Menu

Recenzia a porovnanie Karcher RLM 4 14450000

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Robotické kosačky do 750 m2

Klady

  • Až do 45% sklonu
  • Všetky senzory
  • 4 obojstranné nože

Zápory

  • Vyššia cena
  • Iba priemerná šírka záberu
  • Nemá Bluetooth
820 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Karcher RLM 4 14450000 je robotická kosačka určená pre plochy do 500 m2. Ponúka šírku záberu 20 cm, čo je priemerná hodnota v našom porovnaní v júli 2020. O pokosený trávnik sa postarajú štyri otočné nože, ktoré sú navyše dvojstranne brúsené, môžete ich teda po opotrebení namontovať obrátene a zvýšiť tým ich životnosť. Výšku kosenia je možné nastaviť od 25 mm do 55 mm a zvoliť začiatok procesu až v troch rôznych zónach, napríklad v členitom teréne alebo na vzdialených plochách. Táto kosačka zvládne pracovať v sklone až 45%, čo je jedno z najvyšších možných čísel vôbec. Nemusíte sa tak báť ju použiť aj v naklonenom teréne.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

500

Šírka záberu (cm)

20

Typ noža

4 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

25

Maximálna výška kosenia (mm)

55

Maximálny počet kosených zón

3

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

45

Vybavenie a funkcie

Pri modeli RLM 4 14450000 nájdete takmer všetky možné funkcie okrem podpory Bluetooth. Ovládanie uľahčí displej. Pre dôkladné zabezpečenie je možné nastaviť PIN kód, ktorý dovolí spustenie či prenastavenie kosačky až po jeho zadaní, proti krádeži sa navyše hodí aj alarm. Nechýba tu senzor nárazu, náklonu ani zdvihu, aby bola zaistená ochrana prístroja i okolia. Senzor dažďa dokáže rozpoznať, kedy už počasie nedovoľuje kosenie trávy, a umožní vám vybrať, či prístroj bude aj naďalej pokračovať v práci, alebo odošle kosačku do dobíjacej stanice.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Nie

Aplikácia

Nie

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor dažďa

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Karcher RLM 4 14450000 dokáže pracovať dlhšiu dobu, než trvá jeho plné dobitie batérie. Nabíjanie zaberie 45 minút, v prevádzke však dokáže byť 50 minút, čo je síce nižšia doba v našom porovnaní, pre kosačky do plochy 750 m2 však dostatočná. Bežné sú aj rozmery kosačky, a to 60 x 40 x 28,5 cm. Priemernú hmotnosť 8,8 kg môžete pocítiť iba pri manipulácii, nemala by ale robiť veľké problémy.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

45

Doba prevádzky (min)

50

Dĺžka (cm)

60

Šírka (cm)

40

Výška (cm)

28,5

Hmotnosť (kg)

8,8

Záver

Robotická kosačka Karcher RLM 4 14450000 je určená pre plochu do 500 m2. Štyri obojstranne brúsené nože ponúkajú priemerný záber 20 cm. Výšku kosenia si môžete zvoliť medzi 25 a 50 mm. Prednosťou tohto modelu je možnosť práce v sklone až 45%, a to navyše až v troch rôznych zónach. Poteší tiež bohatá ponuka senzorov, medzi ktorými nájdete senzor dažďa, nárazu, sklonu aj zdvihu, pre zabezpečenie príde vhod PIN kód a alarm. Chýba tu však Bluetooth na ovládanie cez telefón. Kosačka dokáže pracovať o päť minút dlhšie, než sa nabíja, do plnej kapacity batérie je potrebných 45 minút. Za nedostatok považujeme vyššiu cenu, preto pokiaľ zháňate lacnejší model, odporúčame kosačku Hecht 5600. Tú je možné dokonca ovládať cez mobilnú aplikáciu, hodí sa však iba do 35% sklonu terénu.

820 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Karcher RLM 4 14450000 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôsobeniu v našej redakcii skúsenosti s porovnávaním rozličných typov produktov. Zároveň sa aktívne zaujíma o rôzne vychytávky a inteligentné produkty, ktoré môžu človeku uľahčiť starostlivosť o dom a záhradu. Vďaka starostlivému prieskumu trhu s robotickými kosačkami vám dokáže poradiť, aké parametre pri výbere zohľadniť a prečo prihliadať na veľkosť koseného pozemku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Karcher RLM 4 14450000

Karcher RLM 4 14450000

820 € Orientačná cena