Menu

Recenzia a porovnanie Gardena SILENO life 1000

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Robotické kosačky na 750 až 1 100 m2

Klady

  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Nízka hlučnosť
  • Bezpečnostné funkcie

Zápory

  • Zvládne stúpanie max 35 %
  • Max. dĺžka kosenia 50 mm
  • Nutnosť výmeny nožov
1 200 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Gardena SILENO life 1000 je robotická kosačka na stredne veľké plochy do 1 000 m2. Trávu kosí tromi žiletkovými nožmi, čo je obvyklý variant. Tieto nože treba občas vymieňať, odpadne ale nepríjemné brúsenie. Trávu kosí na dĺžku 20 až 50 mm, čím tiež nijako nevyčnieva z obvyklých hodnôt. Poradí si aj so svažitým terénom so sklonom do 35 % vo vnútri pracovnej plochy a 10 % na okraji zóny. Aj keď sa nejedná o zlé hodnoty, niektoré kosačky si poradia aj so sklonom o 10% väčším.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

1 000

Šírka záberu (cm)

22

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

20

Maximálna výška kosenia (mm)

50

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

35

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

10

Vybavenie a funkcie

Z pohľadu výbavy kosačke nič nechýba. Je osadená bezpečnostnými senzormi naklonenia, nárazu či zdvihnutia. Zaručuje tak bezpečnosť sama pre seba aj pred zranením jej užívateľa. Odcudzeniu bráni nutnosť zadať PIN kód a tiež alarm, ktorý sa rozoznie pri neoprávnenej manipulácii. Nastavenie je možné buď priamo na kosačke pomocou displeja a tlačidiel, alebo prostredníctvom aplikácie s Bluetooth pripojením.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Dobou prevádzky a nabíjania sa nijako zvlášť neodlišuje od ďalších kosačiek v kategórii. Na jedno nabitie vydrží v závislosti od terénu pracovať až 65 minút, potom je treba na 60 minút zájsť na nabitie do domčeka, než sa znovu pustí do práce. Hlučnosť patrí k nižšiemu štandardu, nemala by vás pri svojej práci príliš rušiť. Rozmery a hmotnosť nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

60

Doba prevádzky (min)

65

Hlučnosť (dB)

57

Dĺžka (cm)

58

Šírka (cm)

39

Výška (cm)

23

Hmotnosť (kg)

8,3

Hlavné klady a zápory

Veľkou výhodou tejto kosačky je výbava funkciami, medzi ktorými nechýba ani diaľkové ovládanie cez aplikáciu. Pozitívne hodnotíme aj možnosť práce za každého počasia. Kosačka nepracuje iba keď sa teploty priblížia mrazu, aby nepoškodila trávnik. Výhodou môže byť aj pomerne tichý chod. Pre majiteľov svahovitých záhrad môže byť problém menší povolený sklon kosenia.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívou ku kosačke Gardena je robotická kosačka ZCS ROBOT TECH L3, ktorá si poradí aj s plochou v sklone 45%. Má hviezdicovitý nôž, ktorý netreba vymieňať, musíte ho ale občas nabrúsiť. Trávu kosí na dĺžku 25 až 60 mm a taktiež umožňuje diaľkové ovládanie.

Ak máte záhradu väčšiu ako 1000 m2 mohol by vás zaujať príbuzný model Gardena smart Sileno life 1250 s takmer totožnými parametrami, vrátane dĺžky prevádzky, nabíjania a maximálneho sklonu plochy.

Záver

Gardena Sileno life 1000 je kosačka vhodná pre náročných majiteľov stredne veľkých záhrad. Pokosí plochu o rozlohe do 1000 m2 a sklone do 35 %. Jej prednosťou je výbava funkciami, ktorá okrem štandardných bezpečnostných senzorov zahŕňa aj Bluetooth pripojenie a diaľkové ovládanie pomocou aplikácie v telefóne. Doba nabíjania a prevádzky viac-menej zodpovedá štandardu a obe hodnoty sa pohybujú okolo 60 minút. Nevýhodou môže byť pre niekoho menší povolený sklon. V takom prípade vám odporučíme model Husqvarna Automower 310.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Gardena SILENO life 1000 | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôsobeniu v našej redakcii skúsenosti s porovnávaním rozličných typov produktov. Zároveň sa aktívne zaujíma o rôzne vychytávky a inteligentné produkty, ktoré môžu človeku uľahčiť starostlivosť o dom a záhradu. Vďaka starostlivému prieskumu trhu s robotickými kosačkami vám dokáže poradiť, aké parametre pri výbere zohľadniť a prečo prihliadať na veľkosť koseného pozemku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gardena SILENO life 1000

Gardena SILENO life 1000

1 200 € Orientačná cena