Menu

Recenzia a porovnanie Kärcher WD 3 Premium

75,9 % Celkové hodnotenie

v kategorii Priemyselné vysávače

Klady

  • Priaznivá cena
  • Úsporný model
  • Fukar

Zápory

  • Krátka prívodná šnúra
  • Menšia kapacita
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vysávač Kärcher WD 3 Premium je zariadením z kategórie priemyselných vysávačov. To ho predurčuje na využitie do dielenských priestorov, garáží alebo priemyselne zameraných budov. V ohľade hlučnosti ho možno považovať za priemerný, pretože 75 dB je hodnota, ktorá síce neznamená najtichšiu prevádzku, ale na druhej strane by v denných hodinách nemala byť problematická. Čo sa týka spotreby, vedie si vysávač dobre, s príkonom 1000 W ho možno radiť v konkurencii porovnateľných za jeden z najúspornejších. Relatívna úspornosť bohužiaľ trochu uberá vysávaču na výkone. Sací výkon 200 W ho radí skôr do podpriemeru. Vysávač disponuje vodným filtrom, takže je využiteľný na mokré i suché vysávanie a hodí sa tak na variabilné využitie. Objem jeho zbernej nádoby činí 17 litrov, čo je zhruba priemerná hodnota zodpovedajúca jeho obstarávacej cene.

Parameter Tento produkt
Prevedenie

Vreckový

Určenie

Mokro-suché vysávanie

Objem zbernej nádoby (l)

17

Napätie (V)

230

Príkon (W)

1 000

Sací výkon (W)

200

Hlučnosť (dB)

75

Dĺžka kábla (m)

4

Akčný rádius (m)

6,5

Rozmery a manipulácia

Vysávač Kärcher WD 3 váži 8,3 kilogramu. To je váha, ktorá je u priemyselných vysávačov zhruba priemerom, ale vzhľadom na jeho orientáciu na menej náročných zákazníkov a menší počet komponentov by váha mohla byť o niečo priaznivejšia. Tiež dĺžka kábla (4 m) a z nej vychádzajúci akčný rádius vysávača (6,5 m) prinášajú priemerné hodnoty. Manipulácia s vysávačom sa tak javí ako bezproblémová pre dobre fyzicky vybavených jedincov, ale pokiaľ uvažujete o jeho využití pre ženy alebo ľudí s menším fyzickým fondom, odporúčame vyskúšať vysávač pre istotu aj osobne.

Parameter Tento produkt
Oklep filtra

Bez oklepu

Pracovná zásuvka

Áno

Šírka (cm)

34

Výška (cm)

52,5

Dĺžka (cm)

39

Hmotnosť (kg)

8,3

Hodnotenie ďalších užívateľov

Vlastníci vysávača Kärcher WD 3 sú spokojní s celkovým pomerom ceny k výkonu, ktorý robí zariadenie od známej a kvalitnej značky dostupné pre zákazníkov s požiadavkami na prijateľnú cenu. Pozitívne hodnotia aj sací výkon. Za slabinu naopak považujú krátku prívodnú šnúru, ktorá sťažuje manipuláciu so zariadením.

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Kärcher WD 3 je výbornou voľbou pre všetkých zákazníkov, ktorí potrebujú upratovacieho pomocníka vysokej kvality, ale nechcú za jeho obstaranie utrácať príliš vysoké sumy. Vysávač vyniká v pomere ceny k výkonu a hoci neponúka oslňujúce parametrové vybavenie, takmer vo všetkých ohľadoch môže konkurovať drahším modelom. Jeho slabinou je bohužiaľ kratšia prívodná šnúra, ktorá zhoršuje možnosti manipulácie.

100 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Kärcher WD 3 Premium | Hodnotenie: 75,9 %
Eliška Srncová
Eliška zaujíma v našej redakcii seniornú pozíciu, a väčšinu svojich tém tak spracováva naozaj dlhodobo. Po niekoľkých rokoch práce s kategóriou klasických vysávačov sa rozhodla pridať do svojho výberu aj vysávače priemyselné. Pri príprave na túto tému naštudovala množstvo odborných zdrojov, aby vám mohla vysvetliť, aké sú presné rozdiely medzi priemyselným modelom a domácim vysávačom a ako tieto vysávače vyberať. Okrem spomínaných variantov má skúsenosti aj s tyčovými a robotickými vysávačmi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Kärcher WD 3 Premium

Kärcher WD 3 Premium

100 € Orientačná cena