Menu

Recenzia a porovnanie Gardena smart Sileno life 1250

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Robotické kosačky nad 1 100 m2

Klady

  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Nízka hlučnosť
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Zvládne stúpanie max 30 %
  • Výdrž batérie len 65 minút
  • Užší záber
1 400 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Na plochy do 1 250 m2 je určená kosačka Gardena smart Sileno life 1250. Kosenie trávy zaisťujú 3 žiletkové nože so šírkou záberu 22 cm. Ide skôr o nižšiu hodnotu, v porovnaní s ostatnými modelmi v danej kategórii. Výška kosenia je nastaviteľná medzi 20 a 50 mm. Kosačka je ale vhodná skôr na rovinaté záhrady. Maximálny sklon, s ktorým si dokáže poradiť je totiž iba 30%, čo je pomerne nízka hodnota. Blízko hraničného vodiča je to navyše iba 10 %.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

1 250

Šírka záberu (cm)

22

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

20

Maximálna výška kosenia (mm)

50

Maximálny počet kosených zón

2

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

30

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

10

Vybavenie a funkcie

Ak hľadáte plne vybavenú kosačku, kosačka Gardena by vás mohla potešiť. Je vybavená všetkými možnými senzormi, iba o senzore dažďa sa priamo výrobca nezmieňuje. Senzor náklonu upravuje kosenie v kopci, ale tiež zastavuje kosenie pokiaľ sa kosačka prevrhne. Senzor zdvihnutia potom dokáže zastaviť žacie ústrojenstvo pokiaľ je kosačka neočakávane zdvihnutá. Ak je zdvihnutie navyše neoprávnené (v prípade krádeže) spustí hlasný alarm, ktorý upozorní na zlodeja. Výhodou je navyše možnosť diaľkového ovládania cez inteligentnú aplikáciu pomocou Bluetooth.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Doba prevádzky na jedno nabitie je v rámci kategórie pomerne krátka 65 minút. Na takto dlhú prevádzku sa navyše musí takmer rovnako dlho nabíjať 60 minút. Výhodou je nízka hlučnosť, ktorá je iba 58 decibelov. Kosačka je pomerne malých rozmerov. Na dĺžku meria 58 cm, 39 cm na šírku a na výšku 23 cm. Nízka hmotnosť je benefitom predovšetkým pri manipulácii. Na samotné kosenie nemá žiadny vplyv.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

60

Doba prevádzky (min)

65

Hlučnosť (dB)

58

Dĺžka (cm)

58

Šírka (cm)

39

Výška (cm)

23

Hmotnosť (kg)

7,3

Záver

Gardena smart Sileno life 1250 je určená na kosenie väčších záhrad s plochou do 1 250 m2. Je vybavená tromi žiletkovými nožmi s pomerne malým záberom 22 cm. Kosačka však nie je príliš vhodná na kosenie členitého terénu, neporadí si totiž so stúpaním príkrejším ako je 30%. Výhodou tohto modelu je tichý chod a bohaté vybavenie, a to vrátane Bluetooth modulu, ktorý ponúka možnosť ovládania pomocou aplikácie. Vzhľadom na kategóriu pre väčšie plochy je doba prevádzky 65 minút pomerne krátka. Ak hľadáte model, ktorý vydrží brázdiť trávnik vašej záhrady aj niekoľko hodín, odporúčame vám na prečítanie recenziu Stiga Autoclip 230 S.

1 400 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Gardena smart Sileno life 1250 | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôsobeniu v našej redakcii skúsenosti s porovnávaním rozličných typov produktov. Zároveň sa aktívne zaujíma o rôzne vychytávky a inteligentné produkty, ktoré môžu človeku uľahčiť starostlivosť o dom a záhradu. Vďaka starostlivému prieskumu trhu s robotickými kosačkami vám dokáže poradiť, aké parametre pri výbere zohľadniť a prečo prihliadať na veľkosť koseného pozemku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gardena smart Sileno life 1250

Gardena smart Sileno life 1250

1 400 € Orientačná cena