Menu

Recenzia a porovnanie Remington S1510

84,6 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Klasické žehličky na vlasy

Klady

  • Rýchlo sa nahrieva
  • Otočný kábel
  • Duálne napätie vhodné na cestovanie

Zápory

  • Iba dva stupne nastavenia teploty
  • Vysoká minimálna teplota
  • Nemá automatické vypnutie
25 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

Remington S1510 je žehlička na vlasy s povrchom z keramiky a turmalínu. Teplotu je možné nastaviť na dva stupne, 180 °C alebo 220 °C. Táto teplota je vhodná pre silné a zdravé vlasy. Na jemné vlasy je vhodná teplota okolo 130 °C. Na prevádzkovú teplotu sa žehlička nahreje rýchlo, iba za 30 sekúnd. Táto žehlička nie je vybavená ionizačnou ani parnou funkciou. Žehliace doštičky s rozmermi 100×25 mm nie sú napustené olejom ani kondicionérom. Doštičky sú plávajúce, vďaka tomu je tlak na vlasy rovnomerne rozložený a nehrozí ťahanie či trhanie. Vďaka okrúhlemu tvaru sa s touto žehličkou ľahko tvoria vlny.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Keramika-turmalín

Nastavenie teploty

Áno

Počet stupňov nastavenia teploty

2

Minimálna teplota (°C)

180

Maximálna teplota (°C)

220

Príkon (W)

37

Doba zahrievania (s)

30

Ionizačná funkcia

Nie

Parná funkcia

Nie

Plávajúce doštičky

Áno

Napustené doštičky

Nie

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

100

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

25

Zaoblené okraje

Áno

Užívateľský komfort

Napájací kábel meria 1,8 metra a jeho koncovka je otočná – to zaisťuje pohodlnú manipuláciu. Žehličke chýba displej a indikácia nahriatia, pripravenú teplotu teda budete musieť odhadnúť sami. Nastavenú teplotu navyše nie je možné uzamknúť, hrozí teda náhodné prepnutie teploty počas žehlenia. Pred úpravou je vlasy potrebné dôkladne vysušiť, pretože touto žehličkou nie je možné žehliť vlhké vlasy. Skladovať a prenášať môžete iba otvorenú žehličku, pretože nedisponuje zámkom kĺbu. Vďaka možnosti duálneho napätia je ale vhodná aj na cesty.

Parameter Tento produkt
Dĺžka prívodného kábla (cm)

180

Otočný kábel

Áno

Displej

Nie

Indikácia zahriatia

Nie

Uzamknutie nastavenej teploty

Nie

Automatické vypnutie

Nie

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Zámok klieští

Nie

Hodnotenie používateľov

Užívatelia chvália na žehličke Remington rýchle nahriatie a pohodlné ovládanie. Vadia im ale obmedzené možnosti nastavenia teploty, vybrať je totiž možné len z dvoch stupňov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou tejto žehličky na vlasy je rýchle nahrievanie, ktoré oceníte najmä pri rannom zhone. Pozitívne hodnotíme manipuláciu so žehličkou, ktorá je jednoduchá vďaka otočnému káblu. Slabinou je ale nastavenie teploty, ktoré je obmedzené na výber z dvoch možností. Nepríjemná je tiež absencia funkcie automatického vypnutia.

Záver

Žehlička Remington S1510 je vhodná pre majiteľov a majiteľky pevných a silných vlasov. Na jemné vlasy má totiž príliš vysokú teplotu. Tú je možné nastaviť v dvoch stupňoch. Výhodou tejto žehličky je okrúhly tvar, možnosť duálneho napätia a rýchlosť nahriatia. Nevýhodou je naopak možnosť nastavenia iba dvoch stupňov teploty, chýbajúci displej a tiež chýbajúca indikácia nahriatia.

25 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Remington S1510 | Hodnotenie: 84,6 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá do porovnania vyhľadáva na webe tie najzaujímavejšie produkty. Prečíta siahodlhé recenzie a komentáre, aby mohla zdôrazniť všetky klady a zápory výrobkov. Snaží sa, aby ste pri nákupe mali všetky potrebné informácie. Žehličky a starostlivosť o vlasy všeobecne patria medzi jej obľúbené témy. S žehličkami a úpravou skôr nepoddajných vlasov má praktické skúsenosti. Dokáže tak poradiť, ktorý typ žehličiek používať na rôzne typy vlasov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington S1510

Remington S1510

25 € Orientačná cena