Menu

Roborock S8 Pro Ultra – Recenzie, testy a porovnania

88,4 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2024 v kategorii Robotické vysávače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Pohyb a vysávanie
 • 8,6/10
  Mopovanie
 • 7,3/10
  Hlučnosť a kapacita
 • 8,0/10
  Napájanie a výdrž
 • 8,1/10
  Vybavenie a funkcie

Klady

 • Extrémne vysoký sací tlak
 • Dve hlavné kefy
 • Vibračný mop
 • Spoľahlivá kamera
 • Vynikajúca stanica so sušením mopu

Zápory

 • Vysoká obstarávacia cena
 • Konštrukčne väčší
 • Napojenie na inteligentnú domácnosť nie je ideálne
1 300 € Orientačná cena

Najdôležitejšie parametre

Roborock S8 Pro Ultra bol v čase písania tejto recenzie (máj 2023) tým vôbec najlepším robotickým vysávačom na našom trhu. Jeho predstavenie prebehlo v rámci konferencie CES (Consumer Electronic Show), kde zožal veľký úspech a vyhral ocenenie. Jednoznačne je potrebné povedať, že sa jedná o model pre náročných, čomu zodpovedá nielen kvalita, ale aj obstarávacia cena. Vysávač má na rozdiel od väčšiny produktov na trhu dve hlavné kefy, ktoré pomáhajú hĺbkovému čisteniu kobercov.

Zariadenie zvláda aj veľké priestory, a to podľa odborných testov veľmi kvalitne. Okrem dvojitej kefy sa dočkáte jednej bočnej kefy a veľmi vysokého sacieho tlaku až 6 000 Pa. Jedným z hlavných ťahákov radu Roborock S8 je navigačný systém. Ten pozostáva z laserového snímania okolia a duálnej kamery na čele vysávača. Vďaka tomu sa dokáže Roborock rýchlo zorientovať v priestore a nerobí mu žiadny problém vyhnúť sa drobným prekážkam a nečistotám po vašich maznáčikoch, ktoré nechcete rozjazdiť po podlahe.

Motivátorom na kúpu tohto modelu je ale aj jeho vyprázdňovacia stanica. Výrobca neponechal nič na náhodu a stanicu vybavil okrem zásobníkov na prach a čistú aj špinavú vodu aj systémom sušenia mopovacieho nadstavca. Vysávač do stanice zájde, stanica handru prepláchne, vyžmýka a usuší. Vám potom zostanú starosti len s tým občas v stanici vymeniť vodu a vyprázdniť odpadové nádoby.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Xiaomi

55 % Xiaomi, 18 % Concept, 9 % iRobot, 9 % Sencor, 9 % Ecovacs
Typ navigácie

LiDAR + kamera

55 % LiDAR + kamera, 27 % LiDAR, 9 % Kamera, 9 % Základná
Sací výkon (Pa)

6 000

4 460,00
Hlavná kefa

2

64 % 1, 36 % 2
Bočné kefy

1

64 % 1, 36 % 2
Podpora mopovania

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Kapacita zásobníka na prach (ml)

350

27 % 350, 18 % 200, 18 % 400, 9 % Nerelevantné, 9 % 300, 18 % Neuvedené
Kapacita zásobníka na vodu (ml)

200

403,18
Vyprázdňovacia stanica v balení

Áno

55 % Nie, 45 % Áno
Kapacita vyprázdňovacej stanice (ml)

2 500

27 % Nerelevantné, 27 % 2500, 9 % 2650, 9 % 3000, 27 % Neuvedené
Zásobník na vodu vo vyprázdňovacej stanici

Áno

55 % Nerelevantné, 27 % Nie, 18 % Áno
Typ mopu

Vibrujúci

45 % Vibrujúci, 36 % Pevný, 9 % Nerelevantné, 9 % Rotačný
Maximálne pokrytie plochy (m2)

300

55 % 300, 18 % 240, 9 % 500, 9 % 120, 9 % Neuvedené
Maximálna výška prahu (cm)

2

82 % 2, 18 % 1,8
Kapacita batérie (mAh)

5 200

82 % 5200, 9 % 1800, 9 % 2600
Rýchlosť nabíjania (min)

240

45 % 240, 27 % 300, 9 % 90, 9 % 390, 9 % Neuvedené
Maximálna doba upratovania (min)

180

174,09
Hlučnosť (dB)

68,5

67,05

Konštrukcia a vybavenie

Okrem vysypávacej stanice má model Roborock S8 Pro Ultra celý rad pokročilých funkcií. Keď pominieme základné veci, medzi ktoré patrí celé spektrum snímačov, senzorov proti pádu zo schodov či HEPA filter, dostaneme sa k aplikácii a jej funkciám. Samozrejmosťou je možnosť plánovania upratovania a podpora viacerých máp pre domy s viacerými podlažiami. Navyše sa ale dočkáte aj možnosti pozrieť sa cez kameru vysávača na vašich miláčikov, keď nie ste doma, a to aj s možnosťou na nich rozprávať cez reproduktor vysávača.

