motor

Áno

Príkon (W)

1 650

Objem nádoby (l)

20

Dĺžka kábla (m)

3,5

Dĺžka hadice (cm)

250

Hmotnosť (kg)

3,5

Fukár

Nie

Horúci popol

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Vysávač Powermat PM-ESP-2000 bol na portáli Heureka vyhlásený produktom roka v rokoch 2020 a 2021. Užívateľmi je pozitívne hodnotený nielen výborný sací výkon, ale aj účinné filtre, veľká zberná nádoba na odpad, slušná obstarávacia cena a ľahká manipulácia (vďaka nízkej hmotnosti a prítomnosti koliesok). Negatívne je hodnotená hlučnosť aj nižšia kvalita materiálov. Plechová konštrukcia sa totiž môže pretlačiť a rúrky k hadici prasknúť.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pokiaľ hľadáte naozaj výkonný vysávač na popol, Powermat PM-ESP-2000 predstavuje perfektné riešenie. Navyše má veľký objem a veľmi ľahko sa s ním pracuje. Potešia aj účinné filtre a pomerne priaznivá cena. Tá sa však odráža na nižšej kvalite materiálov, takže plech plášťa aj rúrky sú dosť tenké. Medzi negatíva je možné zaradiť aj vyššiu hlučnosť, ktorá je ale daná výkonom, ako aj možné náročnejšie čistenie (chýba aspoň ručný oklep filtra).

Porovnanie s alternatívami

PM-ESP-2000 je jediný vysávač na popol od spoločnosti Powermat, ktorý sa stal medzi užívateľmi populárnym. Patrí ale k najobľúbenejším produktom na trhu, minimálne na tom slovenskom. Inak si za podobnú cenu môžete zaobstarať aj ďalšie kvalitné a obľúbené vysávače na popol ako Scheppach ACM 18. Obvykle sú ale menej výkonné ako recenzovaný produkt, ktorý v tejto cenovej kategórii predstavuje ideálne riešenie.

Záverečné zhrnutie

Vysávač na popol Powermat PM-ESP-2000 dokáže veľmi účinne povysávať menšie aj väčšie nečistoty, takže spoľahlivo uprace nielen popol, ale napríklad aj sadze. V okolí zdroja tepla na pevné palivo teda môže udržiavať takmer dokonalý poriadok. Popularitu medzi užívateľmi si získal aj vďaka pomerne priaznivej cene, kvôli ktorej by ste ale pri jeho používaní mali postupovať opatrne. Materiály sú totiž náchylnejšie na poškodenie.

60 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Powermat PM-ESP-2000 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už viac ako 14 rokov. Vďaka svojim skúsenostiam sa teda venuje porovnávaniu produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. V rámci vysávačov na popol sa zameral na všetky dôležité parametre. Poradí vám teda, akú kapacitu vysávača zvoliť a prečo je dôležité si rozmyslieť, či budete popol vysávať ešte horúci, alebo až studený.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Powermat PM-ESP-2000

Powermat PM-ESP-2000

60 € Orientačná cena