Menu

Recenzia a test iRobot Roomba i7+

3. miesto
84,7 % Celkové hodnotenie
 • Automatické vysypávanie nádobky
 • Smart mapovanie
 • Podpora technológií Alexa a Google Assistant
 • Neobmedzené pokrytie plochy
 • Rýchle nabíjanie
 • Veľmi vysoká cena
 • Krátka maximálna doba upratovania
 • Chýba diaľkové ovládanie
700 € Orientačná cena
 • 10/10
  Pohyb a vysávanie
 • 7,2/10
  Napájanie a výdrž
 • 8,0/10
  Hlučnosť a kapacita
 • 8,8/10
  Vybavenie a funkcie
 • 84,7 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Ako už napovedá jeho cena, v prípade robotického vysávača iRobot Roomba i7+ rozhodne nepôjde o úplne štandardný výrobok. Netypické je už pokrytie plochy tohto modelu. Na účely porovnania uvádzame hodnotu 500 m2, faktom ale je, že podľa výrobcu je pokrytie plochy tohto prístroja neobmedzené. V čase písania recenzie (október 2019) išlo o pomerne výnimočný úkaz. Pri vysávaní je tak robot obmedzený primárne životnosťou batérie. Tá patrila s kapacitou 1 800 mAh a maximálnou dobou upratovania 75 min k podpriemeru, v jej prospech ale hovorí rýchle nabíjanie (90 min) a funkcia pokračovania v upratovaní. Keby sa tak vysávač pri upratovaní náhodou vybil (ak máte dostatočne veľký priestor, aby mu vysávanie zabralo viac ako hodinu a štvrť), odíde späť do dokovacej stanice a počas pol druhej hodiny bez problému nadviaže na predchádzajúce upratovanie.

Vysávač s neobmedzeným pokrytím plochy by sa pochopiteľne nezaobišiel bez navigácie a systematického pohybu, navyše má ešte systém inteligentného mapovania Imprint, vďaka ktorému si dokáže zapamätať až 10 rôznych miestností a môžete ho tak pokojne prenášať aj z poschodia na poschodie. Prekážkou mu nie sú ani koberce a prahy až do výšky 2 cm, čo kladne hodnotia aj majitelia vysávača v užívateľských recenziách. Pri upratovaní si zachováva hlučnosť max 58 dB, čo bol tesný podpriemer a nepatrí tak medzi obzvlášť hlučné modely. Čo sa týka kapacity prachovej nádobky, s hodnotou 0,55 l zodpovedala zhruba vtedajšiemu priemeru. V tomto smere si ale výrobca vysávača pripravil ďalšiu špecialitu, ktorou je automatické vysypávanie nádržky do zberného koša s kapacitou až 30 nádobiek. Vďaka tomu postačí vyniesť odpad z vysávania treba raz za niekoľko týždňov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

iRobot

50 % Xiaomi, 20 % iRobot, 20 % Concept, 10 % Sencor
Vhodný na koberce

Áno

90 % Áno, 10 % Iba s krátkym vlasom
Navigácia

Áno

100 % Áno
Pohyb robota

Systematický

100 % Systematický
Pokračovanie v upratovaní

Áno

100 % Áno
Kapacita zásobníka (l)

0,55

1,03
Maximálne pokrytie plochy (m2)

500

246,11
Maximálna výška prahu (cm)

2

1,96
Kapacita batérie (mAh)

1 800

4 180,00
Rýchlosť nabíjania (min)

90

235,56
Maximálna doba upratovania (min)

75

156,50
Hlučnosť (dB)

58

64,40

Vybavenie a funkcie

Po čítaní predchádzajúcich riadkov určite čakáte od modelu Roomba i7+ aj nadupanú výbavu. V porovnaní s konkurenciou chýba iba diaľkové ovládanie a nemá ani funkciu mopovania. Pokiaľ však patríte k ľuďom so smartfónom, na diaľkový ovládač si ani nespomeniete. Vďaka pripojeniu na Wi-fi môžete všetko bez problémov nastaviť pomocou mobilnej aplikácie, robot navyše podporuje aj technológie Alexa a Google Assistant a ich prostredníctvom ho môžete ovládať aj hlasom (Zo zdroja: Testovani.zenysro.cz). Ostatné funkcie už nie sú nijako prelomové, ale kvalitný vysávač sa bez nich nezaobíde. Patrí medzi ne HEPA filter, signalizácia plného zásobníka, časovač, nárazník, automatické nabíjanie a dokovanie a senzor proti pádu zo schodov. Ako oddeľovač miestnosti môžete okrem mobilnej aplikácie využiť virtuálnu stenu a na upratovanie má vysávač tiež jednu bočnú a dve hlavné kefy.

Všetky funkcie modelu sa vmestili do úplne štandardných rozmerov, na výšku tento vysávač meria 9,2 cm, jeho priemer je 33,9 cm a hmotnosť 3,4 cm.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Filter

HEPA

100 % HEPA
Signalizácia plného zásobníka

Áno

40 % Áno, 40 % Nie, 20 % Neuvedené
Časovač

Áno

100 % Áno
Hlavná kefa

2

80 % 1, 20 % 2
Bočné kefy

1

60 % 1, 40 % 2
Nárazník

Áno

100 % Áno
Diaľkový ovládač

Nie

60 % Nie, 40 % Áno
Oddeľovač oblastí

Virtuálna stena

50 % V aplikácii, 30 % Virtuálna stena, 20 % Magnetická páska
Senzor proti pádu zo schodov

Áno

100 % Áno
Automatické nabíjanie a dokovanie

Áno

100 % Áno
Wi-fi pripojenie

Áno

100 % Áno
S mopom (2v1)

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Zásobník na vodu

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Nástroj na čistenie

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Ďalšie funkcie 1

Automatické vysypávanie nádržky

Ďalšie funkcie 2

Smart mapovanie

Výška (cm)

9,2

9,46
Šírka (cm)

33,9

34,75
Dĺžka (cm)

33,9

34,75
Hmotnosť (kg)

3,4

3,46

Naše hodnotenie a záver

Robotický vysávač iRobot Roomba i7+ rozhodne nepatrí k modelom vhodným pre nenáročných zákazníkov, čo vám určite napovedala už jeho cenovka. V čase písania recenzie patril k pomerne výnimočným modelom na trhu. Užívateľom ponúkne neobmedzené pokrytie plochy, automatické vynášanie odpadovej nádobky, smart mapovanie s pamäťou, podporu technológií Alexa a Google Assistant a ďalšie funkcie. Prakticky nič tak nie je pre tento model prekážkou a patrí k úplnej špičke na trhu. Jeho zásadnou nevýhodou však zostáva cena, ktorá ďaleko prekračuje bežný rozpočet na obstaranie vysávača. Ak hľadáte nadpriemerný výkon, ale investícia v takýchto cenovkách je pre vás predsa len príliš vysoká, odporúčame zvážiť napríklad model Neato Botvac D7 Connected, ktorý tiež ponúkne skvelé vlastnosti.

700 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: iRobot Roomba i7+ | Hodnotenie: 84,7 %
Eliška Srncová pôsobí v našej redakcii niekoľko rokov a tému robotických vysávačov opatruje už viac ako štyri roky. Pri tvorbe tejto kategórie vychádzala zo serióznych zdrojov, vlastných skúseností a porady s odborníkmi. Dozviete sa tak dôležité informácie o spôsobe vysávania, dôležitých parametroch aj špecifických funkciách robotických vysávačov. Na starosti má navyše aj kategóriu klasických alebo tyčových vysávačov.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+

3. miesto  v porovnaní
700 € Orientačná cena