Menu

Recenzia a porovnanie ZCS Robot Tech L3

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Robotické kosačky na 750 až 1 100 m2

Klady

  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Dlhá výdrž batérie
  • Široký záber

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Neudáva dobu nabíjania
1 300 € Orientačná cena

Parametre kosenia

Robotickú kosačku ZCS Robot Tech L3 odporúča jej výrobca pre udržiavanie trávnatej plochy o rozlohe okolo 1 100 m2. Je teda vhodná aj pre majiteľov rozsiahlejších záhrad. Tomu napomáha aj záber kosenia 25 cm, čo bola v čase písania recenzie (marec 2020) najvyššia dostupná hodnota. Na rozdiel od väčšiny robotických kosačiek je tento model vybavený štvorzubým hviezdicovitým nožom. Ten je oproti žiletkovým nožom odolnejší a má dlhšiu životnosť. Musí sa ale brúsiť a jeho výmena je zložitejšia. Model značky ZCS dokáže pokosiť trávu na výšku medzi 25 a 60 mm, čo je slušný interval. Výhodou je možnosť nastavenia až štyroch oddelených zón kosenia. Kosačka si poradí aj s trávnikom vo svahu, ten môže mať blízko hranice kosenia 20%, uprostred až 45%. To je v súčasnosti najlepšia hodnota.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Maximálna plocha (m2)

1 100

Šírka záberu (cm)

25

Typ noža

Štvorzubý

Minimálna výška kosenia (mm)

25

Maximálna výška kosenia (mm)

60

Maximálny počet kosených zón

4

Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy (%)

45

Maximálny sklon v blízkosti hranice (%)

20

Vybavenie a funkcie

Ovládanie kosačky je vďaka displeju pomerne jednoduché. Pohodlným variantom je aj pripojenie kosačky pomocou Bluetooth k mobilnej aplikácii. To vám umožní ovládanie kosačky napríklad z pohodlia terasy. Táto možnosť stále nie je pri robotických kosačkách celkom bežná. Zabezpečenie zaisťuje PIN kód, ktorý je potrebné zadať pred každou úpravou nastavenia. To zabraňuje ako krádeži, tak nechcenému prenastaveniu napríklad deťmi. Ďalším bezpečnostným prvkom je senzor zdvihnutia, ktorý kosačku vypne v prípade, že ju zdvihnete. Tým je možné zabrániť nepríjemným zraneniam. Kosačka je vybavená aj senzorom dažďa. Pokiaľ začne pršať, kosačka sama preruší program a vráti sa do stanice.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Aplikácia

Áno

Displej

Áno

PIN kód

Áno

Senzor dažďa

Áno

Senzor zdvihnutia

Áno

Napájanie a ďalšie parametre

Kosačka ZCS Robot Tech L3 vydrží v prevádzke až 150 minút, pokiaľ bude kosiť prevažne členitý a kopcovitý terén, môže to byť menej. Výrobca ale bohužiaľ neuvádza dĺžku nabíjania. Čo sa týka hlučnosti, jedná sa o pomerne tichý model. Hodnota 59 dB patrí k tým najnižším v našom porovnaní. Rozmerovo sa táto kosačka radí medzi tie menšie. Konkrétne hodnoty nájdete v nasledujúcej tabuľke. Pomerne vysoká je ale hmotnosť 9,8 kg. Pokiaľ plánujete kosačku často prevážať či prenášať, mali by ste dbať aj na tento parameter.

Parameter Tento produkt
Doba prevádzky (min)

150

Hlučnosť (dB)

59

Dĺžka (cm)

54

Šírka (cm)

45

Výška (cm)

25,2

Hmotnosť (kg)

9,8

Záver

ZCS Robot Tech L3 je kosačka vhodná pre majiteľov veľkých záhrad s rozlohou až 1 100 m2. Na pokosenie takto rozsiahlej plochy napomáha široký záber 25 cm a výdrž batérie až 150 minút. Ovládanie je jednoduché vďaka displeju, ale najmä vďaka aplikácii, ku ktorej sa pripojíte pomocou Bluetooth. Kosenie je možné ako na rovine, tak aj na svahu až 45 %, blízko hranice kosenia 20 %. Bezpečnosť zaisťuje senzor zdvihnutia, ktorý kosačku v takom prípade vypne. Užitočný je aj senzor dažďa. Nevýhodou je vysoká hmotnosť, ktorá môže byť problematická pri častom prenášaní.

Ak hľadáte ľahšiu kosačku určenú na podobne veľkú plochu, odporúčame vám prečítanie recenzie Gardena smart Sileno life 1250.

1 300 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: ZCS Robot Tech L3 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôsobeniu v našej redakcii skúsenosti s porovnávaním rozličných typov produktov. Zároveň sa aktívne zaujíma o rôzne vychytávky a inteligentné produkty, ktoré môžu človeku uľahčiť starostlivosť o dom a záhradu. Vďaka starostlivému prieskumu trhu s robotickými kosačkami vám dokáže poradiť, aké parametre pri výbere zohľadniť a prečo prihliadať na veľkosť koseného pozemku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia ZCS Robot Tech L3

ZCS Robot Tech L3

1 300 € Orientačná cena