Menu

Rohnson R 9600 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Čističky vzduchu nad 200 €

Klady

  • Automatický režim
  • Nízka hlučnosť
  • Nočný režim
  • Ionizátor

Zápory

  • Vyššia cena
  • Subjektívne horší dizajn
200 € Orientačná cena

Základné parametre

Čistička vzduchu Rohnson R 9600 disponuje piatimi odnímateľnými filtrami, medzi ktoré sa radí hliníkový predfilter, katalytický filter, formaldehydový, antibakteriálny a HEPA filter. Ďalej v ňom nájdete UV sterilizačnú lampu a negatívny anión ionizátor, druhý spomínaný sa postará predovšetkým o zhlukovanie prachových častíc, dochádza teda k ich lepšiemu zachyteniu. Celkovo by mal Rohnson R 9600 zachytiť až 99,9% prachových častíc, a to v miestnosti s maximálnou plochou 60 m2, pre alergikov potom odporúčame maximálnu plochu izby polovičnú, teda 30 m2. Vzduchový výkon prístroja je 320 m3/hod, čo nie je najvyššia hodnota v našom porovnaní v júli 2020, avšak aj napriek tomu by mala zaistiť efektívny účinok. Rohnson R 9600 je navyše pomerne tichou čističkou vzduchu, jeho najvyššia hlučnosť je podpriemerných 48 dB.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Rohnson

Typ filtrácie

HEPA + hliníkový + katalytický + formaldehydový + antibakteriálna + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

320

Protiprašná účinnosť (%)

99,9

Odporúčaný priestor (m^2)

60

Odporúčaný priestor pre alergikov (m^2)

30

Minimálna hlučnosť (dB)

29

Maximálna hlučnosť (dB)

48

Vybavenie, funkcie a rozmery

Rohnson R 9600 ponúka bohaté vybavenie a spektrum funkcií. Nechýba u neho už spomínaný ionizátor, časovač ani diaľkové ovládanie. Prístroj navyše vie svetelne signalizovať, kedy je nutné vymeniť filter. Prednosťou je jeho automatický režim, kedy senzor kvality vzduchu sám rozpozná mieru znečistenia a nastaví podľa toho optimálny program. Manuálne je možné vyberať z troch stupňov rýchlosti ventilátora, nájdete tu aj tichší nočný režim, pri ktorom navyše prístroj nesvieti, aby vás v spánku nerušil. Spotrebou sa Rohnson R 9600 radí k nadpriemerným modelom, príkon 80 W však nie je najvyšší. S jeho ôsmimi kilogramami by sa s ním malo stále dobre manipulovať.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Senzor kvality vzduchu

Áno

Signalizácia výmeny filtra

Áno

Automatický režim

Áno

Nočný režim

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Počet stupňov výkonu

3

Časovač

Áno

Diaľkové ovládanie

Áno

Spotreba (W)

80

Výška (cm)

65

Šírka (cm)

36

Hĺbka (cm)

16,5

Hmotnosť (kg)

8

Záver

Rohnson R 9600 je čistička vzduchu s piatimi rôznymi filtrami, UV lampou aj ionizátorom. Tieto filtre by mali zachytiť až 99,9 % prachových častíc. Hodí sa do priestoru s maximálnou plochou 60 m2, pokiaľ má však slúžiť alergikovi, odporúčame ju do miestnosti maximálne 30 m2 veľkej. Ide o tichý model, ktorý na najvyšší stupeň produkuje podpriemerných 48 dB. Prístroj disponuje automatickým režimom so senzorom vzduchu, ktorý sám rozpozná jeho kvalitu. Nájdete pri ňom aj nočný režim, manuálne máte na výber z troch rýchlostí ventilátora. Za nedostatok považujeme vyššiu cenu a tiež vzduchový výkon 320 m3/hod, rozhodne sa ale jedná o dostačujúcu hodnotu, ešte vyšší výkon však ponúka Winix ZERO PRO, a to 470 m3/hod.

200 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Rohnson R 9600 | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rohnson R 9600

Rohnson R 9600

200 € Orientačná cena