Menu

Recenzia a test ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L

78,1 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Stredné kufre

Klady

  • Záruka 10 rokov
  • Kombinačný aj TSA zámok
  • Dvojité kolieska
  • Cena verzus vlastnosti

Zápory

  • Nemá expandér
  • Neustojí na mieste
  • Chýba menovka
105 € Orientačná cena

Základné parametre

ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L je stredne veľký kufor s objemom 60 litrov. Tak veľké kufre sa hodia na klasickú týždennú, poprípade dvojtýždňovú dovolenku, alebo na kratšie cesty pre dve osoby. Rozmery kufra nájdete nižšie v tabuľke. V prípade tohto modelu sa jedná o škrupinový kufor vyrobený z polykarbonátu. Tento materiál ponúkne nižšiu hmotnosť ako napríklad menej kvalitný ABS, zároveň ale vyššiu pružnosť a odolnosť proti tlaku.

Hmotnosť kufra je 3,6 kg, čo je v čase porovnania (júl 2022) v kategórii lepší priemer. Čo je ale nadštandardne dobré, je neuveriteľná 10-ročná záruka, ktorú výrobca na kufor poskytuje. U škrupinových kufrov sa jedná o dlhoročnú garanciu nezávadnosti, štandardom je doba okolo 5 rokov.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Rock

Typ

Škrupinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

67

Šírka (cm)

46

Hĺbka (cm)

26

Hmotnosť (kg)

3,3

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Z hľadiska vybavenia si kufor značky Rock vedie na svoju cenovú kategóriu veľmi dobre. Za bežné vybavenie považujeme rukoväť s aretáciou a kombinačný zámok, ktorým je možné uzamknúť zipsy k stene kufra tak, aby sa nedal otvoriť. Veľkým benefitom je potom TSA otvor, s ktorým sa nemusíte báť ani letov do krajín ďalej od nás. Tento otvor totiž využije letisková kontrola na to, aby mohla skontrolovať obsah kufra, a samotný kufor pritom nemusela otvárať násilím.

Kufor Jackson M stojí na štyroch kolieskach, ktoré sú navyše dvojité pre zvýšenie odolnosti. Nájdete na ňom úchytky z hornej a bočnej strany pre ľahšiu manipuláciu. Bohužiaľ mu chýba užitočné vybavenie, ako je menovka alebo expandér, ktorý je pri škrupinových kufroch pomerne obvyklou súčasťou a umožňuje navýšenie ich objemu.

Vnútorné usporiadanie

Kufor sa po otvorení rozdelí na polovice. V jednej z nich nájdete kompresné popruhy na uchytenie všetkého obsahu a malé vrecko na tie najmenšie nevyhnutnosti. Druhá polovica je celá uzatvárateľná prepážkou na zips. Na tejto prepážke je potom ďalšie vrecko na drobnosti, ako je napríklad kozmetika a podobne. Toto vnútorné usporiadanie je u škrupinových kufrov úplne štandardné a nijako nevybočuje z bežného normálu.

Klady a zápory

Za hlavné prednosti tohto kufra považujeme jeho prijateľnú cenu vzhľadom na všetky vlastnosti. Kufru síce chýba expandér alebo menovka, nechýba mu ale bohaté vnútorné usporiadanie typické pre tvrdé kufre, kombinačný aj TSA zámok alebo 4 dvojité kolieska. V ich prípade ale myslite na to, že kufor sám neustojí na mieste, napríklad v hromadnej doprave ho tak budete musieť držať, pokiaľ ho nepoložíte na zem. Nadštandardná je u tohto kufra značky Rock jeho záruka, výrobca naň poskytuje záručnú lehotu až 10 rokov.

Porovnanie s alternatívami

Ako vhodná alternatíva sa v kategórii ponúka SuitSuit TR-1221/3-M Fabulous Fifties. Zatiaľ čo kufor Rock Jackson je svojim dizajnom určený skôr mužom alebo ako unisex model, kufor SuitSuit svojim dizajnom v pastelových farbách cieli skôr na obľúbenosť u žien. Má podobné vlastnosti ako oba typy zámkov, hmotnosť alebo výrobný materiál, je ale viac prepracovanejší, čomu tiež zodpovedá jeho cena aj užívateľské recenzie. Ak zháňate palubný kufor v podobnej cenovej relácii, mohol by sa vám páčiť textilný Travelite CrossLITE 4W S 39l. Ten má ale výrazne kratšiu záručnú dobu.

Záver

Kufor ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L je 60-litrový škrupinový kufor vyrobený z polykarbonátu, ktorý ponúkne skvelé vlastnosti za prijateľnú cenu. V strednej veľkostnej triede má priemernú hmotnosť, pre tvrdé kufre je zase typické jeho vnútorné usporiadanie. Poteší ale 4 dvojitými kolieskami či prítomnosťou TSA aj kombinačného zámku, ktorý je nie vždy pri kufroch súčasťou. Najväčším benefitom je jeho záruka, ktorú výrobca udáva až na dlhých 10 rokov. Z cenovo prijateľných škrupinových kufrov veľkosti M môžeme ako alternatívu odporučiť SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta, ktorý je o niečo ľahší, nemá ale TSA otvor.

105 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L | Hodnotenie: 78,1 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L

ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L

105 € Orientačná cena