Menu

Recenzia a porovnanie Makita VC 2512 L

82,7 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Priemyselné vysávače

Klady

  • Dostatočná kapacita
  • Široký akčný rádius
  • Nižšia hlučnosť

Zápory

  • Nižšia kvalita niektorých komponentov
  • Energetická náročnosť
170 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vysávač Makita VC 2512 L disponuje príkonom 2600 W, čo ho radí v konkurencii porovnateľných zariadení medzi najviac náročné na spotrebu elektrickej energie. Výrobca bohužiaľ neuvádza hodnotu výkonu v rovnakých jednotkách ako konkurenčné firmy, a preto nejde urobiť priame porovnanie. Je však možné konštatovať, že maximálny prietok vzduchu 216 m3/h je hodnota, ktorá je na využitie do dielní, hál alebo silne znečistených priestorov dostačujúca. Pozitívna je tiež hodnota týkajúca sa objemu zbernej nádoby. Dvadsaťpäť litrov by malo postačiť na dlhú dobu bez nutnej výmeny.

Parameter Tento produkt
Prevedenie

Vreckový

Určenie

Mokro-suché vysávanie

Objem zbernej nádoby (l)

25

Príkon (W)

1 000

Podtlak (mbar)

210

Prietok vzduchu (m3/h)

216

Trieda prašnosti

L

Hlučnosť (dB)

72

Dĺžka kábla (m)

5

Akčný rádius (m)

8,5

Rozmery a manipulácia

Vysávač váži celkom 8 kilogramov. To ho neradí medzi najľahšie zariadenia, ale taktiež vďaka tejto hodnote nepatrí medzi zle manipulovateľné a ťažké vysávače. Tiež čo sa týka rozmerov je vysávač priemerný a manipulácia by nemala v bežných podmienkach narobiť väčšie problémy.

Parameter Tento produkt
Oklep filtra

Poloautomatický

Pracovná zásuvka

Áno

Šírka (cm)

37,5

Výška (cm)

53

Dĺžka (cm)

39,5

Hmotnosť (kg)

8

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia vysávača sú spokojní predovšetkým s pomerom ceny k výkonu. Kladne hodnotia aj všeobecnú kvalitu od zavedenej značky a vysoký sací výkon. Negatívne naopak reflektujú plastový materiál niektorých použitých komponentov, ktoré sú menej odolné proti poškodeniu.

Naše hodnotenie a záver

Makita VC 2512 L je vysávač určený na využitie v dielenských priestoroch, halách, garážach alebo silne znečistených miestach. Jeho hlavnou doménou je cenová dostupnosť. Vďaka nižšej cene sa môžete obstaraním vysávača dostať k dobrému parametrovému vybaveniu aj pokiaľ nechcete investovať do kúpy vysokú čiastku.

170 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Makita VC 2512 L | Hodnotenie: 82,7 %
Eliška Srncová
Eliška zaujíma v našej redakcii seniornú pozíciu, a väčšinu svojich tém tak spracováva naozaj dlhodobo. Po niekoľkých rokoch práce s kategóriou klasických vysávačov sa rozhodla pridať do svojho výberu aj vysávače priemyselné. Pri príprave na túto tému naštudovala množstvo odborných zdrojov, aby vám mohla vysvetliť, aké sú presné rozdiely medzi priemyselným modelom a domácim vysávačom a ako tieto vysávače vyberať. Okrem spomínaných variantov má skúsenosti aj s tyčovými a robotickými vysávačmi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Makita VC 2512 L

Makita VC 2512 L

170 € Orientačná cena