Menu

Recenzia a porovnanie Hecht 5600

71,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Robotické kosačky do 750 m2

Klady

  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Nízka cena
  • Široké nastavenie výšky kosenia

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Dlhšie sa nabíja
  • Iba 35 % sklon
500 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Robotická kosačka Hecht 5600 je určená na údržbu trávnika na rozlohe do 500 m2, je teda vhodná skôr pre majiteľov menších záhrad. Tomu zodpovedajú aj jej parametre. Záber je 18 cm, čo bolo v rámci nášho porovnania (v marci 2020) skôr nižšie číslo. Steblá trávy sú usekávané pomocou troch žiletkových nožov pripevnených na otočnom bubne. Výhodou týchto nožov je jednoduchá výmena, nemusia sa tiež ostriť. Slabinou je naopak krátka životnosť. Počítajte teda s výmenou nožov aspoň raz za sezónu. Ich cena ale nie je nijako vysoká. Výšku kosenia môžete nastaviť v rozmedzí 20 až 60 mm, čo je široký interval. Maximálny svah, na ktorom dokáže kosačka bez problémov pracovať je 35%. To je skôr nižšia hodnota. Kosačku by sme tak príliš neodporúčali do kopcovitých záhrad.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

500

Šírka záberu (cm)

18

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

20

Maximálna výška kosenia (mm)

60

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

35

Vybavenie a funkcie

O výbave sa toho na stránkach výrobcu príliš nedozvieme, tie dôležité prvky ale uvádza. Výhodou je možnosť ovládať kosačku nielen priamo tlačidlami, ale pomocou pripojenia Bluetooth aj prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne. Manuálne ovládanie ale nie je nijako zložité. Všetko potrebné nastavíte pomocou tlačidiel a niekoľkých diód. Displej kosačke ale chýba. Nastavenie je bezpečne uložené a zabezpečené PIN kódom. Vďaka tomu nemôže dôjsť k jeho náhodnému prenastaveniu napríklad deťmi. Bezpečnosť zaručuje senzor zdvihnutia, ktorá zastaví nože v prípade, že sa kosačka nenachádza na trávniku. Užitočný je aj senzor dažďa, ktorý preruší prebiehajúcu sekaciu sekvenciu a kosačka sa vráti do stanice.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Nie

PIN kód

Áno

Senzor dažďa

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Doba prevádzky na jedno nabitie je v prípade kosačky Hecht 5600 60 minút. To je v rámci nášho porovnania bežná hodnota. Bohužiaľ sa ale kosačka nabíja 80 minút, čo je o 20 minút dlhšie, než vydrží v prevádzke. Nejedná sa ale o úplne neobvyklú situáciu. Doba nabíjania navyše nie je príliš dlhá. Hmotnosť kosačky je pomerne vysokých 8,2 kg. To by mohlo robiť pri prenášaní slabším jedincom problémy.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

80

Doba prevádzky (min)

60

Hmotnosť (kg)

8,2

Záver

Kosačku Hecht 5600 ocenia majitelia menších záhrad do 500 m2, ktorí túžia po robotickom modeli, ale nechcú do tejto záhradnej techniky investovať tisícky eur. Ide o model so šírkou záberu 18 cm, čo je bežná hodnota. Kosačka vydrží v prevádzke 60 minút, potom sa musí o 20 minút dlhšie nabíjať. Maximálny sklon terénu, ktorý zvládne pokosiť je 35%. Slušné je vybavenie funkciami, napríklad možnosť ovládať kosačku pomocou aplikácie v mobile. Senzory zdvihnutia a dažďa patria k bežnej výbave tohto typu zariadenia. Nevýhodou môže byť vyššia hmotnosť 8,2 kg.

Pokiaľ túžite po kosačke so širším záberom a lepším pomerom dĺžky nabíjania a prevádzky, mohol by vás zaujať model Solo by AL-KO Robolinho 700 I. Jeho obstarávacia cena je ale o dosť vyššia.

500 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Hecht 5600 | Hodnotenie: 71,2 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje výberu a porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže vám preto osvetliť jednotlivé parametre a aspekty výberu robotických kosačiek. Vysvetlí vám, čo sa deje s pokosenou trávou a ako je potrebné ohraničiť pozemok, aby kosačka vedela, kam zájsť a kam zase nie. Na našich stránkach sa venuje aj porovnaniu domácich a kuchynských pomocníkov, ako sú chladničky, rôzne druhy vysávačov a mixérov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Hecht 5600

Hecht 5600

500 € Orientačná cena