Menu

Prity 1P34 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Sporáky na tuhé palivo

Klady

  • Nízka cena
  • Rúra s teplomerom
  • Priestor na palivo

Zápory

  • Spotreba paliva
  • Nižšia účinnosť
  • Horšie spracovanie
450 € Orientačná cena

Sporák na tuhé palivá Prity 1P34 bol serverom Heureka.cz ocenený ako produkt roku v rokoch 2018, 2019, 2020 a 2022. Ide o jeden z najpredávanejších modelov, ktorý síce má svoje muchy, za veľmi príjemnú cenu je ale ľahké ich prekusnúť. Výkon sporáka Prity 1P34 patrí s hodnotou 10 kW k ľahšiemu nadpriemeru. Schopnosť vykúriť až 150 m3 by mala byť dostačujúca pre menšie objekty.

Vyhotovenie

Milovníkov pozorovania ohňa poteší presklené ohnisko, ktoré nie je u týchto sporákov vždy samozrejmosťou. Rúra na pečenie s integrovaným teplomerom v presklených dvierkach a liatinové platničky prídu vhod tým, čo sporák hodlajú využívať prevažne na prípravu pokrmov. Priestor na skladovanie dreva je príjemným bonusom, pre väčšiu zásobu dreva si ale aj tak budete musieť chodiť inam.

Oceľový plech, z ktorého je sporák vyrobený, je lakovaný žiaruvzdorným lakom a mal by odolať aj veľmi vysokým teplotám. Priemer dymovodu 130 cm je štandardnou hodnotou. Vývod dymovodu je možné voliť z dvoch variantov – ľavý horný alebo pravý horný. Dajte si teda pri kúpe pozor, nech vyberiete ten správny pre vaše riešenie priestoru. V mieste výstupu zo sporáka je umiestnená dymová klapka, jej funkciou je regulácia spalín.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Vo veľkom množstve recenzií spokojných zákazníkov sa opakuje pochvala za jednoduchú manipuláciu. Ďalej je kladne hodnotená stabilita sporáka a priestor na uskladnenie dreva. Všeobecne je tento model braný ako dostačujúci za výbornú cenu.

Zákazníci sa sťažujú na zápach pri prvom vypaľovaní farby, čo je ale bežný jav. Niektorí by ocenili väčšiu plochu liatinovej platničky alebo tyč na sušenie utierky. Výčitky smerujú k výrobnému spracovaniu, predovšetkým tuhým pántom alebo horšiemu tesneniu. Zákazníci sa však zhodujú, že za danú cenu sú isté nedokonalosti znesiteľné.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pri sporáku štvornásobne oceneného ako produkt roka na Heureka.cz pozitívne hodnotíme pomer cena výkon. Priestor na uskladnenie dreva je tiež výhodou. Naopak záporne hodnotíme horšie technologické spracovanie tohto sporáka, ktoré sa ale pri nižšej cene dá očakávať. Nevýhodou môže byť aj absencia tyče na sušenie utierok.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte lacný sporák na tuhé palivo, okrem Prity 1P34 môžete zvoliť napríklad Zvezda Narodna SP GLASS, ktorý disponuje širokou rúrou a vysokými nôžkami, pod ktoré možno umiestniť zásobu paliva. Pokiaľ by vás potešil vyšší výkon, Prity 2P41 má 14 W, ale počítajte s vyššou cenou.

Záverečné zhrnutie

Prity 1P34 je jeden z najlacnejších sporákov na tuhé palivá na trhu. Server Heureka.cz ho na základe záujmu spotrebiteľov vyhlásil niekoľkokrát ako Produkt roka. Pomerne priemerná hodnota výkonu 10 kW by mala stačiť na vykúrenie menšej miestnosti. Všeobecne môžeme tento produkt hodnotiť ako skvelý v pomere cena výkon. Zákazníkom vadí horšie technologické spracovanie, ktoré ale v tejto cenovej kategórii nie je prekvapením.

450 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Prity 1P34 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kateřina Klodnerová
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Prity 1P34

Prity 1P34

450 € Orientačná cena