Konštrukčne je tento model trochu masívnejší, ale výškou sa stále schová pod hodnotu 10 cm. Prejsť pod radiátormi by preto mal bez problémov a pri pohovke na tom veľmi nezáleží, pretože pod väčšinu z nich aj tak neprejde žiadny robotický vysávač.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Filter

HEPA

100 % HEPA
Časovač

Áno

100 % Áno
Nárazník

Áno

100 % Áno
Diaľkový ovládač

Nie

73 % Nie, 27 % Áno
Oddeľovač oblastí

V aplikácii

82 % V aplikácii, 9 % Virtuálna stena, 9 % Magnetická páska
Senzor proti pádu zo schodov

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

9,65

9,60
Šírka (cm)

35

34,90
Dĺžka (cm)

35

34,90
Hmotnosť (kg)

4,8

4,01

Klady a zápory

Roborock S8 Pro Ultra by určite nebol vysávačom roku 2023, keby mal veľké množstvo nedostatkov. Primárne sa teda zameriame na jeho prednosti. V porovnaní s konkurenciou ponúka vyšší sací tlak v kombinácii s dvojicou hlavných kief v spodnej časti. To v praxi prináša naozaj nadštandardné upratovacie vlastnosti ako na tvrdej podlahe, tak aj na kobercoch. Vibračný mop pracuje na výbornú známku a v aplikácii si môžete zvoliť aj to, aký vzor bude vysávač pri utieraní nasledovať.

Kamerový systém sa radí k tým najpokročilejším a je maximálne spoľahlivý. Pochváliť musíme aj vynikajúcu vyprázdňovaciu stanicu. Pokiaľ by sme mali hľadať nedostatky, primárne spomenieme samozrejme cenu. Tá je veľmi vysoká, na druhú stranu sa ale drží cenovej hladiny, v akej sa pohybuje podobne vybavená konkurencia. Takže palec dole, ale nie tak moc.

Napojenie na inteligentnú domácnosť nie je ideálne, a to najmä v prípade, že používate doma Alexu. Prepojenie síce funguje, ale že by išlo o nejako spoľahlivé zadávanie hlasových príkazov, sa povedať nedá. Tento problém je ale u takmer všetkých robotických vysávačov a je do značnej miery spôsobený tým, aká „spoľahlivá“ Alexa je.

Porovnanie s alternatívami

Roborock S8 Pro Ultra je najlepšie vybaveným modelom svojho radu, ale to automaticky neznamená, že je cenovo tým najvýhodnejším. Na porovnanie si vezmeme Roborock S8+. Ten je vybavený v základe vysypávacou stanicou tiež, avšak jej funkcie sú obmedzené iba na prachovú nádobu. Nedočkáte sa automatického prania ani sušenia mopu, ako ani výmeny vody v zásobníku. Tieto činnosti budete musieť zaistiť sami. Na druhú stranu je ale Roborock S8+ vybavený väčšou nádobou na vodu, takže to žiadny problém nebude.

Ďalším menším rozdielom je to, že Roborock S8 Pro Ultra vie zdvíhať pri utieraní kefy nad podlahu. Inak sú ale oba modely vybavené úplne totožne – majú rovnaký sací tlak, rovnaké kefy, konštrukčné riešenie aj kamerový systém. Ak teda chcete prémiový model a nevadí vám meniť vodu vo vysávači ručne, nebojte sa zvoliť podstatne lacnejší Roborock S8+.

Naše hodnotenie a záver

V čase písania recenzie (máj 2023) bol model Roborock S8 Pro Ultra najlepším robotickým vysávačom na trhu. Od svojho predstavenia dostal hneď niekoľko ocenení a dostal sa na popredné miesta testov odborníkov. Vysávač je vybavený pokročilou vyprázdňovacou stanicou, ktorá sa stará o jeho nabíjanie, vysypávanie prachovej nádoby, výmenu vody aj pranie a sušenie mopu. Na spodnej strane nájdete dvojicu hlavných kief, ktoré spoločne s vysokým sacím tlakom zaručujú perfektné upratovanie.

Aby toho nebolo málo, nechýba jeden z najpokročilejších navigačných systémov s kamerou na trhu. Zaujímavou lacnejšou alternatívou bez takto pokročilej stanice je model Roborock S8+, ktorý sa inak funkčne a schopnosťami upratovania od modelu Ultra takmer nijako nelíši.

1 300 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Roborock S8 Pro Ultra | Hodnotenie: 88,4 %
Jakub Gulec
Jakub plní v našom tíme úlohu technického odborníka a experta na vysávače. Pretože v našej redakcii vysávače osobne testuje a problematiku výberu má dobre naštudovanú, zvládne vám dobre poradiť s výberom. V článku vám napríklad vysvetlí, aký je rozdiel medzi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigáciou a prečo len na sacom tlaku nezáleží. Pod svojimi krídlami má aj témy tyčových vysávačov či spotrebiteľskú elektroniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Roborock S8 Pro Ultra

Roborock S8 Pro Ultra

1 300 € Orientačná cena