Menu

Recenzia a porovnanie Kärcher WD 6 P Premium

94,5 % Celkové hodnotenie

v kategorii Priemyselné vysávače

Klady

  • Veľká zberná nádoba
  • Slušný výkon
  • Široký akčný rádius

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Vysoká cena
  • Relatívne krátka sacia tyč
210 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kärcher WD 6 P Premium je vysávačom z kategórie priemyselných, čo ho predurčuje na využitie v ťažkých podmienkach dielní, garáží alebo iných znečistených priestorov. Hlučnosť garantovaná výrobcom sa zastavila na hodnote 71 dB, čo je celkom dobré číslo, ktoré by v denných hodinách nemalo spôsobiť väčšie problémy v rušnosti. V ohľade príkonu, ktorý vyjadruje spotrebu, zaznamenáva tento vysávač hodnotu 1300 W. Vďaka tomu sa radí medzi priemer. Príkon sa navyše premieta do veľmi slušného výkonu 260 W, vďaka ktorému sa môže vysávač porovnávať aj s podstatne drahšími konkurenčnými produktmi.

Vysávač disponuje tiež možnosťou vysávania pomocou vodného filtra a je tak vhodný na mokré i suché vysávanie. Veľmi pozitívny je aj objem zbernej nádoby, ktorá ponúkne hneď 30 litrov kapacity a radí vysávač v tomto ohľade medzi úplnú špičku.

Parameter Tento produkt
Prevedenie

Vreckový a bezvreckový

Určenie

Mokro-suché vysávanie

Objem zbernej nádoby (l)

30

Napätie (V)

230

Príkon (W)

1 300

Sací výkon (W)

260

Hlučnosť (dB)

71

Dĺžka kábla (m)

6

Akčný rádius (m)

8,5

Rozmery a manipulácia

Čo sa týka hmotnosti, vďaka váhe 9,5 kg sa vysávač radí skôr medzi ťažšie a manipulácia s ním by mohla byť pre menej zdatných jedincov problémom. Naopak výhodou v ohľade manipulácie je slušná dĺžka kábla 6 metrov, ktorá sa premieta do akčného rádiusu 8,5 metrov, čo radí vysávač jednoznačne do nadpriemeru. Rozmery prinášajú priemerné hodnoty a tiež značia, že vysávač je relatívne kompaktný.

Parameter Tento produkt
Oklep filtra

Mechanický

Pracovná zásuvka

Áno

Šírka (cm)

38,2

Výška (cm)

69,4

Dĺžka (cm)

41,8

Hmotnosť (kg)

9,5

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia vysávača sú spokojní predovšetkým s veľmi dobrým sacím výkonom. Kladne hodnotia aj obrovský objem zbernej nádoby 30 litrov. Naopak ako slabinu vidia predovšetkým kratšiu saciu hadicu, ktorá trochu sťažuje možnosti variabilného využitia.

Klady a zápory

Medzi hlavné benefity vysávača Kärcher radíme bezpochyby slušný sací výkon, ktorý sa navyše nespája so zvlášť veľkým príkonom, čo by značilo, že zaplatíte vyššiu čiastku na energiách. Oproti ostatným modelom v našom porovnaní sa pýši aj relatívne nízkou hlučnosťou a dlhým káblom. Nemôžeme zabudnúť ani na objem zbernej nádoby, ktorý je nadštandardný, takže sa rozhodne nemusíte báť častého vyprázdňovania.

Záporov tento vysávač veľa nemá, upozorníme však na kratšiu saciu tyč, ktorá môže obmedzovať možnosti využitia, keď niekam skrátka nedosiahne. S nadštandardným objemom sa spája aj veľká hmotnosť, hoci rozmerovo je vysávač celkom kompaktný. Nemôžeme zabudnúť aj na vyššiu cenu, oproti iným modelom aj dvojnásobnú.

Naše hodnotenie a záver

Hodnotenie vysávača Kärcher WD 6 P Premium je veľmi pozitívne. Vysávač ponúka všetko, čo je na bežnú prevádzku potrebné. Má slušný výkon, veľkú zbernú nádobu, možnosť suchého aj mokrého vysávania a množstvo ďalších. Problémom stroja je jeho vysoká hmotnosť a relatívne krátka sacia tyč.

210 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Kärcher WD 6 P Premium | Hodnotenie: 94,5 %
Eliška Srncová
Eliška zaujíma v našej redakcii seniornú pozíciu, a väčšinu svojich tém tak spracováva naozaj dlhodobo. Po niekoľkých rokoch práce s kategóriou klasických vysávačov sa rozhodla pridať do svojho výberu aj vysávače priemyselné. Pri príprave na túto tému naštudovala množstvo odborných zdrojov, aby vám mohla vysvetliť, aké sú presné rozdiely medzi priemyselným modelom a domácim vysávačom a ako tieto vysávače vyberať. Okrem spomínaných variantov má skúsenosti aj s tyčovými a robotickými vysávačmi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Kärcher WD 6 P Premium

Kärcher WD 6 P Premium

210 € Orientačná cena