Menu

Recenzia a porovnanie Proteco 62.22-GU-21

82,0 % Celkové hodnotenie

S udiarňou v kategorii Grily na drevené uhlie

Klady

  • Funkcia údenia
  • Dostupná cena
  • Teplomer vo veku

Zápory

  • Nemá odnímateľný popolník
  • Menej pevné prevedenie
85 € Orientačná cena

Základné parametre

Firma Proteco, ktorá stojí aj za grilom Proteco 62.22-GU-21, patrí k českým výrobcom náradia a outdoorového vybavenia. V čase písania recenzie (jún 2022) patril tento gril k cenovo dostupnejším modelom na trhu, napriek tomu (alebo skôr aj preto) má rozhodne čo ponúknuť. Skladá sa z dvoch grilovacích vaní, väčšia ponúka plochu 1 620 cm2 a je určená na klasické grilovanie, menšia ponúkne ešte ďalších 526 cm2 a hodí sa hlavne na údenie. Tento gril tak bez problémov vystačí pre rodinu a ponúka pomerne multifunkčné využitie.

Telo aj rošty grilu sú opatrené žiaruvzdorným náterom, nechýba poklop na väčšie aj menšie časti, vďaka ktorému môžete efektívnejšie nakladať s teplom. Rozmerovo nejde o úplne malý model, vďaka kolieskam sa ale nemusíte obávať náročnej manipulácie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Proteco

Grilovacia plocha (cm2)

1 620

Typ grilovacej plochy

Rošt

Poklop

Áno

Výška (cm)

90

Šírka (cm)

85

Hĺbka (cm)

31

Hmotnosť (kg)

13,25

Vybavenie a funkcie

Vo veku grilu Proteco nájdete teplomer pre presnejšiu prípravu pokrmov, ten už je dnes obvyklý u väčšiny modelov na drevené uhlie, snáď len s výnimkou tých najlacnejších. Nechýba ani odkladacia plocha, ktorá je vždy výhodou, môžete tak mať nástroje aj suroviny vždy po ruke. Nedočkáte sa však sofistikovanejšej výbavy, ako je napr. časovač, piezo zapaľovanie alebo zásobník na uhlie. Gril nemá ani odnímateľný popolník, čím sa líši od drahších modelov, pri ktorých je vynášanie popola týmto spôsobom uľahčené.

Parameter Tento produkt
Teplomer

Áno

Časovač

Nie

Piezo zapaľovanie

Nie

Odkladacia plocha

Áno

Zásobník na uhlie

Nie

Odnímateľný popolník

Nie

Klady a zápory

Pozitívne môžeme pri grile Proteco 62.22-GU-21 ohodnotiť predovšetkým pomer ceny a výkonu. Jeho obstaranie vás nezruinuje, napriek tomu je vhodný aj pre rodiny a zastane rovno aj funkciu udiarne. Výhodou je tiež odkladacia plocha a teplomer v poklope.

Ako istý nedostatok vnímame absenciu odnímateľného popolníka, kvôli tomu musíte popol z grilovacej vane vyberať vrchom, čo je vždy komplikovanejšie. Chýbajú ďalšie pokročilejšie funkcie, tie by sme ale od modelu v tejto cenovej kategórii ani neočakávali.

Porovnanie s alternatívami

Zaujímavou alternatívou by mohol byť napríklad gril Cattara Royal Partner. Ten je síce o niečo drahší, ponúka ale trochu pevnejšie prevedenie, doplnené liatinovým roštom. Je tiež vybavený odnímateľným popolníkom. Oproti grilu Proteco má ale menšiu grilovaciu plochu a nemá funkciu udiarne.

Tej sa nedočkáte ani pri grile Fieldmann FZG 1009, ktorý je tiež skôr menší, má malú odkladaciu plochu a, rovnako ako grilu Proteco, mu chýba odnímateľný popolník. Je ale výrazne lacnejší a radí sa medzi pomerne skladné modely, ľahko ho tak preveziete napr. na chatu.

Záver

Gril Proteco 62.22-GU-21 poteší okrem lokálneho pôvodu aj svojou multifunkčnosťou – ponúka nielen časť určenú na grilovanie, ale aj samostatnú časť na údenie. Veľkosťou bude ideálny pre rodiny a vďaka dostupnej cene ani nijak zvlášť nezaťaží rodinný rozpočet. Z výbavy ponúka teplomer a odkladaciu plochu, nemá naopak odnímateľný popolník a niektoré pokročilejšie prvky. Celkovo ho môžeme odporučiť používateľom, ktorí zháňajú cenovo dostupný gril na jednoduché používanie a radi si vyskúšajú aj proces údenia.

Jeho prevedenie ale nemusí byť až také pevné. Ak hľadáte o niečo „masívnejší“ gril s liatinovým roštom, mohol by sa vám páčiť napríklad model Cattara Royal Partner.

85 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Proteco 62.22-GU-21 | Hodnotenie: 82,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa venuje porovnávaniu produktov v našej redakcii už niekoľko rokov a zároveň je nadšenou kuchárkou. Jednotlivé typy grilov má starostlivo naštudované, a teda je schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný typ podľa individuálnych požiadaviek užívateľa. Okrem grilov sa tiež venuje porovnávaniu kuchynských spotrebičov, ako sú varné dosky, plynové sporáky či Remosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Proteco 62.22-GU-21

Proteco 62.22-GU-21

85 € Orientačná cena