Menu

Recenzia a test Roborock S7

80,9 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

 • Vibrujúci mop
 • Ovládanie hlasom
 • Veľký dosah a výdrž

Zápory

 • Ovládanie iba v angličtine
 • Vyššia cena
500 € Orientačná cena
 • 9,8/10
  Pohyb a vysávanie
 • 7,8/10
  Napájanie a výdrž
 • 4,5/10
  Hlučnosť a kapacita
 • 7,5/10
  Vybavenie a funkcie
 • 80,9 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Spoločnosť Xiaomi je na poli robotických vysávačov zaužívaným pojmom. K ich produkcii patria aj vysávače Roborock, medzi ktorými nájdete aj tento model. Základné parametre vysávača napovedajú, že jeho využitie bude takmer univerzálne. Hodí sa na tvrdé podlahy aj na koberce, vysáva aj mopuje. Pohybuje sa systematicky a orientuje sa pomocou navigácie, rovnako ako väčšina novších modelov. Nechýbajú ani funkcie pokračovania v upratovaní, napríklad ak sa potrebuje odísť dobiť.

Vďaka úctyhodnému pokrytiu plochy 250m2 a až trojhodinovej výdrži sa tento model hodí aj do väčších priestorov. Zvládne tiež prejsť prahy až do výšky 2 cm, nebude tak mať problém s vysatím celého príbytku. Pozor len na prachovú nádobku, tá pojme iba 0,47 l (priemer v čase písania recenzie bol cez 0,6 l), nezabúdajte preto na jej pravidelné vysypávanie. Dlhá výdrž si žiada aj dlhšie nabíjanie, to trvá až päť hodín, vysávač sa ale nabíja automaticky, a pravdepodobne tak dĺžku nabíjania ani nezaznamenáte.

Hlučnosť 67 dB ľahko presiahla vtedajší priemer, všeobecne ale vysávače nebývajú najtichšie a viac-menej sa predpokladá, že budú pracovať hlavne v čase, keď nie ste doma.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Xiaomi

58 % Xiaomi, 17 % Concept, 8 % iRobot, 8 % Sencor, 8 % Neuvedené
Vhodný na koberce

Áno

92 % Áno, 8 % Iba s krátkym vlasom
Navigácia

Áno

100 % Áno
Pohyb robota

Systematický

100 % Systematický
Pokračovanie v upratovaní

Áno

100 % Áno
Kapacita zásobníka (l)

0,47

1,32
Maximálne pokrytie plochy (m2)

250

256,36
Maximálna výška prahu (cm)

2

83 % 2, 17 % 1,8
Kapacita batérie (mAh)

5 200

75 % 5200, 8 % 1800, 8 % 2600, 8 % 3200
Rýchlosť nabíjania (min)

300

254,00
Maximálna doba upratovania (min)

180

165,42
Hlučnosť (dB)

67

65,83

Vybavenie a funkcie

Ako sme už spomínali, vysávač Roborock má tiež funkciu mopovania, nesmie tak chýbať mopovacia utierka a nádržka na vodu. S vysávaním potom pomôže jedna hlavná kefa a jedna bočná kefka, taká zostava je pomerne častá, hoci niektoré konkurenčné modely majú kief aj viac. Ovládanie vysávača prebieha primárne cez mobilnú aplikáciu, bude sa vám preto hodiť dobré Wi-Fi pripojenie. V aplikácii môžete nastaviť aj nežiaduce zóny, klasické oddeľovače priestorov ani diaľkové ovládanie vo výbave tohto modelu nenájdete. Navyše ale tento model ponúka aj možnosť ovládania cez hlasových asistentov (hoci iba v angličtine).

Samozrejmosťou už sú v dnešnej dobe prvky, ako je nárazník, senzor proti pádu zo schodov či automatické nabíjanie. Zaujímavosťou je ale vibrujúci mop vysávača, ktorý by sa mal postarať o účinnejšie vytieranie. Nakoniec nesmie chýbať ani účinný HEPA filter, ktorý sa postará o to, aby zozbieraný prach nefúkal z vysávača späť do miestnosti. V prípade záujmu je možné dokúpiť špeciálnu dokovaciu stanicu, vďaka ktorej sa z vysávača stane samovysypávací prístroj.

