Menu

Recenzia a porovnanie Stiga Autoclip 230 S

83,6 % Celkové hodnotenie

v kategorii Robotické kosačky nad 1 100 m2

Klady

  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Až 4 zóny kosenia
  • Široký záber

Zápory

  • Dlho sa nabíja
  • Vyššia cena
  • Vysoká hmotnosť
1 800 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Robotická kosačka Autoclip 230 S značky Stiga je určená na plochy do 2 000 m2. Záber 25 centimetrov obstaráva oceľový štvorzubý nôž, podobný tomu z klasickej kosačky. Dĺžku strihu je možné nastaviť v intervale od 25 do 60 milimetrov, čo je pomerne obvyklý rozsah. Väčšinu modelov na trhu prekonáva v počte kosených zón. Tento model značky Stiga zvládne pokosiť až 4 rôzne plochy. Poradí si aj na svahovitých profiloch. Maximálny sklon, na ktorom dokáže kosačka operovať, je 45 % vo vnútri pracovnej plochy a 20 % na jej okraji.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

2 000

Šírka záberu (cm)

25

Typ noža

Štvorzubý

Minimálna výška kosenia (mm)

25

Maximálna výška kosenia (mm)

60

Maximálny počet kosených zón

4

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

45

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

20

Vybavenie a funkcie

Z pohľadu vybavenia sa jedná takmer o dokonalý model. Iba o alarme sa výrobca nezmieňuje. Výhodou je možnosť ovládania kosačky pomocou aplikácie pripojenej Bluetooth signálom. Nastavovať jednotlivé funkcie môžete tiež na LCD displeji. Ochranu proti krádeži zastáva PIN kód, ktorý je nutné zadať vždy, keď chcete s kosačkou manipulovať. Samozrejmosťou sú aj senzory náklonu, zdvihnutia, nárazu aj dažďa.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor nárazu

Áno

Senzor náklonu

Áno

Senzor dažďa

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Dĺžka nabíjania 180 minút je v našom výbere najvyššou hodnotou (máj 2019). Na druhú stranu ale kosačka vydrží tiež dlho kosiť, až 240 minút. Hlučnosť 61 dB sa dá považovať za nízku hodnotu, ktorá by vás pri bežnej prevádzke nemala príliš obťažovať. Rozmery sú vzhľadom na kategóriu pomerne malé. Na dĺžku má kosačka 53 cm, na šírku 42 cm a na výšku takmer 25 cm. S hmotnosťou 10 kg sa radí do priemeru.

Parameter Tento produkt
Doba nabíjania (min)

180

Doba prevádzky (min)

240

Hlučnosť (dB)

61

Dĺžka (cm)

53,3

Šírka (cm)

42

Výška (cm)

24,7

Hmotnosť (kg)

10,1

Záver

Stiga Autoclip 230 S je kosačka vhodná na veľké plochy až 2 000 m2. Kosenie zaisťuje štvorzubý oceľový nôž so záberom 25 cm. Výhodou je dlhá výdrž batérie, ktorá je ale vykúpená dlhým nabíjaním. Pokosiť zvládne až 4 rôzne plochy s maximálnym sklonom 45 %. Vybavenie je veľmi slušné, okrem obvyklého sortimentu senzorov má navyše aj Bluetooth senzor, ktorý umožňuje pripojenie inteligentnej aplikácie. S jej pomocou je možné nastavovať rôzne parametre na diaľku.

Ak hľadáte kosačku na menšiu plochu do 1250 m2 a zároveň chcete ušetriť, odporúčame kosačku Gardena smart Sileno life 1250.

1 800 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Stiga Autoclip 230 S | Hodnotenie: 83,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôsobeniu v našej redakcii skúsenosti s porovnávaním rozličných typov produktov. Zároveň sa aktívne zaujíma o rôzne vychytávky a inteligentné produkty, ktoré môžu človeku uľahčiť starostlivosť o dom a záhradu. Vďaka starostlivému prieskumu trhu s robotickými kosačkami vám dokáže poradiť, aké parametre pri výbere zohľadniť a prečo prihliadať na veľkosť koseného pozemku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Stiga Autoclip 230 S

Stiga Autoclip 230 S

1 800 € Orientačná cena