Menu

Recenzia a porovnanie Husqvarna Automower 450X

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Robotické kosačky nad 1 100 m2

Klady

  • Plná výbava
  • Dlhá výdrž batérie
  • GPS navigácia

Zápory

  • Veľmi vysoká obstarávacia cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Len 3 nože
4 500 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Ak ste majiteľom rozľahlej záhrady s plochou až 5 000 m2, bude pre vás robotická kosačka Husqvarna Automower 450X dobrou voľbou. Takto veľkú plochu však, kvôli pomerne malému záberu iba 24 cm, bude kosiť približne 24 hodín, s prestávkami na nabíjanie to ani za jeden deň nestihne. Žacie ústrojenstvo tvoria 3 otočné žiletkové nože, ktoré je možné pohodlne vymeniť. Výška kosenia je nastaviteľná v rozmedzí 20 a 60 mm. Výhodou tohto modelu je aj kosenie v strmom teréne. Robot si poradí so sklonom až 45% vo vnútri kosenej plochy a 15% pri kosení blízko hraničného vodiča.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

5 000

Plocha pokosená za hodinu (m2/hod)

208

Šírka záberu (cm)

24

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

20

Maximálna výška kosenia (mm)

60

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

45

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

15

Vybavenie a funkcie

Pri kosačke Husqvarna sa stretávame s plnou výbavou vrátane možnosti diaľkového ovládania prostredníctvom smart aplikácie. Tú je možné prepojiť s kosačkou buď pomocou Bluetooth signálu, alebo rádiového vysielania. Vďaka GPS navádzaniu kosačka presne vie, ktorú plochu má už pokosenú. Využiť sa dá GPS aj na hľadanie kosačky na rozľahlej záhrade, alebo v prípade krádeže. Ďalšími užitočnými funkciami sú rôzne senzory, ktoré sledujú zdvihnutie či náklon kosačky, upravujú tak spôsob kosenia alebo vypnú žacie ústrojenstvo v prípade, keď hrozí zranenie.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Energiu kosačke dodáva akumulátor, ktorý sa nabíja 60 minút. Po hodinovej pauze v nabíjacej stanici vydrží robot kosiť 270 minút, čo je veľmi vysoká hodnota. Príjemná je tiež hlučnosť 59 dB, pretože nejde o nijako vysokú hodnotu. Model 450 X je v porovnaní s ostatnými kosačkami pomerne veľký. Na dĺžku meria 72 cm, na šírku 56 cm a na výšku 31 cm. S veľkými rozmermi sa spája aj vyššia hmotnosť, ktorá dosahuje takmer 14 kg.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

60

Doba prevádzky (min)

270

Hlučnosť (dB)

59

Dĺžka (cm)

72

Šírka (cm)

56

Výška (cm)

31

Hmotnosť (kg)

13,9

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Robotická kosačka Husqvarna je špecifická svojim výkonom, hodí sa na plochy až 5000 m2, čo je naozaj veľa. Poradí si aj so strmším terénom, čo tiež nie je úplne samozrejmosťou. Výhodou je aj dlhá výdrž batérie a bohaté vybavenie funkciami, ktoré zahŕňa aj presné GPS navádzanie. Treba však počítať s tým, že si za tieto vlastnosti priplatíte.

Záver

Husqvarna Automower 450X je robotická kosačka vhodná pre majiteľov veľkých členitých záhrad. Výrobca ju odporúča na plochu až 5 000 m2, takú plochu bude ale obhospodarovať viac ako 24 hodín. Sklon kosenej plochy môže byť až 45 % vo vnútri kosenej oblasti. Prednosťou je dlhá výdrž batérie až 270 minút a taktiež plná výbava funkciami. Nechýba Bluetooth modul a možnosť ovládania aj pomocou smart aplikácie. Vďaka GPS navádzaniu je navyše plánovanie kosenia ešte presnejšie. Nevýhodou tejto kosačky je ale veľmi vysoká obstarávacia cena.

Ak hľadáte kosačku na veľké plochy, ale chcete investovať výrazne menej, odporúčame vám na prečítanie recenziu kosačky Stiga Autoclip 230 S, ktorá je dostatočne výkonná na kosenie plochy do 2 000 m2.

4 500 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Husqvarna Automower 450X | Hodnotenie: Výborné
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje výberu a porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže vám preto osvetliť jednotlivé parametre a aspekty výberu robotických kosačiek. Vysvetlí vám, čo sa deje s pokosenou trávou a ako je potrebné ohraničiť pozemok, aby kosačka vedela, kam zájsť a kam zase nie. Na našich stránkach sa venuje aj porovnaniu domácich a kuchynských pomocníkov, ako sú chladničky, rôzne druhy vysávačov a mixérov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Husqvarna Automower 450X

Husqvarna Automower 450X

4 500 € Orientačná cena