Menu

Recenzia a porovnanie Remington PROluxe S9100

96,2 % Celkové hodnotenie

TOP produkt v kategorii Klasické žehličky na vlasy

Klady

  • 9 teplotných stupňov
  • Rýchle zahriatie
  • Zaoblené okraje

Zápory

  • Chýba ionizácia
  • Nemá napustené doštičky
  • Nie je možné žehliť mokré vlasy
60 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

Remington PROluxe S9100 je žehlička na vlasy s keramickými doštičkami, ktoré sú navyše plávajúce, takže znižujú tlak na vlasy a neťahajú ich. Majú veľkosť 110×25 milimetrov (podobná hodnota ako pri väčšine klasických žehličiek na vlasy). Okrem rovných vlasov sa žehlička postará aj o vlny či kučery, pri ich tvorbe pomôžu zaoblené okraje. Prístroj váži iba 295 gramov, čo je výhoda predovšetkým pri dlhšom používaní.

Tejto žehličke značky Remington však chýbajú niektoré pokročilé funkcie ako je napríklad ionizácia, ktorá by okrem iného bránila elektrizovaniu vlasov. Doštičky navyše nie sú ničím napustené, hoci sa na trhu dajú nájsť aj modely s doštičkami napustenými kondicionérmi či olejmi, ktoré sa v priebehu žehlenia uvoľňujú do vlasov. To, do akej miery to používanie žehličky ovplyvňuje, sme zisťovali v reálnom testovaní.

Unboxing a video z testovania

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Keramika

Ionizačná funkcia

Nie

Parná funkcia

Nie

Plávajúce doštičky

Áno

Napustené doštičky

Nie

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

110

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

25

Zaoblené okraje

Áno

Hmotnosť (g)

295

Nastavenie teploty a rýchlosť zahriatia

Pri nastavovaní teploty máte na výber z deviatich stupňov v rozmedzí od 150 do 230 °C, takže si môžete zvoliť ideálnu teplotu podľa zdravia a kvality vašich vlasov. Udávaná doba pre nahriatie je 15 sekúnd. V našom testovaní sa doštičky na 200 °C zvládli nahriať za 37 sekúnd, jedná sa však o jednu z vyšších teplôt, takže to trvá dlhšie. Stále to však považujeme za bleskovú rýchlosť, pri reálnom používaní je žehlička pripravená na použitie skôr než si stihnete vlasy rozčesať.

V našom testovaní sme vždy merali reálnu teplotu doštičiek pri rôznych nastaveniach. Zistili sme, že teplota trochu kolíše, čo môže spôsobovať horší termostat. Od udávanej teploty sa tá reálna niekedy líšila aj o 10 stupňov. Pri klasickom používaní to ale zrejme ani nespoznáte. Je však dobré myslieť na to, že aj keď máte žehličku nastavenú napríklad na 160 °C, môže mať chvíľami reálne aj 170 °C.

V tabuľke nižšie si môžete pozrieť všetky namerané hodnoty.

Parameter Tento produkt
Nastavenie teploty

Áno

Počet stupňov nastavenia teploty

9

Minimálna teplota (°C)

150

Maximálna teplota (°C)

230

Doba zahrievania (s)

15

Reálna doba nahriatia na 200 °C (s)

37

Maximálna nameraná teplota (°C)

227

Minimálna nameraná teplota (°C)

144-152

Nameraná teplota pri nastavení na 180 °C

175-185

Užívateľský komfort

Práca so žehličkou Remington PROluxe S9100 je naozaj príjemná, žehlička má totiž takmer všetky parametre podporujúce užívateľský komfort. Dočkáte sa otočného kábla, ktorý bráni zamotaniu šnúry pri práci, ďalej displeja s indikáciou zahriatia a taktiež aj zámku klieští. Uzamknúť môžete aj nastavenú teplotu, aby ste ju pri žehlení omylom nezmenili. Dĺžka kábla je 180 cm, čo je bežná hodnota, niektoré žehličky ale disponujú aj trojmetrovým káblom. V balení nájdete okrem žehličky aj pekné ružové puzdro, v ktorom ju potom môžete skladovať alebo prevážať.

