Menu

Recenzia a porovnanie Bosch UniversalVac 15

Odporúčame Pri nákupe v kategórii priemyselných vysávačov

Dátum odporúčania: Jún 2018

73,9 % Celkové hodnotenie
  • Nízka cena
  • Úsporný model
  • Fukar
  • Nepraktické rozmery
  • Menšia kapacita zbernej nádoby
85 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vysávač UniversalVac 15 spadá do kategórie priemyselných zariadení, čo znamená, že jeho využitie je vhodné pre dielne, haly, garáže alebo iné priestory s vysokým výskytom nečistôt. Vysávač dosahuje v prevádzke hladinu hluku 77 dB, čo je priemerná hodnota, ktorá by nemala spôsobovať v bežných denných hodinách nepríjemnosti. Čo sa týka príkonu, radí sa vysávač medzi úsporné, pretože dosahuje v tomto ohľade 1000 W a väčšina konkurenčných produktov je na elektrickú energiu podstatne náročnejšia. Naopak relatívnou slabinou je objem zbernej nádoby, pri hodnote 15 litrov bude nutnosť vyprázdňovania pomerne častá.

Parameter Tento produkt
Hlučnosť (dB)

77

Príkon (W)

1 000

Vysávanie

Suché/mokré

Objem vrecka (l)

15

Rozmery a manipulácia

Vysávač váži 6,9 kilogramov, čo je slušný základ pre dobré možnosti manipulácie. Rozmerovo sa radí síce medzi väčšie, ale všeobecne by jeho presuny nemali byť v bežných priestoroch problematické.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

6,9

Šírka (cm)

45,7

Výška (cm)

40,1

Dĺžka (cm)

49,6

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia vysávača sú spokojní predovšetkým s jeho jednoduchosťou a schopnosťou poradiť si aj s veľmi ťažkými nečistotami. Negatívne reflektujú len väčšie rozmery jeho konštrukcie, ktoré sme spomínali.

Naše hodnotenie a záver

Vysávač UniversalVac 15 cieli na zákazníkov s menšími požiadavkami, ktorí sa však nechcú uspokojiť s nekvalitným parametrovým vybavením. Jeho hlavnou doménou je teda nízka cena pri zachovaní funkčnosti a využiteľnosti. Slabinu je možné vidieť v pomerne neprakticky veľkej konštrukcii.

85 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Bosch UniversalVac 15 | Hodnotenie: 73,9 %
Eliška Srncová zaujíma v našej redakcii seniornú pozíciu, a väčšinu svojich tém tak spracováva naozaj dlhodobo. Po niekoľkých rokoch práce s kategóriou klasických vysávačov sa rozhodla pridať do svojho výberu aj vysávače priemyselné. Pri príprave na túto tému naštudovala množstvo odborných zdrojov, aby vám mohla vysvetliť, aké sú presné rozdiely medzi priemyselným modelom a domácim vysávačom a ako tieto vysávače vyberať. Okrem spomínaných variantov má skúsenosti aj s tyčovými a robotickými vysávačmi.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch UniversalVac 15

Bosch UniversalVac 15

85 € Orientačná cena