Menu

Recenzia a porovnanie Riwall PRO RRM 1000

70,6 % Celkové hodnotenie

v kategorii Robotické kosačky na 750 až 1 100 m2

Klady

  • Nízka obstarávacia cena
  • Pomerne široký záber
  • Výška kosenia až 65 mm

Zápory

  • Slabá výbava
  • Dlho sa nabíja
  • Nemá displej
600 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Riwall PRO RRM 1000 je jednou z najlacnejších robotických kosačiek na trhu. Tomu zodpovedajú aj jednotlivé parametre a funkcie. Šírka záberu troch žiletkových nožov je 24 cm, čo je najvyššia hodnota v rámci kategórie. Kosačka je vhodná na plochy až 1000 m2. Výšku kosenia je možné nastaviť od 25 do 65 mm. Bez problémov si kosačka poradí so stúpaním do 30°, používať ju teda môžete aj na členitejšej záhrade.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

1 000

Plocha pokosená za hodinu (m2/hod)

120

Šírka záberu (cm)

24

Typ noža

3 otočné žiletkové nože

Minimálna výška kosenia (mm)

25

Maximálna výška kosenia (mm)

65

Vybavenie a funkcie

Ako sme už písali v úvode, vybavenie kosačky zodpovedá jej nízkej obstarávacej cene. Chýbajú jej základné prvky, ktoré sú bežné u kosačiek naprieč rôznymi kategóriami. Nenájdete u nej displej, ani zabezpečenie alarmom či PIN kódom. Namiesto toho sa o bezpečnosť stará manuálny plastový kľúč, ktorý je nutné zasunúť do tela kosačky pred akýmkoľvek nastavením. Samozrejme kosačka nemá ani Bluetooth modul. Čo naopak vo výbave nechýba, sú senzory. Snímače nárazu, zdvihnutia, náklonu i dažďa zabezpečujú bezproblémový chod prístroja.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Nie

Aplikácia

Nie

Displej

Nie

PIN kód

Nie

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor dažďa

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Alarm

Nie

Napájanie a ďalšie parametre

Nabíjanie batérie trvá 120 minút, čo je o pol hodiny dlhšia doba, než vydrží kosačka v prevádzke. Tento pomer je teda pomerne nepriaznivý. Vyššia je aj hlučnosť, 65 dB je najvyššia hodnota v našom porovnaní (máj 2019). Stále sa ale jedná o pomerne tichý stroj, ktorý vás nebude pri pohybe na záhrade príliš obťažovať. Hmotnosť 8,5 kilogramu pocítite pri manipulácii s kosačkou, na jej fungovanie ale nemá žiadny vplyv. Rozmery samotného prístroja výrobca bohužiaľ neuvádza.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

120

Doba prevádzky (min)

90

Hlučnosť (dB)

65

Hmotnosť (kg)

8,5

Záver

Riwall PRO RRM 1000 je základná robotická kosačka vhodná skôr pre nenáročných užívateľov. Kosiť s ňou môžete plochu až 1 000 m2. Jedná sa o prístroj s nízkou obstarávacou cenou, čomu zodpovedajú aj jeho parametre. Záber kosačky je 24 cm, sekať dokáže až v 30 % svahu. Výbava funkciami je všade skôr slabá. Nechýba síce žiadny zo senzorov, ale nenájdete pri nej displej ani bezpečnostné prvky ako je alarm či PIN kód.

Ak hľadáte kosačku na podobne veľkú plochu, ale s lepším vybavením, odporúčame recenziu kosačky Worx WG791E.1 Landroid M 1000.

600 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Riwall PRO RRM 1000 | Hodnotenie: 70,6 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje výberu a porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže vám preto osvetliť jednotlivé parametre a aspekty výberu robotických kosačiek. Vysvetlí vám, čo sa deje s pokosenou trávou a ako je potrebné ohraničiť pozemok, aby kosačka vedela, kam zájsť a kam zase nie. Na našich stránkach sa venuje aj porovnaniu domácich a kuchynských pomocníkov, ako sú chladničky, rôzne druhy vysávačov a mixérov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Riwall PRO RRM 1000

Riwall PRO RRM 1000

600 € Orientačná cena