Recenzia a test Electrolux ZUODELUXE+

2. miesto

Recenzia Electrolux ZUODELUXE+

Hodnotenie:

94,8 %

Klady:

Tichý chod, úspornosť

Vysáva dobre tvrdé podlahy i koberec

Zápory:

Vyššia hmotnosť 8,5 kg

280 €
orientačná cena

Vysávanie tvrdých podláh
(max. 10)
Vysávanie kobercov
(max. 10)
Filtrácia
(max. 10)
Hlučnosť vysávača
(max. 10)
Vybavenie a funkcie
(max. 10)
Spotreba vysávača
(max. 10)
Celkové
hodnotenie
10,0 8,6 10,0 10,0 8,8 10,0 94,8 %

Súhrnné údaje 

Vreckový vysávač Electrolux ZUODELUXE+ zo všetkých testovaných vysávačov ponúka v dobe písania tejto recenzie, vo februári 2017, najväčší objem vrecka. S kapacitou 5 l si hravo poradí aj s väčšími priestormi bez nutnosti často meniť vrecúško. Vysávač veľmi dobre vysáva tvrdé podlahy a nemá s nimi žiadny problém. S kobercom si tiež poradí, nič menej nie tak dobre ako s pevnou podlahou, takže pri vysávaní kobercov pár bodov stratil. Dĺžkou akčného rádiusu a samotného prívodného kábla patrí medzi nadpriemer. To pre vás znamená, že môžete vysávať až 13 metrov od zásuvky. Hlučnosť tohto vysávača je výborná, pretože so svojimi 66 dB hlučnosti patrí rozhodne k tichým modelom. Nie je to tak, že by ste ho pri práci nepoučili, ale nebude to nepríjemné a nič viac, než by ste od vysávača čakali. Predbehol ho už len vysávač Electrolux Ultra Silencer ZUSORIGDB+, ktorý s neuveriteľne nízkou hlučnosťou 61dB skutočne robí česť svojmu prídavku “Ultra Silencer“.

Príkon tohto vysávača je 850 W a sací výkon 220 W. Nejde o zlé hodnoty a spolu s dobrými výsledkami účinnosti vysávania tvrdých podláh a kobercov to značí, že je vysávač konštrukčne dobre vyrobený a všetko dobre tesní. Energetická trieda je najlepšia, teda A, a ročne za prevádzku ZUODELUXE+ bude potrebné dať zhruba 3,9 € pri vysávaní bežnej domácnosti jedenkrát týždenne. Toto všetko značí, že sa jedná o veľmi úsporný vysávač. S čistotou vyfukovaného vzduchu tu problém nie je, filtre zachytávajú väčšinu prachu aj nečistoty, vysávač vracia do vzduchu úplné minimum.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých produktov v teste pre porovnanie
Vreckový/bezvreckový Vreckový 73 % Vreckový, 23 % Bezvreckový, 5 % Vreckový i bezvreckový
Výrobca Electrolux 27 % Sencor, 23 % Electrolux, 14 % Rowenta, 14 % Eta, 5 % Dirt Devil, 5 % Hoover, 5 % Zelmer, 5 % Bosch, 5 % Concept
Objem vrecka/zbernej nádoby (l) 5 3,04
Dĺžka napájacieho kábla (m) 9 6,87
Filter Umývateľný HEPA 13
Hlučnosť (dB) 66 74,73
Akčný radius (m) 12 9,61
Energetická trieda A 68 % A, 18 % B, 9 % D, 5 % C
Ročná spotreba (kWh) 28 30,04
Ročné náklady na prevádzku pri 0,14€/kWh (€) 3,9 4,20
Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu A 64 % A, 14 % C, 9 % D, 5 % E, 5 % F, 5 % B
Trieda účinnosti vysávania kobercov B 45 % C, 27 % D, 9 % A, 9 % B, 5 % F, 5 % E
Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh A 82 % A, 14 % B, 5 % E
Príkon (W) 850 974,55
Sací výkon (W) 220 286,13

