Menu

Recenzia a test Xiaomi Roidmi EVE Plus

87,8 % Hodnotenie
redakcie

1. miesto

Víťaz testu 2023

Robotické vysávače

Klady a zápory

Klady

 • Dlhá výdrž 180 min
 • Veľké pokrytie plochy 250 m2
 • Automatické vysypávanie prachovej nádobky

Zápory

 • Chýba diaľkové ovládanie
 • Ľahko vyššia hlučnosť
 • Dlhšia doba nabíjania
380 € Orientačná cena
 • 9,8/10
  Pohyb a vysávanie
 • 7,8/10
  Napájanie a výdrž
 • 7,5/10
  Hlučnosť a kapacita
 • 8,4/10
  Vybavenie a funkcie
 • 87,8 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Silnou stránkou robotického vysávača Xiaomi je predovšetkým jeho výdrž. Na jedno nabitie dokáže vysávať až 3 hodiny a pokryje až 250 m2. Priemer v čase písania recenzie (apríl 2021) pritom bol cca 2 hodiny a 180 m2. Určitou daňou za dlhú výdrž je však dlhšia doba nabíjania, tento model potrebuje na plné nabitie viac ako 4 hodiny, priemer bol o cca 50 min kratší.

Vzhľadom k takému pokrytiu a výdrži je možno prekvapujúce, že má vysávač kapacitu nádobky iba 0,3 l, tento model má ale ako jeden z mála vysávačov na trhu automatické vysypávanie zásobníka. To znamená, že súčasťou nabíjacej základne je aj nádržka na odpad s objemom 3 l. Sem vysávač presype obsah prachovej nádržky, a vy sa tak vysypávaním odpadu musíte zaoberať iba raz za niekoľko týždňov.

Ľahkým sklamaním je v prípade tohto modelu jeho hlučnosť, tá dosahuje až 65 dB, čo bolo síce len pár dB nad priemerom, nájdu sa ale aj výrazne tichšie modely.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Xiaomi

58 % Xiaomi, 17 % Concept, 8 % iRobot, 8 % Sencor, 8 % Neuvedené
Vhodný na koberce

Áno

92 % Áno, 8 % Iba s krátkym vlasom
Navigácia

Áno

100 % Áno
Pohyb robota

Systematický

100 % Systematický
Pokračovanie v upratovaní

Áno

100 % Áno
Kapacita zásobníka (l)

3

1,32
Maximálne pokrytie plochy (m2)

250

256,36
Maximálna výška prahu (cm)

2

83 % 2, 17 % 1,8
Kapacita batérie (mAh)

5 200

75 % 5200, 8 % 1800, 8 % 2600, 8 % 3200
Rýchlosť nabíjania (min)

250

254,00
Maximálna doba upratovania (min)

180

165,42
Hlučnosť (dB)

65

65,83

Vybavenie a funkcie

V kategórii výbavy vyniká vysávač Xiaomi spomínanou funkciou automatického vysypávania prachovej nádobky. Do vysypávacej stanice je ale potrebné dokupovať prachové vrecká, čo predstavuje dodatočné náklady.

Stanice vysavače Xiaomi Roidmi EVE Plus zevnitř

Okrem toho patrí k modelom s funkciou mopovania, HEPA filtrom a Wi-Fi pripojením. Určitou nevýhodou pre niektorých užívateľov môže byť absencia diaľkového ovládania. Vysávač sa ovláda primárne cez mobilnú aplikáciu, čo napríklad pre staršie osoby nemusí byť úplne ideálne. Inak mu nemáme v podstate čo vytknúť, jedna hlavná a dve bočné kefy patria k štandardu, to isté platí o časovači, nárazníkoch a senzoroch, ktoré chránia vysávač pred pádom zo schodov.

Na rozmery vysávača sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke, veľkostne je na tom ale rovnako ako väčšina robotických vysávačov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Filter

HEPA

100 % HEPA
Signalizácia plného zásobníka

Áno

33 % Nie, 25 % Áno, 42 % Neuvedené
Časovač

Áno

100 % Áno
Hlavná kefa

1

92 % 1, 8 % 2
Bočné kefy

2

67 % 1, 33 % 2
Nárazník

Áno

100 % Áno
Diaľkový ovládač

Nie

67 % Nie, 33 % Áno
Oddeľovač oblastí

V aplikácii

67 % V aplikácii, 17 % Virtuálna stena, 17 % Magnetická páska
Senzor proti pádu zo schodov

Áno

100 % Áno
Automatické nabíjanie a dokovanie

Áno

100 % Áno
Wi-fi pripojenie

Áno

100 % Áno
S mopom (2v1)

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Zásobník na vodu

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Nástroj na čistenie

Áno

75 % Áno, 25 % Nie
Výška (cm)

9,8

9,55
Šírka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5
Dĺžka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5
Hmotnosť (kg)

3,6

3,58

Názory užívateľov a odborníkov

V užívateľských recenziách robota Xiaomi sa opakovane objavovala snáď len jediná výhrada – návod ani mobilné aplikácie nie sú v slovenčine. Inak si ale tento model používatelia pochvaľujú, vysávanie aj mopovanie je podľa nich efektívne, zásadnou výhodou je automatické vysypávanie a oceňujú aj mobilnú aplikáciu, ktorá je podľa nich dostatočne intuitívna. Dokonca vysávač označujú za relatívne tichý, hlučnejší je vraj iba pri vysypávaní nádržky.

Klady a zápory

Záporov sa o tomto modeli nájde len minimum, problematická môže byť pre niektorých užívateľov snáď len mobilná aplikácia, a to predovšetkým preto, že nie je v slovenčine. Menšou nevýhodou môže byť aj dlhšia doba nabíjania, ale vzhľadom na to, že sa vysávač o svoje nabíjanie stará sám, ju možno ani nezaznamenáte. Tieto drobnosti výrazne prekonávajú silné stránky vysávača, primárne automatické vysypávanie nádržky, ale aj napríklad veľký dosah a dlhá výdrž.

Naše hodnotenie a záver

Robotický vysávač Xiaomi Roidmi EVE Plus patrí do strednej až vyššej cenovej triedy, napriek tomu ponúkne napríklad automatické vysypávanie nádržky, ktorého sa nedočkáte ani u väčšiny drahších modelov. Nadštandardná je tiež jeho výdrž a pokrytie plochy, menším negatívom s tým spojeným môže byť naopak dlhšia doba nabíjania. Výbave vysávača nie je veľmi čo vytknúť, snáď len absencia diaľkového ovládania môže byť pre niektorých užívateľov nepohodlná, nie každému vyhovuje ovládanie cez aplikáciu. Pokiaľ hľadáte vysávač s podobnými parametrami, ale bez diaľkového ovládača sa nezaobídete, za zváženie stojí aj model Xiaomi Roborock S6 Max V.

380 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Xiaomi Roidmi EVE Plus | Hodnotenie: 87,8 %
Eliška Srncová pôsobí v našej redakcii niekoľko rokov a tému robotických vysávačov opatruje už viac ako štyri roky. Pri tvorbe tejto kategórie vychádzala zo serióznych zdrojov, vlastných skúseností a porady s odborníkmi. Dozviete sa tak dôležité informácie o spôsobe vysávania, dôležitých parametroch aj špecifických funkciách robotických vysávačov. Na starosti má navyše aj kategóriu klasických alebo tyčových vysávačov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Roidmi EVE Plus

Xiaomi Roidmi EVE Plus

380 € Orientačná cena