Menu

Recenzia a porovnanie Riwall PRO RPM 5135

83,5 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Benzínové kosačky

Klady

  • Nízka cena
  • Dobrý rozsah kosenia
  • Veľké kolieska

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Mierne nižšie otáčky motoru
280 € Orientačná cena

Základné údaje

Kosačka Riwall PRO RPM 5135 je vhodná na stredne veľké záhrady. So šírkou záberu 51 centimetrov je tento benzínový model kosačky vhodný na plochy okolo 1 000 metrov štvorcových. Toto zariadenie disponuje rotačným systémom kosenia, ktorého výška sa nastavuje centrálne v siedmich stupňoch v rozsahu od 25 do 75 milimetrov, čo sú dobré hodnoty. Zberný kôš má objem 65 litrov a spoločne s priemernou jednolitrovou nádržou sa starajú o využitie práve na spomínaných stredne veľkých trávnatých plochách.

Kosačka má štandardný motor s výkonom 2,6 kW s 2 800 otáčkami za minútu a objemom 139 kubických centimetrov. Štartuje sa ručne zatiahnutím za lano. S manipuláciou pomôže vlastný pojazd, ktorý má maximálnu rýchlosť 4 km/h. Užitočné sú tiež pomerne veľké kolieska, ktoré majú vpredu 18 a vzadu dokonca 28 centimetrov. Zákazník musí počítať s pomerne vysokou hmotnosťou, ktorá dosahuje až 38 kilogramov. Naopak, hlučnosť 98 dB sa štandardu nijako výrazne nevymyká.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Riwall

Typ kosačky

Rotačná

Šírka záberu kosenia (cm)

51

Nastavenie výšky kosenia

Áno (centrálne)

Rozsah výšky kosenia (mm)

25-75

Počet výškových polôh kosenia

7

Určenie pre kosenú plochu (m2)

900-1000

Pojazd

Áno

Maximálna rýchlosť pojazdu (km/h)

4

Výkon motora

3,5 HP/2,6 kW

Otáčky motora (ot./min)

2 800

Objem motora (ccm)

139

Objem nádrže (l)

1

Priemer kolies predných/zadných (mm)

180/280

Štartovanie

Ručné

Objem zberného koša (l)

65

Hmotnosť (kg)

38

Hlučnosť (dB)

98

Materiál šasi

Oceľ

Funkcie

Kosačka od firmy Riwall nezaostáva ani čo sa týka funkcií. Sledovali sme, či vybrané produkty ponúkajú bočné aj zadné vyhadzovanie a mulčovanie, ktoré vám pomôže s hnojením trávnika. Všetky tieto body kosačka Riwall PRO RPM 5135 spĺňa. Navyše má aj ergonomickú mäkčenú rukoväť, v blízkosti ktorej nájdete prakticky umiestnené ovládacie prvky.

Parameter Tento produkt
Mulčovanie

Áno

Bočné vyhadzovanie

Áno

Mäkčená ergonomická rukoväť

Áno

Ovládanie pri rukoväti

Áno

Naše hodnotenie a záver

Benzínová rotačná kosačka Riwall PRO RPM 5135 osloví najmä nízkou obstarávacou cenou. Z jednotlivých parametrov môžeme vyzdvihnúť slušný 51 cm záber kosenia, ktorý je vhodný na kosenie trávnatých plôch s rozlohou okolo 1 000 m2. Kosačka má priemerný motor s výkonom 2,6 kW a mierne podpriemernou hodnotou otáčok (2 900 za minútu). Kvalitu kosenia by ale tento údaj nemal nijako výrazne ovplyvniť. Z negatív môžeme spomenúť hlavne pomerne vysokú hmotnosť, ktorá dosahuje 38 kilogramov, pre fyzicky slabších jedincov teda môže byť manipulácia pomerne náročná.

280 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Riwall PRO RPM 5135 | Hodnotenie: 83,5 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našom tíme zameriava na elektroniku a technické témy. Údržbou trávnatej zelene sa dokonca krátkodobo živil a navyše pochádza z rodinného domu – problematiku benzínových kosačiek má teda zvládnutú. V článku sa dočítate napríklad to, akú šírku záberu vyberať v závislosti od veľkosti trávnatej plochy. Jeho recenzie nájdete aj pri vretenových kosačkách alebo krovinorezoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Riwall PRO RPM 5135

Riwall PRO RPM 5135

280 € Orientačná cena