Tento model sa dokáže sám vypnúť, a to po hodine nečinnosti. Vďaka podpore duálneho napätia je ho možné používať kdekoľvek na svete. O aktuálne nastavenej teplote aj nahriatí vás bude informovať displej. Ten má modré podsvietenie a číslo na ňom je veľké a pekne viditeľné. Celkovo je žehlička veľmi príjemná a pohodlne sa drží. Nastavovanie považujeme za jednoduché a intuitívne. Oceňujeme, že si žehlička dokáže zapamätať posledné nastavenie a pri ďalšom zapnutí sa nahreje na rovnakú teplotu ako minule.

Parameter Tento produkt
Dĺžka prívodného kábla (cm)

180

Otočný kábel

Áno

Displej

Áno

Indikácia zahriatia

Áno

Uzamknutie nastavenej teploty

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Zámok klieští

Áno

Dokonalé zovretie klieští

Iba pri väčšom tlaku

Hodnotenie žehlenia a vlnenia vlasov

Žehličku sme testovali na stredne jemných vlasoch, s tými si poradila výborne. Aj napriek chýbajúcej ionizačnej funkcii vlasy vôbec neelektrizovali, doštičky po nich krásne kĺzali a nikde neťahali. Žehlenie s Remington PROluxe S9100 teda hodnotíme veľmi kladne, vlasy boli po vyžehlení pekne hladké a lesklé. Celý proces trval naozaj iba pár minút, záleží ale na tom, aké husté vlasy máte. Manipulácia s kliešťami je príjemná, pre dokonalé zovretie doštičiek na ne však musíte trochu zatlačiť.

Pri tvorbe vĺn pomocou žehličky je vždy potrebné isté množstvo zručnosti. Tento model vám to uľahčuje svojou nízkou hmotnosťou a zaoblenými okrajmi. Vlny tak zvládne vytvoriť naozaj každý a žehlička má na ich robenie ideálnu veľkosť.

Hodnotenie používateľov

Žehlička sa teší vysokej užívateľskej obľube, čo dokazujú desiatky pozitívnych hodnotení. Užívatelia chvália predovšetkým rýchle nahrievanie, možnosti nastavenia teploty a úpravu ako do rovných, tak vlnitých vlasov. Vlasy vraj navyše vydržia rovné dlho a nechýba im lesk. PROluxe S9100 si vedie dobre aj v oblasti užívateľského komfortu, okrem iného vďaka otočnému káblu a jeho dostatočnej dĺžke. Žehlička je navyše podľa používateľov ľahká.

Hlavné klady a zápory

Žehlička Remington je celkovo kvalitne spracovaná, v ruke sa drží dobre a pohodlne sa s ňou pracuje. Testovanie nám potvrdilo, že po vlasoch krásne kĺže, a to aj napriek absencii ionizačnej funkcie a napustených doštičiek. Teplotu je možné nastaviť v deviatich stupňoch, nahriatie na požadovanú teplotu je navyše veľmi rýchle. Tomuto model teda nemáme v podstate čo vytknúť, svoju prácu skrátka zvláda výborne. Nevýhodou je akurát trochu vyššia cena, užívateľom s hustými vlasmi by potom mohla chýbať už spomínaná ionizačná funkcia, my sme žehličku testovali iba na jemnejších vlasoch.

Záver

Model Remington PROluxe S9100 disponuje keramickými plávajúcimi doštičkami a deviatimi stupňami nastavenia teploty od 150 až do 230 °C. Na nahriatie nemusíte čakať dlho, žehlička to zvládne pomerne rýchlo. Oceňujeme aj jednoduché ovládanie, prehľadný displej a jednoduchú manipuláciu. Vďaka nízkej váhe a zaobleným okrajom s ňou hravo vytvoríte aj vlny. Chýba jej ale funkcia ionizácie, parná funkcia a napustené doštičky. Tie ponúka napríklad žehlička Remington S8500 Shine Therapy s arganovým olejom.

60 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Remington PROluxe S9100 | Hodnotenie: 96,2 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá do porovnania vyhľadáva na webe tie najzaujímavejšie produkty. Prečíta siahodlhé recenzie a komentáre, aby mohla zdôrazniť všetky klady a zápory výrobkov. Snaží sa, aby ste pri nákupe mali všetky potrebné informácie. Žehličky a starostlivosť o vlasy všeobecne patria medzi jej obľúbené témy. S žehličkami a úpravou skôr nepoddajných vlasov má praktické skúsenosti. Dokáže tak poradiť, ktorý typ žehličiek používať na rôzne typy vlasov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington PROluxe S9100

Remington PROluxe S9100

60 € Orientačná cena