Menu

Recenzia a porovnanie Husqvarna Automower 310

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Robotické kosačky na 750 až 1 100 m2

Klady

  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Plná výbava
  • Výborná výdrž batérie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Pomalé kosenie
  • Priemerná hlučnosť
1 700 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Husqvarna Automower 310 je robotická kosačka odporúčaná výrobcom na plochu do 1 000 m2. My by sme ju však odporúčali skôr na plochu menšiu. Vzhľadom k tomu, že za hodinu zvládne pokosiť iba 56 m2, kosila by bez nabíjania plochu o výmere 1 000 m2 takmer 18 hodín. Keďže sa ale musí pravidelne nabíjať, nezvládla by kosačka takto veľkú záhradu pokosiť ani za celý deň. Svoj podiel na tom má pomerne malý záber kosenia 22 cm. Možnosti nastavenia dĺžky stebla sú vcelku bežné, medzi 20 a 60 milimetrami. Kosačka je vhodná aj pre strmšie plochy. Vnútri pracovnej plochy zvládne sklon až 40%. Hraničný kábel môže byť umiestnený vo svahu do 15%.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

1 000

Plocha pokosená za hodinu (m2/hod)

56

Šírka záberu (cm)

22

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

20

Maximálna výška kosenia (mm)

60

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

40

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

15

Vybavenie a funkcie

Veľkou výhodou kosačky Husqvarna je bohaté vybavenie. Samozrejmosťou je LCD displej, ochrana pomocou PIN kódu a taktiež senzory náklonu a zdvihnutia. Tie plnia hneď niekoľko funkcií. Senzor náklonu upravuje kosenie podľa svahovitosti terénu a tiež vyhodnocuje, či sa kosačka neprevrátila. V takom prípade by sa nože zastavili. Rovnakú funkciu plní senzor zdvihnutia v prípade, že sa kosačka náhle zdvihne. Zároveň je prepojený s alarmom, ktorý pri neoprávnenom zdvihnutí začne vydávať hlasný zvuk. Výhoda je tiež Bluetooth modul a možnosť prepojenia s aplikáciou do smart telefónu. Vďaka tomu môžete kosačku ovládať na diaľku, napríklad z terasy.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Ako sme sa už zmienili v úvodnom odseku, dôležitým parametrom je nabíjanie a tiež výdrž akumulátora. Na plné nabitie potrebuje 60 minútovú návštevu nabíjacej stanice, pracovať potom vydrží 70 minút, čo je pozitívny pomer. Hlukom by vás pri svojej činnosti nemala kosačka obťažovať, intenzita vychádzajúceho zvuku je iba 60 dB, čo je obdobná hodnota ako pri ostatných modeloch. Prístroj sa príliš nevymyká ani rozmermi 63 cm na dĺžku, 51 cm na šírku a 25 cm na výšku. Hmotnosť je zhruba stredná 9,2 kg.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

60

Doba prevádzky (min)

70

Hlučnosť (dB)

60

Dĺžka (cm)

63

Šírka (cm)

51

Výška (cm)

25

Hmotnosť (kg)

9,2

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou kosačky Husqvarna je bohatá výbava funkcií, ktorá vám uľahčí jej obsluhu. Poteší aj nízka hlučnosť, ktorá by vás pri prevádzke na záhrade nemala vyrušovať. Negatívne hodnotíme užší záber, čo spôsobuje dlhšie kosenie trávnatej plochy. Nepoteší ani vyššia obstarávacia cena.

Záver

Robotickú kosačku Husqvarna Automower 310 využijete pokiaľ je vaša záhrada menšia ako 1 000 m2. Aj takto veľkú plochu ale kosačka pokosí s prestávkami na dobíjanie za viac ako jeden deň. Žiletkové nože majú záber iba 22 cm, čo ovplyvňuje práve časovú náročnosť kosenia. Veľkou výhodou je plná výbava funkciami. Okrem rôznych senzorov a displeja má totiž kosačka zabudovaný Bluetooth umožňujúci pripojenie prostredníctvom aplikácie, ktorou je možné pohodlne ovládať kosačku na diaľku. Hlučnosť 60 dB by nemala byť pri bežnej prevádzke na obtiaž. Nevýhodou je ale vyššia obstarávacia cena.

Ak hľadáte lacnejšiu kosačku na obdobne veľkú plochu odporúčame Worx WG791E.1 Landroid M 1000.

1 700 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Husqvarna Automower 310 | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôsobeniu v našej redakcii skúsenosti s porovnávaním rozličných typov produktov. Zároveň sa aktívne zaujíma o rôzne vychytávky a inteligentné produkty, ktoré môžu človeku uľahčiť starostlivosť o dom a záhradu. Vďaka starostlivému prieskumu trhu s robotickými kosačkami vám dokáže poradiť, aké parametre pri výbere zohľadniť a prečo prihliadať na veľkosť koseného pozemku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Husqvarna Automower 310

Husqvarna Automower 310

1 700 € Orientačná cena