Vybavenie, rozmery a funkce

Z pestrého zoznamu funkcií a vybavenia, na ktoré sme sa v tejto recenzií zamerali, chyba tomuto vysávaču iba turbokartáč, čo najskôr nepoteší najmä majiteľov domácich miláčikov. Okrem tohto príslušenstva ale vysávaču nechýba klasická hubica na tvrdé podlahy, ani malá hubica pre vysávania ťažšie dostupných miest. Pre uľahčenie vysávania je vysávač vybavený reguláciou výkonu. Väčšina užívateľov určite ocení aj indikátor plnosti vrecka a indikátor zanesenia filtra, ktorý upozorní, kedy je potrebné danú časť vyčistiť alebo vymeniť. Pri pohybe po t tvrdých podlahách sú veľkou výhodou mäkčené kolieska a samozrejme nechýba ani automatické navíjanie prívodnej šnúry.

Rozmerovo sú si vysávače do istej miery podobné, záleží hlavne na osobných preferenciách a množstva úložného priestoru. Tento vysávač má rozmery 25,5x30,7x50,2 cm a váži 8,32 kg. Z hľadiska hmotnosti to teda nie je žiadny drobec, dokonca v dobe písania tejto recenzie patrí k najťažším z nášho testu. Pre zrovnanie je dobre uviesť, že najľahší vysávač v teste má len 3,5 kg. To má ale spojitosť s tým, že takýto vysávač si zvyčajne nie až tak dobre poradí s kobercom, skratka nižšia váha sa niekde vždy prejaví. Každopádne pre starších či menej pohyblivých užívateľov môže tento vysávač predstavovať zbytočnú záťaž, je tiež dobre pamätať na časté prenášanie po schodoch. V našom teste nájdete aj ľahšie vysávače s podobnou výbavou, ktorých hmotnosť sa pohybuje okolo 6 kilogramov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých produktov v teste pre porovnanie
Indikátor plnosti vrecka/nádoby Áno 95 % Áno, 5 % Nie
Indikátor zanesenia filtra Áno 86 % Nie, 14 % Áno
Regulácia výkonu Áno 91 % Áno, 9 % Nie
Hubica na tvrdé podlahy Áno 91 % Áno, 9 % Nie
Malá hubica Áno 100 % Áno
Turbokefa Nie 50 % Áno, 50 % Nie
Mäkčená kolieska Áno 86 % Áno, 9 % Nie, 5 % Neuvedené
Navíjací kábel Áno 100 % Áno
Výška (cm) 23,5 29,68
Šírka (cm) 30,7 33,25
Dĺžka (cm) 50,2 38,01
Hmotnosť (kg) 8,32 6,09

Hodnotenie ďalších uživateľov

O svojej skúsenosti s týmto vysávačom sa podelila zhruba desiatka užívateľov, panuje medzi nimi všeobecná spokojnosť. Pochvaľujú si najmä jeho tichý chod a sací výkon. Keď už zmieňujú nejaké negatíva, je to absencia turbokartáča a väčšia hmotnosť vysávača. O popularite tohto modelu svedčí aj jeho široká dostupnosť, zoženiete ho bez problému vo viac ako šesťdesiatich obchodoch.

Naše hodnotenie a záver

Vysávač je ideálny pre väčšie byty a domy, vďaka dlhému prívodnému káblu a veľkému dosahu. Dobre obstojí u rodín s deťmi a alergikmi, a to vďaka skvelej HEPA filtrácií. Výborne vysaje tvrdé podlahy, ale nebude mať problém ani s kobercom. Rodičia detí tiež ocenia tichý chod, malé deti nezobudí a pri starších budete mať pri vysávaní stále prehľad, či práve oni nie sú príliš hlučné. Kvôli vyššej hmotnosti by sme ho pravdepodobne neodporúčali starším a menej pohyblivým ľuďom. Majitelia domácich miláčikov by tiež mali pamätať na absenciu turbokartáču (záleží však na konkrétnom typu podlahy, na parketách sa bez neho hravo zaobídete).

Videopohled na Electrolux ZUODELUXE+

Dátum:
Produkt: Electrolux ZUODELUXE+
Hodnotenie: 94,8 % 100 % 0 %

Ďalšie recenzie

Kompletný test