Menu

Recenzia a test Remko ASF 100

Výborné Celkové hodnotenie

Obľúbený adsorpčný odvlhčovač v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Veľký rozsah použitia
  • Ekologická technológia
  • Vstavaný ionizátor
  • Extrémne tichá prevádzka
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Nemá transportné kolieska
  • Menší objem nádržky na vodu
  • Nemá aut. reguláciu výkonu
430 € Orientačná cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu Remko ASF 100 je jedným z najobľúbenejších adsorpčných variantov. Od bežných kondenzačných odvlhčovačov sa líši vyššou efektivitou a vysokým odvlhčovacím výkonom, ktorý ponúka už pri teplote 5 °C. Hodí sa aj na dlhodobú prevádzku, počas ktorej určite oceníte extra tichý prevádzkový režim.

Základné parametre a funkcie

Odvlhčovač ponúka celkom 3 prevádzkové programy – automatické odvlhčovanie, extra tichý chod ideálny pri nepretržitej prevádzke alebo pri spánku a maximálny výkon pre najvyššiu efektivitu. V tejto cenovej relácii je síce výber z niekoľkých výkonnostných stupňov bežný, avšak v nastavení ďalej nájdete 3 stupne ventilácie a funkciu Swing, ktorá zlepšuje cirkuláciu vzduchu naklápaním lamiel. Tento model je teda vynikajúcou voľbou do miestností, kde sušíte bielizeň.

Za nadštandardnú môžeme považovať funkciu ionizácie vzduchu, ktorá zaistí prevenciu proti výskytu plesní alebo mikróbov, čo je vo vlhkých priestoroch veľmi praktické. Pri použití v domácnosti potom ionizáciu vzduchu oceníte pri neutralizácii zápachu (napríklad pri varení, poprípade pri fajčení v interiéri).

Odvlhčovací výkon

Remko ASF 100 je odvlhčovač, ktorý pri svojej pomerne malej veľkosti ponúka veľmi dobrý odvlhčovací výkon 8,7 litra za deň. Od konkurencie sa odlišuje vysokou efektivitou pri nízkych teplotách, a to vďaka použitiu ekologickej technológie bez kompresora, teda bez použitia chladiva. Odvlhčovač je tak vhodný nielen na použitie v obytných priestoroch, ale aj v pivnici, v podkroví, v garáži a všade tam, kde si bežný kondenzačný model neporadí.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Tento domáci adsorpčný odvlhčovač sa v čase písania tejto recenzie (február 2023) pýši radom kladných užívateľských ohlasov. Na portáli Heureka je ich priemer 91%, čo svedčí o vysokej spokojnosti. Užívatelia pritom najviac chvália jeho vysoký odvlhčovací výkon, a to ako pri nastavení extra tichého režimu, tak aj pri nízkych teplotách a pri použití v pivnici. Taktiež často chvália atraktívny dizajn (to je ale čisto individuálna záležitosť).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Na rozdiel od väčšiny odvlhčovačov sa tento model pýši adsorpčnou technológiou, ktorá je nielen ekologická, ale predovšetkým zaisťuje efektívnu prevádzku už pri teplote 5 °C. V porovnaní s konkurenciou má tiež pomerne malú nenápadnú konštrukciu a nízku hmotnosť, s ktorou sa vďaka madlu ľahko prenáša. Prednosťou je potom aj výber z troch výkonnostných stupňov a široká ponuka doplnkových funkcií.

Za nevýhodu môžeme v tomto prípade považovať absenciu automatickej regulácie výkonu (takzvaného hygrostatu), takže si optimálnu vlhkosť v miestnosti musíte merať a strážiť sami. Negatívne môžeme hodnotiť aj menší objem nádržky na vodu, ktorú bude v porovnaní s objemnejšími modelmi potrebné častejšie vylievať.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vhodnú alternatívu k odvlhčovaču vzduchu Remko ASF 100, potom odporúčame zvážiť napríklad model Trotec TTR 57 E. Ten sa pýši prevádzkovou teplotou už od 1 °C, takže sa tiež hodí na použitie v pivnici, garáži a v ďalších nevykurovaných priestoroch. Je však určený do menších miestností do 20 m² a zároveň je výrazne hlučnejší.

Záverečné zhrnutie

Odvlhčovač vzduchu Remko ASF 100 je perfektnou voľbou v prípade, ak hľadáte adsorpčný variant pracujúci aj pri veľmi nízkej teplote. Hodí sa tak na použitie nielen v domácnosti, ale aj vo vlhkých pivniciach, garážach či v skladoch, kde teplota klesá k 5 °C. Medzi jeho hlavné prednosti patrí extrémne tichá prevádzka pri hlučnosti 34 dB a tiež funkcia ionizácie vzduchu, ktorá vo vlhkých priestoroch zaisťuje prevenciu výskytu plesní alebo mikróbov a navyše neutralizuje pachy.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

Remko

Typ

Adsorpční

Odvlhčovacia kapacita (l/deň)

8,7

Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)

36

Objem zbernej nádoby na vodu (l)

3

Maximálna hlučnosť (dB)

34–48

Čistička vzduchu

Nie

Wi-Fi

Nie

Transportné kolieska

Nie

Hmotnosť (kg)

6,5

430 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Remko ASF 100 | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou a s výberom odvlhčovača vzduchu má vlastné skúsenosti. Vďaka tomu vám prezradí, na ktoré parametre by ste pri výbere rozhodne nemali zabudnúť, alebo aké funkcie sa vám počas používania môžu hodiť. Iva autorsky stojí aj za ďalšími témami z oblasti starostlivosti o domácnosť či zdravie, ako sú napríklad ventilátory či horské slnká.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remko ASF 100

Remko ASF 100

430 € Orientačná cena