Menu

Recenzia a porovnanie Bosch GAS 15 PS

Odporúčame Pri nákupe v kategórii priemyselných vysávačov

Dátum odporúčania: Jún 2018

84,4 % Celkové hodnotenie
  • Kompaktné rozmery
  • Nízky príkon
  • Priemerná hlučnosť
  • Krátka prívodná šnúra
  • Malý akčný rádius
  • Malá kapacita
160 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

S hlučnosťou 74 dB patrí priemyselný vysávač Bosch k tichším modelom na trhu, všeobecne sú ale priemyselné vysávače pomerne hlučné a treba s tým pri práci počítať. Pokiaľ budete mať vysávač spustený dlhšiu dobu, odporúčame využiť nejakú ochranu sluchu. Príkon 1 100 W bol v čase písania recenzie (január 2020) relatívne nízky v porovnaní s konkurenciou, rozhodne tak nejde o žiadneho žrúta peňazí. Objem vrecka 10 l patrí aj k menším. V tomto smere záleží hlavne na tom, akú veľkú a veľmi znečistenú plochu vysávate, na domáce použitie sa odporúča kapacita okolo 15 l, na profesionálne aj 30 l. Tento model tak môžeme odporučiť skôr do menších priestorov. Vysávač zvláda suché aj mokré vysávanie, to je pri priemyselných modeloch pomerne obvyklé a rozširuje to možnosti jeho využitia, nie je však vhodný na vysávanie olejov či chemikálií, na to je potrebný špecializovaný prístroj.

Parameter Tento produkt
Hlučnosť (dB)

74

Príkon (W)

1 100

Vysávanie

Suché/mokré

Objem vrecka (l)

10

Rozmery a manipulácia

S hmotnosťou 6 kg patrí vysávač Bosch k ľahším modelom na trhu, čo sa hodí, ak ho občas potrebujete niekam preniesť alebo previezť (napr. z domu na chatu). Tomu zodpovedajú aj jeho relatívne kompaktné rozmery, na výšku meria 44 cm, na šírku 36 cm. Šnúra k vysávaču má 3 m a akčný rádius, teda celkový dosah vysávača, je 6 m. To je skôr nižšia hodnota a vo veľkých priestoroch môže ísť o istú nevýhodu. Môže sa totiž stať, že budete musieť vysávač prepájať zo zásuvky do zásuvky, aby ste dosiahli všade, poprípade si vypomôcť predlžovacou šnúrou.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

6

Dĺžka kábla (m)

3

Akčný rádius (m)

6

Výška (cm)

44

Dĺžka (cm)

36

Naše hodnotenie a záver

Priemyselný Bosch GAS 15 PS bude šikovným pomocníkom používateľom, ktorí hľadajú variant do domácnosti, menších priestorov alebo na častejšie prevážanie. Na to je ideálna jeho nižšia hmotnosť a menšie rozmery. Nevýhodou vysávača je však krátky dosah a malý objem zbernej nádržky, pre väčšie dielne už by bolo možno vhodnejšie zvoliť rozmernejší stroj, ako napríklad vysávač Kärcher WD 6 P Premium s kapacitou 30 l. Použitie modelu Bosch je vcelku všestranné, zvládne suché aj mokré vysávanie, nie je nadpriemerne hlučný a patrí k úspornejším modelom na trhu.

160 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Bosch GAS 15 PS | Hodnotenie: 84,4 %
Eliška Srncová zaujíma v našej redakcii seniornú pozíciu, a väčšinu svojich tém tak spracováva naozaj dlhodobo. Po niekoľkých rokoch práce s kategóriou klasických vysávačov sa rozhodla pridať do svojho výberu aj vysávače priemyselné. Pri príprave na túto tému naštudovala množstvo odborných zdrojov, aby vám mohla vysvetliť, aké sú presné rozdiely medzi priemyselným modelom a domácim vysávačom a ako tieto vysávače vyberať. Okrem spomínaných variantov má skúsenosti aj s tyčovými a robotickými vysávačmi.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch GAS 15 PS

Bosch GAS 15 PS

160 € Orientačná cena