Menu

Recenzia a test ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L

94,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Veľké kufre

Klady

  • Nadštandardná záruka 15 rokov
  • Kvalitné spracovanie
  • Expandér
  • Oba typy zámku

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Neustojí na mieste
  • Nemá menovku
165 € Orientačná cena

Základné parametre

Model Sunwave značky Rock je veľký kvalitný kufor s objemom 120 litrov. Takýto objem by mal stačiť aj dvom osobám na klasickú týždennú dovolenku. Čo si z jeho parametrov pravdepodobne všimnete ako prvé, je nadštandardne dlhá záručná doba. Výrobca na kufor poskytuje neuveriteľnú 15-ročnú záruku, ktorú popisuje ako záruku na výrobné vady spôsobené chybným spracovaním alebo materiálmi. Je to vôbec najdlhšia záručná doba, s ktorou sa môžete na trhu v čase porovnania (júl 2022) stretnúť.

Tento kufor je škrupinový, výrobným materiálom je polypropylén. To je kvalitný, pevný, pružný a odolný materiál, ktorý by mal byť zároveň aj ľahký. Kufor ale váži trochu cez 5 kg, čo už môže byť pri manipulácii poznať. Jeho rozmery nájdete nižšie v tabuľke, z týchto obvyklých hodnôt nijako nevybočuje. Vďaka 3D povrchu by mal byť kufor obzvlášť odolný voči poškriabaniu a inému poškodeniu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Rock

Typ

Škrupinový

Materiál

Polypropylén

Záruka (roky)

15

Výška (cm)

79

Šírka (cm)

53

Hĺbka (cm)

34

Hmotnosť (kg)

5,1

Expandér

Áno

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Veľmi potešujúca je u tohto kufra značky Rock prítomnosť expandéra, ktorý nie je tak úplne bežný. Vďaka nemu môžete kufor rozšíriť až o 15%, čím sa dostanete na objem 138 litrov. Kufor stojí na 4 dvojitých kolieskach, takže s ním bude jazda plynulá bez nutnosti vyvinutia väčšej sily. Má dve plastové úchytky, zvrchu a na boku. Rukoväť je výsuvná s možnosťou aretácie, čo považujeme za štandard. Príjemne prekvapia aj oba typy zámku, kombinačný pre zamknutie jazdcov zipsov, ktorý bráni otvoreniu, a TSA naopak pre ľahké otvorenie pri letiskovej kontrole do niektorých zámorských krajín.

Vnútorné usporiadanie

Ako je to pri škrupinových kufroch zvykom, po rozopnutí zipsu sa kufor rozdelí na dve časti. V jednej polovici na vás čakajú kompresné popruhy, okrem toho malé vrecko na drobnosti. Druhú polovicu môžete zapnúť zipsom, na látkovom veku potom nájdete menšiu priehradku na drobnosti, ktorá poslúži aj ako priestor na vyžehlené košele.

Klady a zápory

ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L poteší naozaj neobvyklou, 15 rokov dlhou záručnou dobou, s ktorou sa u kufrov len tak nestretnete. Kufor je pomerne kvalitne spracovaný, má odolný 3D povrch, dvojité kolieska, ponúkne aj oba typy zámku, a dokonca aj menej bežný expandér, ktorý môže zväčšiť objem kufra až o 15%.

Tomuto modelu ale chýba menovka, zo záporov menujeme aj fakt, že kvôli 4 kolieskam neustojí na mieste a napríklad v MHD ho tak bude ťažšie udržať. V neposlednom rade musíme spomenúť jeho hmotnosť, ktorá sa vyšplhala až na 5,1 kg, čo už pôjde pocítiť, aj keď kufor poveziete prázdny.

Porovnanie s alternatívami

Tento kufor v kategórii veľkých kufrov dominuje svojimi vlastnosťami, je ale pomerne ťažký. Ak zháňate ľahší model, odporúčame Titan Highlight 4W L 112l, ktorý je výrazne ľahší. Ponúkne tiež kvalitné spracovanie, nižšiu cenu, za to mu chýba expandér a má výrazne kratšiu záručnú dobu. V tomto smere môže kufru Sunwave konkurovať MIA TORO M1301/3-L 109l so zárukou 10 rokov, kde vás síce poteší dostupnejšia cena, spracovanie je ale na výrazne nižšej úrovni. Kufor napríklad nemá dvojité kolieska.

Záver

Tento model môžeme odporučiť aj náročnejším používateľom. Tí za svoje peniaze dostanú kvalitne spracovaný kufor, ktorý bude odolný voči aj menej šetrnému zaobchádzaniu napríklad na letisku. Tam príde vhod aj jeho TSA zámok pre letiskovú kontrolu, uzamknúť ho môžete pomocou zámku na číselný kód. Vnútorné aj vonkajšie vybavenie je úplne štandardné pre škrupinové kufre, poteší však expandérom, ktorý mnoho modelov na trhu nemá.

Dominuje zárukou poskytovanou výrobcom, tá trvá neuveriteľných 15 rokov. Preto kufor považujeme za spoľahlivý model, ktorý skutočne niečo vydrží. V tomto smere môžeme ako alternatívu odporučiť MIA TORO M1301/3-L 109l s 10-ročnou zárukou, tento kufor je ale lacnejší, čomu zodpovedá jeho spracovanie.

165 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L | Hodnotenie: 94,0 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L

ROCK Sunwave TR-0212/3-L PP 120 L

165 € Orientačná cena