V tabuľke sa môžete pozrieť aj na rozmery tohto modelu, najmä výška pod 10 cm je celkom žiaduca, pri užších modeloch je totiž menšie riziko, že sa zaseknú pod nábytkom.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Filter

HEPA

100 % HEPA
Časovač

Áno

100 % Áno
Hlavná kefa

1

92 % 1, 8 % 2
Bočné kefy

1

67 % 1, 33 % 2
Nárazník

Áno

100 % Áno
Diaľkový ovládač

Nie

67 % Nie, 33 % Áno
Oddeľovač oblastí

V aplikácii

67 % V aplikácii, 17 % Virtuálna stena, 17 % Magnetická páska
Senzor proti pádu zo schodov

Áno

100 % Áno
Automatické nabíjanie a dokovanie

Áno

100 % Áno
Wi-fi pripojenie

Áno

100 % Áno
S mopom (2v1)

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Zásobník na vodu

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Nástroj na čistenie

Nie

75 % Áno, 25 % Nie
Ďalšie funkcie 1

Vibrujúci mop

Ďalšie funkcie 2

Ovládanie hlasom

8 % Ovládanie hlasom, 8 % Vysáva a mopuje súčasne, 83 % Neuvedené
Výška (cm)

9,65

9,55
Šírka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5
Dĺžka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5
Hmotnosť (kg)

4,5

3,58

Názory používateľov a odborníkov

Najčastejšou výhradou, ktorá sa objavila v recenziách vysávača Roborock, je jazyk aplikácie – tá je totiž iba v angličtine. Užívatelia ale jedným dychom dodávajú, že aj napriek tomu je aplikácia ľahko použiteľná a ovládanie jednoduché. Ako nedostatok spomínajú niektorí používatelia tiež zložitejšie vysypávanie nádobky na prach, ktorá je delená prepážkami. S nasadeným mopovacím nadstavcom sa tiež môže stať, že sa vysávač zasekne na koberci s dlhším vlasom.

Aj napriek týmto nedostatkom sú ale používatelia s vysávačom Roborock nadmieru spokojní, chvália vynikajúcu orientáciu v priestore a schopnosť vysávať aj v tme, rovnako ako kvalitu upratovania a výdrž batérie. Niektorí používatelia ho dokonca označujú za tichý.

Klady a zápory

Pri hodnotení vysávača Roborock viac vyčnievajú jeho kladné stránky, napríklad veľké pokrytie plochy, dlhá výdrž na jedno nabitie či vibrujúci mop, ktorý zvyšuje účinnosť vytierania. Naopak nevýhodou pre niekoho môže byť fakt, že ovládanie vysávača prebieha v angličtine. S tým sa ale stretnete pri množstve modelov a podľa užívateľov je aj tak ovládanie jednoduché. Nepoteší pochopiteľne ani vyššia cena, za ktorú môžete získať aj pokročilejšie modely.

Naše hodnotenie a záver

Robotický vysávač Roborock S7 môžeme ohodnotiť naskrz pozitívne. Jeho hlavnou nevýhodou je vyššia cena, niektorým používateľom nevyhovuje ani ovládanie v angličtine. V ostatných ohľadoch už si ale tento model vedie veľmi dobre. Vyniká veľkým pokrytím plochy a slušnou výdržou batérie, dobre tak zapadne i do väčších domácností. Radí sa k modelom, ktoré nielen vysávajú, ale aj mopujú a poradia si takmer so všetkými typmi podlahových krytín (hoci na koberci s dlhým vlasom môže mať niekedy problémy). Z výbavy poteší vibrujúcim mopom a možnosťou hlasového ovládania.

Ako sme už spomínali, najväčšou slabinou tohto modelu je cena. V podobnej cenovej kategórii pritom nájdete napríklad model Xiaomi Roidmi EVE Plus, ktorý okrem slušných parametrov ponúkne navyše aj automatické vysypávanie nádobky. Niektorí používatelia ale nie sú úplne spokojní s jeho mopovaním.

500 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Roborock S7 | Hodnotenie: 80,9 %
Eliška Srncová pôsobí v našej redakcii niekoľko rokov a tému robotických vysávačov opatruje už viac ako štyri roky. Pri tvorbe tejto kategórie vychádzala zo serióznych zdrojov, vlastných skúseností a porady s odborníkmi. Dozviete sa tak dôležité informácie o spôsobe vysávania, dôležitých parametroch aj špecifických funkciách robotických vysávačov. Na starosti má navyše aj kategóriu klasických alebo tyčových vysávačov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Roborock S7

Roborock S7

500 € Orientačná cena