Menu

Recenzia a porovnanie Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

Pre nenáročných v kategorii Kotly na plyn

Klady

  • Nízka cena
  • Vysoká účinnosť
  • Nízke emisie

Zápory

  • Nižší výkon
  • Mierne hlučnejší
1 200 € Orientačná cena

Základné parametre

Kondenzačný plynový kotol Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A môžete využívať nielen na kúrenie, ale aj na prietokové ohrievanie vody. V oboch týchto oblastiach je kotol energeticky veľmi účinný, získal zhodne známku A, teda druhú najlepšiu. Spaľovanie paliva, zemného plynu alebo propánu je vysoko účinné, a to až na 108,5 %. Výkon kotla je až 25,2 kW – to, či je to pre pre vašu nehnuteľnosť dostatočná hodnota, vám vypočíta odborný kúrenár. K ekologickému spôsobu vykurovania prispieva aj trieda NOx 5, ktorá vypovedá o nízkej emisii oxidov dusíka.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Protherm

Spaľované palivo

Zemný plyn, Propán

Trieda NOx

5

Maximálny výkon (kW)

25,2

Príkon (W)

105

Ohrev teplej úžitkovej vody

Prietokový

Trieda sezónnej energetickej účinnosti pri kúrení

A

Trieda energetickej účinnosti pri ohreve TÚV

A

Menovitá účinnosť 50/30 °C (%)

104

Hlučnosť (dB)

52

Rozmery a hmotnosť

Kotol značky Protherm je konštruovaný ako závesný variant a tomu zodpovedá aj jeho nízka hmotnosť. Bez vody váži iba 31,6 kg a je tak najľahší v našom porovnaní (v júni 2019). Vďaka krytiu IPX4D sa nemusíte báť umiestniť ho do kúpeľne alebo do miestnosti s vyššou vlhkosťou. Je totiž odolný voči striekajúcej vode a taktiež dotyku drôtu. Rozmerovo sa v kategórii závesných kotlov radí medzi stredne veľké modely. Na výšku meria 74 cm, na šírku 42 cm a do hĺbky zaberie 30 cm.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť kotla (kg)

31,6

Krytie

IPX4D

Konštrukcia

Závesný

Výška (cm)

74

Šírka (cm)

41,8

Hĺbka (cm)

30

Objem zásobníka vody (l)

Nerelevantné

Záver

Výhodou kondenzačného kotla Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A je možnosť ohrievať vodu pri prietoku kotlom. Vďaka tomu je vždy k dispozícii dostatočné množstvo teplej vody. Spaľovanie zemného plynu alebo propánu je ekologické (čo dokazuje 5. trieda emisií NOx) a účinné. Účinnosť kotla je až 108,5%. Ohrev vody aj kúrenie je navyše energeticky efektívne, kotol si vyslúžil dve známky A. Ľahká konštrukcia sa umiestňuje na stenu a šetrí tak miesto v kotolni či v kúpeľni.

Ak nemáte problémy s priestorom a preferujete ohriatu vodu v zásobníku, mohol by vás zaujať stacionárny kotol Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A
Kateřina Klodnerová
Redaktorka
Kateřina porovnáva kotly z pohľadu vhodnosti pre jednotlivé typy bývania. Pozná výhody a nevýhody kotlov a vie poradiť, v akom prípade je vhodné zvoliť elektrický kotol, plynový kotol alebo ten na tuhé palivo. Aktualizuje informácie o legislatíve a pozná emisné triedy aj možné dotačné programy na výmenu kotla. Okrem tejto kategórie spracovala napríklad kategóriu fotopascí, airsoftových zbraní alebo sporákov na tuhé palivá.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

1 200 € Orientačná cena