Rozmery sušičiek bielizne

Obrázek sušičky LG RC7055AH6M

Kupujeme sušičku. Kritéria pre výber toho pravého spotrebiča môžu byť rôzna, často sa však zmieňujú rozmery. Dôvody, pre nákup sušičky atypických rozmerov sú tiež všelijaké. V prípade, že chcete umývačku zapasovať do linky, alebo máte iba malú kúpeľňu, v rámci možností zoženiete všetko.

Sušičku si nemusíte v domácnosti odopierať ani v prípade, že nedisponujete nadbytkom miesta. Umiestenie sušičky môžete vyriešiť nadstavbou na pračku, či sušičku zavesiť. Alebo zvoľte model atypických rozmerov.

Štandardné sušičky sa vyrábajú s rozmermi 60x60x85cm kedy 85 znamená výšku. Typizovaný rozmer sušičiek sa vyrába spravidla vo verzii s bočným plním. Vrchom plnené sušičky bývajú menšej šírky. Obvykle 40 až 45 centimetrov.

V prípade, že doma bojujete o každý centimeter, pravdepodobne sa rozhodnete pre sušičku plnenú cez vrch. Ak chcete umiestniť sušičku na stávajúcu pračku, budete vyberať podľa rozmerov tiež. Vstavané spotrebiče mávajú tiež netypické rozmery.

Hĺbka sušičky sa pohybuje v rozmedzí 60 až 64 centimetrov. Menej než 60 centimetrov a viacej, než 64 cm výrobcovia okrajovo tiež ponúkajú. Šírka klasických sušičiek s bočným plnením sa pohybuje v rozmedzí 59 – 64 a viacej centimetrov. Výška sušičky môže byť medzi 84 a 88 cm.

Za zmienku stojí, že aj kompaktnejšie prístroje dokážu pojímať štandardný objem bielizne. V pohode usušíte až 8 kilogramov bielizne. Vo všetkých rozmeroch sa spravidla dajú zohnať atypické rozmery nech už navrch, či dole od štandardu.