Menu

Recenzia a porovnanie Gardena smart Sileno life 750

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Robotické kosačky do 750 m2

Klady

  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Nízka hlučnosť
  • Nižšia hmotnosť

Zápory

  • Úzky záber
  • Vyššia cena
  • Nižšia výška kosenia
1 100 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Na plochu do 750 m2 je určená kosačka Gardena smart Sileno life 750. Na prvý pohľad je jej nevýhodou úzky záber kosenia. Kvôli tomu pokosí za rovnakú dobu menšiu plochu ako iné kosačky. Žacie ústrojenstvo je tvorené troma otočnými žiletkovými nožmi, ktoré je možné ľahko vymeniť. Výška kosenia je nastaviteľná v klasickom rozmedzí medzi 20 a 50 milimetrami. Kosenú plochu môžete rozdeliť do dvoch zón a oddeliť tak napríklad odľahlú časť záhrady. Kosačka si horšie poradí so strmým terénom, maximálny možný sklon je 30% vo vnútri pracovnej plochy a 10% pozdĺž ohraničujúceho vodiča.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

750

Šírka záberu (cm)

16

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

20

Maximálna výška kosenia (mm)

50

Maximálny počet kosených zón

2

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

30

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

10

Vybavenie a funkcie

Silnejšou stránkou je vybavenie funkciami. Samozrejmosťou sú senzory náklonu a zdvihnutia, rovnako tak ochrana pomocou PIN kódu a LCD displej. Okrem toho je tento model vybavený aj Bluetooth modulom, ktorý umožňuje prepojenie so smart zariadením. V aplikácii je potom možné kosačku ovládať či nastavovať. Výrobca však v dostupných materiáloch neuvádza vybavenie senzorom nárazu a dažďa, ani alarmom.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Dôležitými parametrami pri výbere kosačky sú hodnoty spojené s nabíjaním a výdržou akumulátora. Robotická kosačka Gardena sa plne nabije za 60 minút, pracovať potom dokáže o 5 minút dlhšie. V danej kategórii sa jedná o pomerne bežné hodnoty. Hlučnosť je nízka a dostáva tak názov kosačky. Vydáva hluk s hlasitosťou 58 dB, čo by vás pri bežnej prevádzke nemalo obmedzovať. Rozmerovo sa model nijako neodlišuje od obdobných kosačiek. Na dĺžku meria 58 cm, na šírku 39 cm a na výšku 23 cm. Váži 7,3 kg, čo je skôr nižšia hodnota, ktorá poteší pri častejšej manipulácii.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

60

Doba prevádzky (min)

65

Hlučnosť (dB)

58

Dĺžka (cm)

58

Šírka (cm)

39

Výška (cm)

23

Hmotnosť (kg)

7,3

Záver

Gardena smart Sileno life 750 je robotická kosačka určená na plochy do 750 m2. Jej výhodou je najmä možnosť ovládania pomocou aplikácie a nízka hlučnosť. Naopak slabšou stránkou je úzky záber, ktorý má vplyv na rýchlosť kosenia. Bežné hodnoty dosahuje v nabíjaní a prevádzke – 60 minút sa nabíja a 65 potom pracuje. Bežné sú aj rozmery. Hmotnostne je kosačka skôr ľahšia, čo je pohodlné pri presúvaní a manipulácii.

Ak vyžadujete kosačku ovládanú na diaľku, ale chcete model so širším záberom, odporúčame Stiga Autoclip 221.

1 100 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Gardena smart Sileno life 750 | Hodnotenie: Výborné
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje výberu a porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže vám preto osvetliť jednotlivé parametre a aspekty výberu robotických kosačiek. Vysvetlí vám, čo sa deje s pokosenou trávou a ako je potrebné ohraničiť pozemok, aby kosačka vedela, kam zájsť a kam zase nie. Na našich stránkach sa venuje aj porovnaniu domácich a kuchynských pomocníkov, ako sú chladničky, rôzne druhy vysávačov a mixérov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gardena smart Sileno life 750

Gardena smart Sileno life 750

1 100 € Orientačná cena