Menu

Beko HSA24540N – Recenzie, testy a porovnania

86,2 % Celkové hodnotenie

Top 6 v kategorii Pultové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,5/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 8,5/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 5,7/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Nižšia hlučnosť 39 dB
 • Dlhá akumulačná doba 45 hod
 • Funkcia LowFrost

Zápory

 • Nemá invertorový motor
 • V niektorých ohľadoch iba priemerná
350 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mraznička Beko patrí k modelom, ktoré sú vybavené starším typom kompresora. Pri pultových modeloch už sa dnes vo veľkej miere stretnete s invertorovými motormi, ktoré sú úspornejšie, tichšie a hlavne mávajú predĺženú záruku, často až na 10 rokov. Tento model ale ponúkne iba štandardnú dvojročnú záručnú lehotu. Kapacita 230 l patrila v čase písania recenzie (jún 2021) viac-menej k priemeru a mala by pokryť potreby štvor až päťčlennej domácnosti.

Klimatická trieda SN-T je na trhu najširšia a tiež najčastejšia, signalizuje, že mrazničku môžete postaviť do miest s teplotou od 10 do 43 °C. Štandardná je už aj štvorhviezdičková trieda mrazenia, ktorá značí, že túto mrazničku môžete používať na dlhodobé uchovávanie potravín. Mraziaci výkon 10,5 kg je pre kapacitu mrazničky zodpovedajúci, akumulačná doba 45 hod patrila k nadštandardným, aj pri výpadku prúdu alebo poruche tak zostane vaše jedlo zmrazené po naozaj dlhú dobu.

Energetickou účinnosťou sa mraznička Beko zaradila do triedy E, rovnako ako viac ako polovica hodnotených modelov. Spotreba 210 kWh ročne bola ľahko pod priemerom 237 kWh, ročne počítajte s prevádzkovými nákladmi okolo 40 €. Hlučnosť 39 dB bola tiež ľahko pod priemerom a zodpovedá zhruba hluku, aký vydáva chladnička, nemusíte sa preto báť, že by vás táto mraznička akokoľvek rušila. Rovnako ako väčšinu hodnotených modelov, aj tento nájdete v triede hlučnosti C.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Beko

36 % Gorenje, 27 % Whirlpool, 18 % Philco, 18 % Beko
Typ kompresora

Klasický

64 % Invertorový, 36 % Klasický
Objem (l)

230

247,55
Klimatická trieda

SN–T (10–43 °C)

100 % SN–T (10–43 °C)
Energetická trieda

E

55 % E, 27 % F, 18 % D
Ročná spotreba (kWh)

210

220,73
Približné ročné náklady pri 0,19 €/1 kWh

40,24

42,17
Hlučnosť (dB)

39

36 % 39, 27 % 41, 18 % 42, 18 % 40
Trieda hlučnosti

C

82 % C, 18 % D
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

10,5

12,91
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,05

0,05
Akumulačná doba (hod)

45

39,10

Funkcie a rozmery

V ponuke funkcií mrazničky Beko sa dočkáte niekoľkých užitočných prvkov, iné naopak oproti konkurencii postráda. Odmrazovanie je pri tomto modeli nutné vykonávať manuálne, nemá systém zabraňujúci vzniku námrazy. Má však funkciu LowFrost, ktorá vznik námrazy aspoň redukuje, a vy sa tak s odmrazovaním nebudete musieť trápiť príliš často. Nechýba jej funkcia rýchleho zmrazenia, ktorá už je pri dnešných modeloch samozrejmosťou.

Tiež má pomerne populárnu svetelnú signalizáciu, iné modely mávajú aj zvukový signál, napr. pri nedovretí dvierok. Veko mrazničky je uzamykateľné, môžete ju tak mať aj na menej stráženom mieste. Navyše je vybavená kolieskami pre ľahšiu manipuláciu, oboje je pri dnešných modeloch pomerne bežné.

Čo jej oproti niektorým konkurentom chýba, je ochrana pred mrazom, teda funkcia, ktorá umožňuje umiestnenie mrazničky aj v prostredí, kde teplota klesá až do -15 °C. Nemá ani vnútorné osvetlenie, ktoré by uľahčilo hľadanie tej správnej suroviny.

Rozmery mrazničky nájdete nižšie v tabuľke, rovnako ako kapacita, aj veľkosť tohto modelu zhruba zodpovedá priemeru.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Beko HSA24540N

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Manuálne s nenámrazovým systémom

91 % Manuálne, 9 % Manuálne s nenámrazovým systémom
Ochrana pred mrazom

Nie

55 % Nie, 45 % Áno
Rýchle zmrazenie

Áno

100 % Áno
Vnútorné osvetlenie

Nie

73 % Áno, 27 % Nie
Signalizácia

Vizuálna

55 % Vizuálna, 36 % Nie, 9 % Vizuálna a akustická
Kolieska

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Zámok

Áno

82 % Áno, 18 % Nie
Výška (cm)

86

84,16
Šírka (cm)

110

100,25
Hĺbka (cm)

67,5

66,78
Hmotnosť (kg)

45

40,60

Názory užívateľov a odborníkov

Užívateľské recenzie mrazničky Beko najčastejšie obsahujú chválu, mraznička sa nedočkala žiadnych väčších výhrad. Ako pozitívum býva spomínaný hlavne tichý chod, veľký objem a prívetivá cena.

Klady a zápory

Silnou stránkou mrazničky Beko je jej dlhá akumulačná doba. Poteší tiež pomerne nízkou hlučnosťou alebo systémom LowFrost, ktorý obmedzuje vznik námrazy. Inak ide o pomerne štandardný model, oproti konkurencii postráda napríklad invertorový motor a niektoré zaujímavejšie funkcie, nedá sa ale povedať, že by v inak nejakom ohľade znateľne zaostával.

Naše hodnotenie a záver

Pultová mraznička Beko HSA24540N dobre zapadne do štvor až päťčlennej rodiny, ktorá ponúkne nielen priaznivú cenu, ale aj pomerne slušné parametre. Poteší napríklad dlhou akumulačnou dobou, nízkou hlučnosťou alebo systémom LowFrost. Jej spotreba je viac-menej priemerná, to isté platí pre výkon mrazenia. V kategórii vybavenia a funkcií ponúkne hlavne základné prvky, ako je funkcia rýchleho zmrazenia, kolieska alebo zámok. Patrí tiež k modelom so starším typom kompresora bez predĺženej záruky. Pokiaľ by vás zaujímal skôr niektorý z modelov s invertorovým motorom, za zváženie stojí napríklad mraznička Whirlpool WHM 22113.

350 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Beko HSA24540N | Hodnotenie: 86,2 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našom tíme už niekoľko rokov zaoberá porovnávaním produktov veľkých domácich spotrebičov, vrátane pultových mrazničiek. Problematiku mrazničiek má starostlivo naštudovanú a poradí vám nielen, aké vlastnosti môžete od pultových mrazničiek očakávať, ale aj ako sa vyznať vo všetkých možných štítkoch, triedach a systémoch. Okrem pultových mrazničiek vám pomôže aj s výberom práčky, sušičky a ďalšej bielej techniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beko HSA24540N

Beko HSA24540N

350 € Orientačná cena