Menu

Remington HC 5810 – Recenzie, testy a porovnania

83,2 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Strojčeky nad 40 €

Klady

  • Veľa dĺžok strihu
  • Samoostrenie
  • Keramické brity
  • Napájanie zo siete aj batérie
  • 10 výmenných nadstavcov

Zápory

  • Nie je možné oplachovať
  • Nemá odsávanie
  • Nemá rýchlonabíjanie
60 € Orientačná cena

Strojček na vlasy Remington HC 5810 spadá do vyššej cenovej relácie, jedná sa však o výborne spracovaný model so samoostriacimi čepieľkami a batériovou prevádzkou.

Základná charakteristika

Remington HC 5810 je veľmi kvalitný strojček na vlasy, ktorý spadá do vyššej cenovej relácie. Ponúka však prvotriedny strihací výkon, ktorému napomáhajú čepele zo zdokonalenej keramiky. Tie patria medzi jedny z najkvalitnejších, avšak obvykle bývajú krehké. Túto nevýhodu tu ale výrobca vyriešil napustením odolným kremíkom, ktorý čepeliam zaisťuje stálu tvrdosť. Čepele sú navyše samoostriace, takže sa netupia a sľubujú dlhú životnosť. Ide pritom o jediný strojček s keramickými čepieľkami v našom porovnaní.

Zároveň ponúka skutočne široké rozpätie dĺžok strihov od 0,8 mm až do 40 mm, čo je najlepšia hodnota v rámci porovnávaných modelov. Využitie tak nachádza aj pri strihaní dlhších vlasov a možno ho použiť aj na fúzy. Výhodou je, že zastrihávač môžete používať pripojený do elektrickej zásuvky, alebo s využitím zabudovanej batérie, ktorá poskytne dostatok energie až na 50 minút prevádzky. V rámci akumulátorových modelov však nie je výdrž na batériu nijako závratná, na trhu nájdete aj strojčeky na vlasy s výdržou až 120 minút.

Veľmi dobre tu hodnotíme celkovú ergonómiu strojčeka a protišmykovú rukoväť. Na ovládanie slúži koliesko na tele, ktorým pohodlne nastavujete dĺžku strihu. V balení nájdete hneď 10 hrebeňových nadstavcov, čo je nadštandardná hodnota. Kladne hodnotíme aj atraktívny dizajn, ktorý dopĺňa LED ukazovateľ nabitia na prednej strane a odkladací stojan, v ktorom môžete strojček na vlasy skladovať v kúpeľni. Výrobca však prístroj vybavil aj praktickým skladovacím kufríkom, v ktorom si môžete brať strojček so sebou na cesty.

Parameter Tento produkt
Minimálna dĺžka strihu (mm)

0,8

Maximálna dĺžka strihu (mm)

40

Počet nastavení dĺžky strihu

5

Materiál britov

Keramika

Samoostriace čepele

Áno

Napájanie

Akumulátor, sieť

Doba nabíjania (h)

1,5

Doba prevádzky (min)

50

Ovládanie

Koliesko

Počet nadstavcov

10

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

V čase písania tejto recenzie (marec 2024) patrí strojček na vlasy Remington k obľúbeným a výborne hodnoteným modelom. Napríklad na portáli Heureka objavíte na strojček desiatky kladných užívateľských recenzií, ich priemer činí 92 %, čo je skvelé hodnotenie, ktoré svedčí o veľkej miere spokojnosti. Na e-shope Alza strojček na vlasy získal dokonca 4,5 hviezdičiek z 5, takže sa jedná o naozaj osvedčený model.

