Menu

Recenzia a test Roborock Q7 Max+

84,8 % Celkové hodnotenie

Top 4 v kategorii Robotické vysávače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,9/10
  Pohyb a vysávanie
 • 7,8/10
  Napájanie a výdrž
 • 7,5/10
  Hlučnosť a kapacita
 • 8,1/10
  Vybavenie a funkcie

Klady

 • Samovyprázdňovanie nádržky
 • Vysáva aj mopuje súčasne
 • Veľké pokrytie plochy

Zápory

 • Vyššia hlučnosť
 • Dlhšie nabíjanie
580 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Robotický vysávač Roborock Q7 Max+ patril v čase písania recenzie (november 2022) zhruba do strednej cenovej triedy, napriek tomu má rozhodne čím zaujať. V prvom rade je to dokovacia stanica s prachovým zásobníkom, do ktorého vysávač automaticky vysype svoju prachovú nádržku. Vďaka tomu máte v podstate k dispozícii objem až 3 l, na rozdiel od modelov, ktoré skladujú nečistoty iba v tele vysávača. Samozrejmosťou už je dnes navigácia, systematický pohyb a schopnosť nadviazať na predchádzajúce upratovanie. Tento model je navyše vhodný na všetky povrchy, čo nie je vždy pravidlom, niektoré vysávače sa napríklad nehodia na koberce.

Čo sa týka pokrytia a výdrže, oboje je nadštandardné. Na jedno nabitie zvládne vysávač pracovať až tri hodiny, priemer bol okolo 130 minút. Pokryje pritom plochu až 300 m2, priemer bol zhruba polovičný. S veľkou kapacitou batérie ale súvisí aj pomalšie nabíjanie, ktoré v tomto prípade zaberie až 6 hodín. Hlučnosť 67 dB potom bola jedna z vyšších.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Vhodný na koberce

Áno

92 % Áno, 8 % Iba s krátkym vlasom
Navigácia

Áno

100 % Áno
Pohyb robota

Systematický

100 % Systematický
Pokračovanie v upratovaní

Áno

100 % Áno
Kapacita zásobníka (l)

3

1,32
Maximálne pokrytie plochy (m2)

300

256,36
Maximálna výška prahu (cm)

2

83 % 2, 17 % 1,8
Kapacita batérie (mAh)

5 200

75 % 5200, 8 % 1800, 8 % 2600, 8 % 3200
Rýchlosť nabíjania (min)

300

254,00
Maximálna doba upratovania (min)

180

165,42
Hlučnosť (dB)

67

65,83

Vybavenie a funkcie

Výbavu sme už načali zmienkou o samovyprázdňovacej stanici. Okrem tej nechýba vysávaču základ, ako je nárazník, senzor proti pádu zo schodov, funkcia automatického nabíjania či časovač, ani pokročilejšie funkcie, napríklad funkcia mopovania. Ovládanie a oddeľovanie miestností prebieha čisto cez mobilnú aplikáciu, diaľkový ovládač tento model nemá, čo môže byť pre niektorých užívateľov nevýhoda. Na rozdiel od väčšiny konkurenčných modelov má tiež iba jednu bočnú kefu, na efektivitu upratovania to ale nutne nemusí mať vplyv. Čím vysávač vyniká, je schopnosť vysávať a mopovať súčasne, ktorou sa len tak nejaký model pochváliť nemôže. Pozitívom je aj fakt, že sa dobre orientuje v tme.

S výškou okolo 10 cm ide o jeden z vyšších modelov v našom porovnaní, je teda dobré ešte pred kúpou skontrolovať, či sa vám nebude zasekávať pod nábytkom.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Filter

HEPA

100 % HEPA
Časovač

Áno

100 % Áno
Hlavná kefa

1

92 % 1, 8 % 2
Bočné kefy

1

67 % 1, 33 % 2
Nárazník

Áno

100 % Áno
Diaľkový ovládač

Nie

67 % Nie, 33 % Áno
Oddeľovač oblastí

V aplikácii

67 % V aplikácii, 17 % Virtuálna stena, 17 % Magnetická páska
Senzor proti pádu zo schodov

Áno

100 % Áno
Automatické nabíjanie a dokovanie

Áno

100 % Áno
Wi-fi pripojenie

Áno

100 % Áno
S mopom (2v1)

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Zásobník na vodu

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Nástroj na čistenie

Nie

75 % Áno, 25 % Nie
Ďalšie funkcie 1

Vidí v tme

Ďalšie funkcie 2

Vysáva a mopuje súčasne

8 % Ovládanie hlasom, 8 % Vysáva a mopuje súčasne, 83 % Neuvedené
Výška (cm)

9,65

9,55
Šírka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5
Dĺžka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5

Klady a zápory

Slabšou stránkou vysávača Roborock je pomalšie nabíjanie, vo výbave potom chýba diaľkový ovládač, nástroj na čistenie a oddeľovač priestorov. Negatívom je tiež trochu vyššia hlučnosť pri vysávaní. To všetko sú ale skôr zanedbateľné problémy a pozitíva pri tomto modeli jasne prevažujú. Patrí sem najmä dlhá výdrž, veľké pokrytie plochy, samovyprázdňovanie prachovej nádržky, schopnosť vysávať a mopovať súčasne alebo dobrá orientácia v tme.

Porovnanie s alternatívami

V podobnej cenovej kategórii ako tento model nájdete aj jeden z najobľúbenejších robotických vysávačov na trhu, Xiaomi Roidmi EVE Plus. Oproti vysávaču Roborock má mierne nižšiu hlučnosť a rýchlejšie nabíjanie. Vo výbave potom nájdete aj nástroj na čistenie a vysávač je vybavený dvoma bočnými kefkami. V ostatných ohľadoch sú oba modely viac-menej rovnaké. Majú zhodnú výdrž, oba sa ovládajú iba mobilom a zvládajú samovyprázdňovanie nádržky.

Naše hodnotenie a záver

V čase písania recenzie (november 2022) sa vysávač Roborock Q7 Max+ radil k špičke na trhu. Dostala ho tam predovšetkým prachová nádržka s funkciou samovyprázdňovania, ale aj nadštandardné pokrytie plochy (300 m2), dlhá výdrž a slušná výbava. Navyše tento model zaujme schopnosťou vysávať a vytierať súčasne, rovnako ako tým, že sa dobre orientuje v tme. Samozrejme má aj svoje slabiny, jeho hlučnosť nie je práve nízka a pomerne dlho sa nabíja. Celkovo ho ale môžeme ohodnotiť dosť pozitívne a odporučili by sme ho aj náročnejším užívateľom a do väčších priestorov.

V rovnakej cenovej kategórii by sa vám mohol páčiť aj samovysypávací Xiaomi Roidmi EVE Plus, ktorý má o niečo nižšiu hlučnosť a rýchlejšie sa nabíja.

580 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Roborock Q7 Max+ | Hodnotenie: 84,8 %
Jakub Gulec
Jakub plní v našom tíme úlohu technického odborníka a experta na vysávače. Pretože v našej redakcii vysávače osobne testuje a problematiku výberu má dobre naštudovanú, zvládne vám dobre poradiť s výberom. V článku vám napríklad vysvetlí, aký je rozdiel medzi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigáciou a prečo len na sacom tlaku nezáleží. Pod svojimi krídlami má aj témy tyčových vysávačov či spotrebiteľskú elektroniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Roborock Q7 Max+

Roborock Q7 Max+

580 € Orientačná cena