Menu

Recenzia a porovnanie Riwall Reb 1223

75,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Elektrické krovinorezy

Klady

  • Slušný výkon
  • Nízka cena
  • Vysoké otáčky

Zápory

  • Skôr užší záber
  • Občas problémy s hriadeľom
95 € Orientačná cena

Základné parametre

Krovinorez Riwall Reb 1223 predstavuje elektrickú variantu nástroja pre základnú úpravu záhrady, trávnatých plôch i kríkov. Nominálny výkon 1,2 kW je v danej kategórii krovinorezov pomerne slušný. Nadštandardný je tento model v ohľade maximálneho počtu otáčok – zvládne ich až 10 000 za minútu, čo je v porovnaní s ďalšími elektrickými krovinorezmi naozaj dosť (apríl 2021). O pohon sa stará bežný elektromotor 230 V, 50 Hz, aj štartovanie je zaistené elektricky.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Riwall

Výkon (kW)

1,2 kW

Počet otáčok (ot./min)

10 000

Špecifikácia pohonnej jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Štartovanie

Elektrické

Parametre kosenia a príslušenstva

Dôležitým parametrom kosenia je samozrejme záber noža. Ten je v tomto prípade 23 cm (nôž v trojzubej verzii). Hmotnosť celého zariadenia sa zmestila pod 5 kilogramov, presnejšie váži 4,8 kg, čo je dobré. Samozrejme sa tento krovinorez dá použiť aj ako strunová kosačka, stačí nôž nahradiť strunovou hlavou. K pohodlnej práci dopomôže aj popruh, ktorý je v balení. S krovinorezom sa manipuluje pomocou držadiel, čo je v prípade elektrickej kategórie štandard. Hriadeľ je zhotovený z kovu a je nastaviteľný, čo občas ale podľa užívateľov spôsobuje problémy s pretáčaním. Inak sú s týmto strojom spokojní a oceňujú hlavne slušný výkon a vysoké otáčky.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

4,8

Držadlo

D-uchytenie

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Hladina vibrácií na ľavej rukoväti

6,75

Hladina vibrácií na pravej rukoväti

6,75

Záver

Pokiaľ hľadáte solídny elektrický krovinorez za celkom slušnú cenu, potom je Riwall Reb 1223 dobrá voľba. Disponuje výkonom 1,2 kW a maximálnou hodnotou 10 000 otáčok za minútu. Má štandardný elektromotor, ktorý poháňa žaciu hlavu s trojzubým nožom, ktorý má záber 23 cm. Celková hmotnosť je tesne pod 5 kg, čo považujeme za dobrú hodnotu. Užívateľ manipuluje s krovinorezom za pomoci držadiel, pri práci mu vypomôže aj dodávaný popruh. Samozrejmosťou je aj možnosť konfigurácie stroja na strunovú kosačku.

Ak hľadáte elektrický krovinorez s väčším záberom, odporúčame prečítať napríklad recenziu na Ryobi RBC 1226.

95 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Riwall Reb 1223 | Hodnotenie: 75,4 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti prevažne technológie. Krovinorezy patria medzi jeho novšie témy, vzhľadom na osobné skúsenosti pri ich používaní a dobré naštudovanie problematiky vám však bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi vyžínacím nožom a žacími listami. Okrem záhradného náčinia sa venuje aj televíziám, fotoaparátom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Riwall Reb 1223

Riwall Reb 1223

95 € Orientačná cena