Užívatelia na strojčeku najviac chvália skvelé výsledky strihania. Z recenzií je zrejmé, že strojček strihá rýchlo a ponúka širokú variabilitu dĺžok strihov a množstvo nadstavcov. Kladne niektorí hodnotia aj celkovú ergonómiu a nízku hmotnosť, vďaka čomu sa s prístrojom ľahko manipuluje. Ako výhodu používatelia vnímajú aj batériovú prevádzku, takže vás pri práci nijako neobmedzuje dĺžka sieťového kábla. Nájdu sa ale aj negatívne ohlasy, a to najmä na absenciu plynulej regulácie dĺžky strihu, ktorú tak upravujete iba prostredníctvom nadstavcov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou prednosťou tohto strojčeka na vlasy je výborný pomer ceny a výkonu. Strojček je vybavený keramickými čepieľkami, ktoré patria k najkvalitnejším. Výrobca ich navyše vylepšil vrstvou z kremíka, ktorý zaisťuje ich stálu tvrdosť, takže sú brity veľmi odolné. Navyše im nechýba samoostrenie, nebudú sa teda otupovať. V rámci rozpätia dĺžok strihov si strojček vedie nadpriemerne dobre, maximálna dĺžka je až 40 mm, čím spĺňa aj nároky užívateľov, ktorí preferujú dlhšie strihy. Nadštandardná je aj výbava v podobe 10 nadstavcov.

Kladne hodnotíme aj to, že strojček môžete používať ako pri zapojení do siete, tak aj na batériu, hodí sa teda aj na pracovné cesty, dovolenku a podobne. Plusové body prideľujeme aj za kufrík, ktorý je veľmi praktický, a za nabíjací stojan. Negatívom môže byť pre niekoho kratšia výdrž na batériu, ktorá patrí skôr k základným. Nevýhodou je potom aj absencia odsávania a fakt, že strojček nesmiete umývať pod vodou.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k modelu Remington HC 5810, za zváženie stojí napríklad strojček na vlasy Philips HC9450/15. Oproti modelu Remington je síce približne o 30 € drahší, ponúka však titánové nože, ktoré sú v rámci strojčekov na vlasy považované za najkvalitnejšie. Navyše má aj elektronické ovládanie, takže je o niečo modernejší a ponúka plynulé nastavenie dĺžky strihov. Výhodou je tiež dlhšia doba výdrže na batériu, ktorá zaisťuje až 120 minút nepretržitej prevádzky.

Ak by vás naopak zaujímala o niečo lacnejšia alternatíva, potom za zváženie stojí napríklad model Braun HC5030. Jeho prednosťou je, že je plne umývateľný, takže ho po strihaní jednoducho umyjete pod tečúcou vodou a nemusíte rozoberať. Funguje ako pri zapojení do siete, tak aj na batériu, takže je ideálny na domáce použitie alebo na cesty. Požadovanú dĺžku si tu volíte v rozmedzí od 3 do 24 milimetrov, a to pomocou 2 vymeniteľných nadstavcov.

Záverečné zhrnutie

Strojček na vlasy Remington HC 5810 poteší predovšetkým náročnejších užívateľov, ktorí až tak nehľadia na cenu a hľadajú kvalitne spracovaný model. Je vybavený keramickými čepieľkami doplnenými o vrstvu kremíka, vďaka ktorému sú odolnejšie. Brity sú samoostriace, čo zaisťuje ich dlhú životnosť, pretože sa časom neotupia. Pozor ale na to, že sa nesmie umývať pod vodou, napokon ani strojček nie je vodeodolný.

Kladne hodnotíme široké rozpätie dĺžok strihov, vďaka čomu je strojček naozaj variabilný a vhodný aj na dlhšie strihy alebo na fúzy. V balení nájdete nadštandardne hneď 10 rôznych nadstavcov, navyše tu nechýba ani skladovací kufrík či nabíjací stojan. Strojček je možné používať v prevádzke na akumulátor alebo zapojený do elektrickej zásuvky. Chýba mu ale rýchlonabíjanie a nemá ani odsávanie.

60 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Remington HC 5810 | Hodnotenie: 83,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada zaujíma o témy z oblasti starostlivosti o telo. Na tejto stránke sa venuje strojčekom na vlasy, kde sa podrobne zamerala na jednotlivé modely a vybrala tie najlepšie produkty na trhu. Poradí vám tiež, čo všetko pri výbere strojčeka na vlasy sledovať alebo ako tento prístroj správne a bezpečne používať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington HC 5810

Remington HC 5810

60 € Orientačná cena