Menu

Recenzia a porovnanie Riwall RPCS 5040

72,5 % Celkové hodnotenie

Jednoduché napínanie v kategorii Motorové píly

Klady

  • Nízka cena
  • Slušný objem motora
  • Dobrý výkon

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Vyššia hlučnosť
  • Problematický prvý štart
140 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Motorová píla Riwall RPCS 5040 funguje na benzínový pohon, rovnako ako všetky ďalšie píly v našom výbere v marci 2018. Vďaka tomu je výrazne univerzálnejšia ako píly poháňané elektrickým napätím, na druhú stranu je do nej samozrejme nutné dopĺňať palivo. Čo sa týka vlastností motora, za zmienku stojí predovšetkým výkon 2,1 kW, ktorý je spolu s objemom motora 49,2 ccm dostačujúci na bežné hobby využitie. Slušná je tiež dĺžka lišty, ktorá dosahuje hodnotu 40 cm a premieta sa do dobrých možností pílenia aj pri väčších kusoch dreva. V oblasti manipulácie je píla skôr priemerná, pretože dosahuje celkovú hmotnosť 5,4 kg a menej fyzicky zdatným jedincom by mohlo dlhé držanie narobiť problémy.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Riwall

Pohon

Benzínový

Typ píly

Reťazová

Dĺžka lišty (cm)

40

Hmotnosť (kg)

5,4

Výkon (kW)

2,1

Objem motoru (ccm)

49,2

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Čo sa týka vybavenia funkciami, nemôžeme tejto píle nič vyčítať. Disponuje funkciou automatického mazania reťaze, bezpečnostným prvkom brzdy reťaze a taktiež systémom tlmenia vibrácií, čo možno považovať za istý štandard dnešného trhu. Navyše disponuje aj funkciou jednoduchého napínania reťaze, vďaka čomu nie je nutné používať žiadne náradie a reťaz je možné napnúť veľmi jednoducho. Nadštandardný je aj objem palivovej nádrže 0,55 litrov, vďaka ktorému odpadá nutnosť neustáleho dopĺňania paliva počas práce. Čo sa týka objemu olejovej nádrže, 260 ml je priemerná hodnota, ktorá by mala na bežné účely vystačiť bez problémov, pri dlhej práci by však mohlo byť potrebné túto tekutinu priebežne doplniť.

Parameter Tento produkt
Objem olejovej nádrže (l)

0,26

Objem palivovej nádrže (l)

0,55

Automatické mazanie reťaze

Áno

Brzda reťaze

Áno

Tlmenie vibrácií

Áno

Jednoduché napínanie reťaze

Áno

Zubová opierka

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Spokojní užívatelia chvália pri píle Riwall RPCS 5040 výborný pomer ceny a výkonu a kvalitné a dizajnovo vydarené spracovanie konštrukcie. Naopak za nevýhodu považujú predovšetkým problematické prvé štarty píly, ktoré je niekedy nutné niekoľkokrát opakovať, kým sa nepodarí pílu naštartovať.

Naše hodnotenie a záver

Píla Riwall RPCS 5040 je dobrou voľbou predovšetkým vďaka veľmi dobrému pomeru ceny a výkonu. Za prijateľnú cenu získate kvalitného pomocníka na všetky bežné úkony. Jej relatívnou slabinou je vysoká hmotnosť.

140 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Riwall RPCS 5040 | Hodnotenie: 72,5 %
Jakub Gulec
Jakub v našej redakcii pracuje najmä s technickými témami. Problematiku záhradného náčinia má dobre naštudovanú. V článku vám vysvetlí napríklad to, prečo nie je vždy vhodné kupovať tú najvýkonnejšiu pílu. Okrem motorových píl na jeho recenzie narazíte aj pri krovinorezoch, štiepačkach dreva, ale aj pri elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Riwall RPCS 5040

Riwall RPCS 5040

140 € Orientačná cena