Menu

Recenzia a porovnanie Riwall PRO RLT 92 T

75,7 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Nižšia cena
  • Celkom prívetivá hmotnosť
  • Dobrý rozsah výšky kosenia

Zápory

  • Priemerný počet stupňov výšky kosenia
  • Mechanická prevodovka
2 200 € Orientačná cena

Základné údaje

Riwall PRO RLT 92 T je dobrou voľbou pre väčšie pozemky do rozlohy 5 000 m2. Na to ho predurčuje hlavne záber kosenia 92 cm a celkom slušný objem zberného koša 240 litrov. Rovnako ako v prípade objemu koša, aj objem nádrže na pohonné hmoty 3,8 litra je v rámci kategórie celkom štandardný (október 2020).

Motor je jednovalcový s objemom 420 kubických centimetrov, čo je v rámci strednej triedy celkom časté. Pracovný výkon sa pohybuje okolo 10,6 konských síl (maximálne presahuje aj 14 HP). Zaobstaráte aj silnejšie stroje, ale zároveň si za ne dosť priplatíte.

Tento traktor má mechanickú prevodovku, čo je síce lacnejšia voľba, ale častejšie sa už objavuje pohodlnejšia hydrostatická verzia. Hmotnosť celého traktora sa blíži 200 kilogramom.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Riwall

Počet valcov

1

Výkon (HP)

10,6

Objem motora (ccm)

420

Typ prevodovky

Mechanická

Šírka záberu (cm)

92

Výška kosenia (mm)

30-95

Počet stupňov výšky kosenia

5

Počet nožov

2

Objem zberného koša (l)

240

Objem nádrže (l)

3,8

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

192,5

Funkcie

Čo sa týka funkcií kosenia, zvládne tento model zadné vyhadzovanie aj mulčovanie, čo je funkcia nasekania trávy a spätného vyhadzovania na trávnik za účelom hnojenia. Výška kosenia sa dá nastaviť na piatich stupňoch od minimálnych 30 mm až do 95 mm. Ide o pomerne bežné hodnoty v rámci kategórie, rovnako ako dvojnožový systém kosenia.

Naše hodnotenie a záver

Pri záhradnom traktore Riwall PRO RLT 92 T je dobré spomenúť, že sa hodí na kosenie plochy do rozlohy okolo 5 000 m2. Zároveň ide ale o model so skôr priemernými parametrami, výhodou je prívetivá cena. Záber kosenia je 92 cm, o proces skracovania porastu sa stará dvojnožový systém s nastaviteľnou výškou na piatich stupňoch (od 30 do 90 mm). Jednovalcový motor má pracovný výkon niečo cez 10 koní a objem 420 cm3. Prevodovka je mechanická, čo niektorým používateľom môže vadiť, pohodlnejším variantom je skôr rozšírenejší hydrostatický typ. Objem nádrže dosahuje necelé 4 litre.

Pokiaľ však hľadáte stroj vhodný pre prácu na naozaj veľkých záhradách a iných trávnatých plochách, skúste si prečítať recenziu napríklad na Stiga Estate 6102 HW so záberom cez jeden meter.

2 200 € Orientačná cena
Autor: Daniel Černý | Dátum: | Produkt: Riwall PRO RLT 92 T | Hodnotenie: 75,7 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Riwall PRO RLT 92 T

Riwall PRO RLT 92 T

2 200 € Orientačná cena