Menu

Profi Tools GOLD GC 1039 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Výhodná cena v kategorii Detektory kovov pre začiatočníkov

Klady

  • Rozsah veľkostí predmetov
  • Široké možnosti nastavenia
  • Jednoduché používanie
  • Nízka cena

Zápory

  • Nižšia hĺbka hľadania
  • Batérie nie sú súčasťou balenia
80 € Orientačná cena

Profi Tools Gold GC 1039 predstavuje perfektné riešenie pre začiatočníkov, pretože je veľmi lacný, napriek tomu umožňuje spoľahlivé hľadanie mincí, šperkov a ďalších kovových predmetov. Využiť ho navyše môžu aj deti, pretože disponuje teleskopickou tyčou s nastaviteľnou rukoväťou od 60 do 90 centimetrov.

Základná charakteristika

Tento analógový hobby detektor kovov je skladací, takže umožňuje ľahký prevoz a prenášanie. Navyše disponuje opierkou paže na komfortné používanie. Predovšetkým je ale opatrený vodeodolnou cievkou s priemerom 19 centimetrov, čo je stredná veľkosť, takže zaručuje dostatočný rozsah veľkostí cieľov. Výrobca navyše uvádza citlivosť do hĺbky až 18 centimetrov, čo je síce oproti drahším zariadeniam podpriemer, avšak pri prístrojoch pre začiatočníkov je to dostačujúce.

Profi Tools Gold GC 1039 umožňuje nastaviť citlivosť, detekciu druhu kovu aj hlasitosť. Disponuje tiež tlačidlom Pinpoint, ktoré pomáha presne určiť polohu objektu, pretože zaisťuje zúženie oblasti prítomnosti predmetu. Poteší tiež indikátor nízkej kapacity batérií, rovnako ako zvukový a vizuálny signál pri náleze. Detektor váži necelý 1 kilogram, takže jeho používanie skutočne bez väčších problémov zvládnu nielen začiatočníci, ale aj deti.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Analógový detektor kovov Profi Tools Gold GC 1039 je užívateľmi hodnotený veľmi kladne. Vyzdvihovaná je nielen nízka hmotnosť, ale aj spoľahlivé hľadanie (nielen) mincí, takže je na prvé pokusy o hľadanie plne dostačujúci. Pozitívne je hodnotená taktiež obstarávacia cena, dizajn, funkcia Pinpoint, komfort používania i možnosti nastavenia. Niektorí používatelia však uvádzajú, že spoľahlivo hľadá v menšej hĺbke než akú uvádza výrobca, kvôli čomu odporúčajú kúpiť väčšiu cievku.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Profi Tools Gold GC 1039 je hobby detektor kovov, ktorý umožňuje spoľahlivé hľadanie, široké možnosti nastavenia a zaujme aj nízkou hmotnosťou a komfortnosťou. Navyše je veľmi jednoduchý na ovládanie, takže sa jedná o optimálne riešenie pre začiatočníkov a používať ho môžu aj deti. Udávaný hĺbkový dosah 18 centimetrov je však podľa všetkého prehnaný a za negatívum je možné považovať aj skutočnosť, že spoločne s prístrojom nedostanete batérie.

Záverečné zhrnutie

Ak hľadáte detektor kovov pre začiatočníkov, medzi ktorých je možné zaradiť aj deti, Profi Tools Gold GC 1039 predstavuje vynikajúce riešenie. Jeho nákupom nezruinujete rodinný rozpočet, práve naopak, napriek tomu vám umožní plné zoznámenie sa s hľadaním kovových predmetov. Nemôžete však očakávať žiadne nadštandardné vlastnosti.

Parameter Tento produkt
Typ

Analógový

Dĺžka (cm)

60 až 90

Priemer cievky (cm)

19

Hmotnosť (kg)

0,92

Napájanie

2 × 9V batérie

Nastavenie citlivosti

Áno

Nastavenie detekcie kovu

Áno

Nastavenie hlasitosti

Áno

Diskriminácia

Nie

Pinpoint

Áno

80 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Profi Tools GOLD GC 1039 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa sústredí na oblasť e-marketingu, teda na obchod prebiehajúci v elektronickom prostredí. Svoje dlhoročné skúsenosti zohľadnil aj pri výbere aktuálne najlepších detektorov kovov, ktoré slúžia na hľadanie objektov pod zemou. Túto aktivitu si navyše sám niekoľkokrát vyskúšal, a to s rôznymi prístrojmi, takže vám dokáže zrozumiteľne vysvetliť, aký je rozdiel medzi analógovým a digitálnym zariadením, alebo akú úlohu zohráva diskriminácia, frekvencia, ale aj ďalšie dôležité parametre.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Profi Tools GOLD GC 1039

Profi Tools GOLD GC 1039

80 € Orientačná cena