Menu

Gorenje FH451CW – Recenzie, testy a porovnania

85,2 % Celkové hodnotenie

Top 7 v kategorii Pultové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 8,8/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 5,5/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Funguje aj vo vonkajších teplotách do -15 °C
 • Nízka hlučnosť 39 dB
 • Dlhá akumulačná doba 46 h

Zápory

 • Energetická trieda F
 • Nemá invertorový kompresor
 • Nemá nenámrazový systém
480 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mraznička Gorenje patrí k naozaj objemným modelom, s kapacitou 457 l bez problémov pojme potraviny aj pre viac ako 10 ľudí. K väčšej kapacite sa viaže aj vyššia spotreba, v tomto prípade cca 352 kWh ročne, čo vyjde zhruba na 67,34 €. Hoci je vyššia spotreba pri objemných modeloch pochopiteľná, predsa len by mohla byť o niečo nižšia, to koniec koncov signalizuje aj energetická trieda F, ktorá patrila v čase písania recenzie (jún 2021) k slabším.

Väčšinu hodnotených modelov ste mohli nájsť v lepších triedach E a D. Horšia energetická účinnosť je spôsobená pravdepodobne typom kompresora, mraznička je vybavená klasickým kompresorom, ktorý býva oproti modernejšiemu invertorovému variantu menej úsporný.

K ostatným parametrom už ale nemáme výhrady. Klimatická trieda SN-T je pri dnešných mrazničkách obvyklá a zároveň je najširšia na trhu. Rovnako najvyššia trieda mrazenia už je dnes samozrejmosťou. Hlučnosť 39 dB patrila k nižším a mraznička sa s ňou umiestnila v triede hlučnosť C, rovnako ako väčšina hodnotených modelov. Mraziaci výkon 20,8 kg je pre daný objem mrazničky štandardný, akumulačná doba 46 h nakoniec patrila k nadštandardu, priemer bol o 8 hodín kratší.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Gorenje

36 % Gorenje, 27 % Whirlpool, 18 % Philco, 18 % Beko
Typ kompresora

Klasický

64 % Invertorový, 36 % Klasický
Objem (l)

457

247,55
Klimatická trieda

SN–T (10–43 °C)

100 % SN–T (10–43 °C)
Energetická trieda

F

55 % E, 27 % F, 18 % D
Ročná spotreba (kWh)

352

220,73
Približné ročné náklady pri 0,19 €/1 kWh

67,45

42,17
Hlučnosť (dB)

39

36 % 39, 27 % 41, 18 % 42, 18 % 40
Trieda hlučnosti

C

82 % C, 18 % D
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

20,8

12,91
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,05

0,05
Akumulačná doba (hod)

46

39,10

Funkcie a rozmery

Hlavným nedostatkom v kategórii vybavenia a funkcií je pri mrazničke Gorenje jej systém odmrazovania, respektíve skôr jej absencia. Námrazy sa musíte zbavovať postaru, manuálne, zatiaľ čo rad konkurenčných modelov už je dnes vybavený automatickým nenámrazovým systémom. Na druhú stranu ale mraznička zaujme napríklad ochranou pred mrazom, vďaka ktorej ju môžete postaviť aj do garáže alebo iných nevykurovaných priestorov, kde teplota v zime klesá pod nulu.

Nechýba jej ani funkcia rýchleho zmrazenia, ktorá je pri dnešných modeloch obvyklá. Signalizácia mrazničky je svetelná, niektoré modely majú aj akustický signál. Nakoniec nechýba čím ďalej bežnejšie vnútorné osvetlenie, obľúbené kolieska pre ľahšiu manipuláciu a zámok veka pre zabezpečenie mrazničky.

Hoci je mraznička veľmi objemná, jej rozmery nie sú až také nadpriemerné. Najviac prekonáva modely s menšou kapacitou svojou šírkou, patrí pochopiteľne aj k ťažším modelom. Rozmery aj hmotnosť nájdete nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Manuálne

91 % Manuálne, 9 % Manuálne s nenámrazovým systémom
Ochrana pred mrazom

Áno

55 % Nie, 45 % Áno
Rýchle zmrazenie

Áno

100 % Áno
Vnútorné osvetlenie

Áno

73 % Áno, 27 % Nie
Signalizácia

Vizuálna

55 % Vizuálna, 36 % Nie, 9 % Vizuálna a akustická
Kolieska

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Zámok

Áno

82 % Áno, 18 % Nie
Výška (cm)

85

84,16
Šírka (cm)

150

100,25
Hĺbka (cm)

74

66,78
Hmotnosť (kg)

57

40,60

Klady a zápory

Pre rad užívateľov bude hlavnou výhodou mrazničky Gorenje pochopiteľne jej veľká kapacita. Objektívne poteší aj pomerne nízkou hlučnosťou, dlhou akumulačnou dobou a zaujímavou funkciou ochrany pred mrazom. Jej slabinou je starší typ kompresora a s ním spojená vyššia spotreba. Chýba tiež nenámrazový systém.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte naozaj veľkú mrazničku a zvažujete jej umiestnenie v nevykurovaných priestoroch, bude pre vás model Gorenje FH451CW skvelou voľbou. Pojme potraviny aj pre viac ako desať ľudí a vďaka funkcii ochrany proti mrazu bez problémov znesie aj vonkajšie mínusové teploty. Pozitívom je dlhá akumulačná doba alebo nízka hlučnosť, výkon mrazenia je štandardný.

Hlavnou slabinou mrazničky je klasický kompresor, ktorý je oproti invertorovému variantu menej úsporný. To spolu s veľkou kapacitou mrazničky prináša aj vyššiu spotrebu. Ak by vás zaujímal model s podobným objemom a invertorovým motorom, pozrite sa na recenziu mrazničky Electrolux LCB3LE38W0.

Z funkcií chýba mrazničke Gorenje nenámrazový systém, nechýbajú mu ale iné zaujímavé prvky, ako je vnútorné osvetlenie, kolieska alebo zámok.

480 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Gorenje FH451CW | Hodnotenie: 85,2 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našom tíme už niekoľko rokov zaoberá porovnávaním produktov veľkých domácich spotrebičov, vrátane pultových mrazničiek. Problematiku mrazničiek má starostlivo naštudovanú a poradí vám nielen, aké vlastnosti môžete od pultových mrazničiek očakávať, ale aj ako sa vyznať vo všetkých možných štítkoch, triedach a systémoch. Okrem pultových mrazničiek vám pomôže aj s výberom práčky, sušičky a ďalšej bielej techniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gorenje FH451CW

Gorenje FH451CW

480 € Orientačná cena