Menu

Philco PCF 1002 i – Recenzie, testy a porovnania

86,9 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Pultové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 8,3/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 6,9/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Nízka spotreba
 • Záruka na motor 10 rokov
 • Ochrana proti mrazu

Zápory

 • Krátka akumulačná doba
 • Nemá nenámrazový systém
240 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mraznička Philco PCF 1002 aj so svojimi 100 l objemu patrí k najmenším pultovým mrazákom na trhu – je teda priamo predurčená do malých domácností alebo ako druhá rezervná mraznička pre väčšiu rodinu, ktorá tu a tam presiahne kapacitné možnosti svojho hlavného mraziaceho stroja. Tomuto použitiu napomáhajú aj spodné kolieska uľahčujúce presúvanie.

Od malej veľkosti sa odvíjajú aj ďalšie parametre, napríklad nižšia spotreba. Oproti priemeru nášho porovnania (v júni 2021) zákazník nákupom tohto drobčeka ročne na energiách ušetrí takmer 16 €, najmä vďaka jeho malej kapacite. Energetickou účinnosťou sa tento model zaradil do triedy E, ktorá bola v čase písania recenzie najčastejšia.

Za deň zvládne zamraziť 8 kg potravín, čo je s ohľadom na jeho kapacitu slušný výkon. Akumulačná doba 24 h je naopak skôr slabšia. Klimatickej triede SN-T a štvorhviezdičkovej triede mrazenia nemáme čo vytknúť, ide o najlepšie varianty na trhu a zároveň už sú dnes pre väčšinu mrazničiek samozrejmosťou. Hlučnosť 42 dB potom viac-menej zodpovedala priemeru, taktiež trieda hlučnosti C bola veľmi častá.

Mrazničke nakoniec nechýba ani moderný invertorový kompresor, na ktorý výrobca poskytuje desaťročnú záruku.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Philco

36 % Gorenje, 27 % Whirlpool, 18 % Philco, 18 % Beko
Typ kompresora

Invertorový

64 % Invertorový, 36 % Klasický
Objem (l)

100

247,55
Klimatická trieda

SN–T (10–43 °C)

100 % SN–T (10–43 °C)
Energetická trieda

E

55 % E, 27 % F, 18 % D
Ročná spotreba (kWh)

168

220,73
Približné ročné náklady pri 0,19 €/1 kWh

32,19

42,17
Hlučnosť (dB)

42

36 % 39, 27 % 41, 18 % 42, 18 % 40
Trieda hlučnosti

C

82 % C, 18 % D
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

8

12,91
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,08

0,05
Akumulačná doba (hod)

24

39,10

Funkcie a rozmery

Jednoduchej orientácii vo vnútri mrazničky napomáha vnútorné osvetlenie, ktoré je u pultových modelov veľmi populárne. Z ďalších funkcií však bohužiaľ chýba nenámrazový systém, ktorý by uľahčil údržbu, a signalizácia, ktorá by informovala o zvýšení teploty napríklad pri nedovretí dvierok. Tou v našom porovnaní disponovala zhruba polovica pultových modelov. Nechýba ale obvyklá funkcia rýchleho zmrazenia alebo zámok. Z pokročilejších funkcií potom poteší ochrana pred mrazom, vďaka ktorej môže mraznička fungovať aj v mínusových teplotách.

S malým objemom sa spájajú aj malé rozmery, najmä šírka. Vďaka tomu mrazničku umiestnite aj do menšieho bytu, predsiene či kuchyne. Mraznička poteší aj nízkou hmotnosťou 26 kg. Keď pripočítame spodné kolieska, bude inštalácia a prípadné následné presúvanie pomerne ľahké.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Manuálne

91 % Manuálne, 9 % Manuálne s nenámrazovým systémom
Ochrana pred mrazom

Áno

55 % Nie, 45 % Áno
Rýchle zmrazenie

Áno

100 % Áno
Vnútorné osvetlenie

Áno

73 % Áno, 27 % Nie
Signalizácia

Nie

55 % Vizuálna, 36 % Nie, 9 % Vizuálna a akustická
Kolieska

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Zámok

Áno

82 % Áno, 18 % Nie
Výška (cm)

84,5

84,16
Šírka (cm)

54,5

100,25
Hĺbka (cm)

55

66,78
Hmotnosť (kg)

26

40,60

Názory užívateľov a odborníkov

Recenzií mrazničky Philco sa nezišlo veľa, všeobecne ale používatelia tento model chvália, popisujú ho ako tichý a spoľahlivý, oceňujú aj vnútorné osvetlenie.

Klady a zápory

Mraznička Philco poteší dostupnou cenou, patrí aj k úspornejším modelom, má slušný výkon a vyniká ochranou proti mrazu. Jej nevýhodou je naopak kratšia akumulačná doba a absencia signalizácie a nenámrazového systému.

Naše hodnotenie a záver

Philco PCF 1002 i predstavuje malú, mobilnú pultovú mrazničku s objemom 100 l. Najväčšiu službu teda pravdepodobne urobí malým domácnostiam, alebo ako druhá mraznička pre občasné použitie. Jej prípadné presúvanie bude ľahké vďaka nízkej hmotnosti a spodným kolieskam. Vďaka energetickej triede E je pomerne úsporná, čomu zodpovedajú aj nízke ročné náklady za energie.

Náročným zákazníkom možno nebude vyhovovať krátka akumulačná doba. Čo sa funkcií týka, mraznička disponuje vnútorným osvetlením, rýchlo mraziacim režimom a ochranou proti mrazu. Chýba jej ale protinámrazová úprava a akákoľvek signalizácia upozorňujúca na situácie, pri ktorých vo vnútri náhle vzrastie teplota.

Pokiaľ vám na funkciách príliš nezáleží, ale radi by ste dlhšiu akumulačnú dobu a väčšiu kapacitu, odporučíme vám na prečítanie recenziu o niečo väčšiu Hisense FC181D4AW1.

240 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Philco PCF 1002 i | Hodnotenie: 86,9 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našom tíme už niekoľko rokov zaoberá porovnávaním produktov veľkých domácich spotrebičov, vrátane pultových mrazničiek. Problematiku mrazničiek má starostlivo naštudovanú a poradí vám nielen, aké vlastnosti môžete od pultových mrazničiek očakávať, ale aj ako sa vyznať vo všetkých možných štítkoch, triedach a systémoch. Okrem pultových mrazničiek vám pomôže aj s výberom práčky, sušičky a ďalšej bielej techniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philco PCF 1002 i

Philco PCF 1002 i

240 € Orientačná cena