Menu

Recenzia a porovnanie Riwall RPCS 5545

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Motorové píly

Klady

  • Slušná cena
  • Dlhšia lišta
  • Nadštandardný objem motora

Zápory

  • Slabší výkon
  • Menej kvalitná konštrukcia
  • Vyššia hmotnosť
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Motorová píla Riwall RPCS 5545 funguje na benzínový pohon (rovnako ako všetky píly zaradené v našom výbere). S týmto typom pohonu sa samozrejme spája možnosť jednoduchej manipulácie a prevádzky aj na miestach, kde nie je dostupné pripojenie do elektrickej siete. Na druhú stranu je nutné do píly kupovať palivo, čo je pomerne nákladná záležitosť. Čo sa týka motorových vlastností, píla disponuje slušným výkonom 2,3 kW a objemom motora 54 ccm. Tieto vlastnosti sa premietajú do dobrých možností rezania, ktoré môžeme v tejto cenovej kategórii rozhodne považovať za nadštandardné. Poteší vás aj dĺžka lišty, ktorá ponúkne 45 cm a postačí aj na rezanie hrubých kusov dreva.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Riwall

Pohon

Benzínový

Typ píly

Reťazová

Dĺžka lišty (cm)

45

Hmotnosť (kg)

5,4

Výkon (kW)

2,3

Objem motoru (ccm)

54

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Čo sa týka funkcií, táto píla je vybavená naozaj dobre. Disponuje štandardom v podobe automatického mazania reťaze, tlmenia vibrácií aj bezpečnostného prvku brzdy reťaze. Nechýba jej navyše ani jednoduché napínanie reťaze, vďaka čomu je možné reťaz napínať bez nutnosti využitia ďalšieho náradia. Objem palivovej nádrže činí 0,55 litra a pílu v tomto ohľade radí medzi priemer, ktorý by mal stačiť na bezproblémovú prácu aj v dlhšom časovom horizonte. Do nádrže na olej sa zmestí 0,26 litra tekutiny a opäť sa jedná o hodnotu, ktorá by pri bežne dlhej práci nemala narobiť problémy.

Parameter Tento produkt
Objem olejovej nádrže (l)

0,26

Objem palivovej nádrže (l)

0,55

Automatické mazanie reťaze

Áno

Brzda reťaze

Áno

Tlmenie vibrácií

Áno

Jednoduché napínanie reťaze

Áno

Zubová opierka

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Majitelia píly pozitívne hodnotia predovšetkým dobrý výkon, dostatočnú dĺžku lišty a dobrú dostupnosť vďaka nízkej cene. Naopak, za slabinu považujú trochu problematický štart a menej kvalitnú plastovú konštrukciu.

Naše hodnotenie a záver

Píla Riwall RPCS 5545 je modelom, ktorý za prijateľnú cenu ponúka parametrovo veľmi slušné vybavenie. Ide tak o vhodnú voľbu pre všetkých, ktorí chcú pílu vysokej kvality, ale nechcú do jej kúpy investovať príliš vysokú čiastku. Istou daňou za skvelú výbavu v pomere k nízkej cene je určite menej kvalitná plastová konštrukcia a pomerne vysoká hmotnosť.

180 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Riwall RPCS 5545 | Hodnotenie: Dobré
Kateřina Klodnerová
Redaktorka
Kateřina zhromažďuje najnovšie poznatky o motorových pílach a pozná silné stránky konkrétnych modelov. Dokáže poradiť, kedy sa hodí výkonnejšia motorovka a kedy naopak bude stačiť nižší model s menšou hmotnosťou. Ďalej pre vás spracovala napríklad kategóriu fotopascí, airsoftových zbraní alebo kotlov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Riwall RPCS 5545

Riwall RPCS 5545

180 € Orientačná cena