Menu

Recenzia a porovnanie McCulloch RM 600

68,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Robotické kosačky do 750 m2

Klady

  • Nízka cena
  • Dve zóny kosenia

Zápory

  • Úzky záber
  • Nemá aplikáciu
840 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Robotická kosačka McCulloch RM 600 je vhodná na kosenie trávnika na ploche do 600 m2. Záber kosenia žiletkových nožov je 17 centimetrov, čo je skôr nižšia hodnota. Výšku kosenia je možné nastavovať v obvyklých medziach medzi 20 a 50 milimetrami. Zóny, ktoré je možné nastaviť ako kosené plochy, môžu byť maximálne 2. Táto kosačka je vhodná skôr pre záhrady bez výraznejších terénnych nerovností. Maximálny sklon, na ktorom ešte zvládne kosiť, je vo vnútri plochy 25 %, popri kraji potom iba 15 %.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

600

Šírka záberu (cm)

17

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

20

Maximálna výška kosenia (mm)

50

Maximálny počet kosených zón

2

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

25

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

15

Vybavenie a funkcie

Čo sa týka vybavenia funkciami, to je skôr základné. Chýba Bluetooth modul aj možnosť ovládania kosačky pomocou aplikácie. Výrobca sa nezmieňuje o senzoroch nárazu a dažďa. Senzor náklonu, ktorý upravuje kosenie vo svahu, ale model od firmy McCulloch má. Rovnako tak senzor zdvihnutia, ktorý plní dve funkcie. Bezpečnostne spočíva v zastavení žacieho ústrojenstva vo chvíli, keď kosačka stratí kontakt so zemou. Tým zabráni prípadnému zraneniu. Druhá funkcia je prepojená s alarmom. Ak dôjde k neoprávnenému zdvihnutiu kosačky, spustí sa hlasná siréna upozorňujúca na zlodeja.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Nie

Aplikácia

Nie

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Doba nabíjania i prevádzky dosahuje pomerne obvyklé hodnoty. Plne nabitý je akumulátor po 50 minútach pripojenia v stanici, potom vydrží 65 minút. Ale vzhľadom k menšiemu záberu bude tento model kosiť pomalšie, než iný s rovnakou výdržou. Hlučnosť sa radí skôr k nižším hodnotám, 59 dB by vás nemalo príliš rušiť. Rozmery nie sú ničím výnimočné, na dĺžku kosačka meria 59 cm, na šírku 44 cm a na výšku 26 cm. Pomerne nízka je však hmotnosť. To oceníte v prípade, že budete často kosačku prenášať, inak to výrazný vplyv nemá.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

50

Doba prevádzky (min)

65

Hlučnosť (dB)

59

Dĺžka (cm)

59

Šírka (cm)

44

Výška (cm)

26

Hmotnosť (kg)

7

Záver

McCulloch RM 600 je základná kosačka vhodná na menšie plochy do 600 m2. Je vybavená žiletkovými nožmi so záberom iba 17 centimetrov, čo je pomerne málo. Je vybavená bežnými funkciami ako je PIN, displej či senzory náklonu a zdvihnutia. Nechýba ani alarm, ktorý upozorní na krádež. Pomerne slušná je doba prevádzky 65 minút a nabíjania 50 minút. Dobrou hodnotou je aj hlučnosť 59 dB. Je vhodná skôr na menej svažité plochy, dokáže totiž sekať v sklone maximálne 25%.

Pokiaľ máte strmšiu záhradu, budete potrebovať kosačku schopnú kosiť až do sklonu 45 %, napríklad Solo by AL-KO Robolinho 700 I.

840 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: McCulloch RM 600 | Hodnotenie: 68,2 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje výberu a porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže vám preto osvetliť jednotlivé parametre a aspekty výberu robotických kosačiek. Vysvetlí vám, čo sa deje s pokosenou trávou a ako je potrebné ohraničiť pozemok, aby kosačka vedela, kam zájsť a kam zase nie. Na našich stránkach sa venuje aj porovnaniu domácich a kuchynských pomocníkov, ako sú chladničky, rôzne druhy vysávačov a mixérov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia McCulloch RM 600

McCulloch RM 600

840 € Orientačná cena