Menu

Recenzia a test Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Do veľkých miestností
  • Nezávislé čistenie vzduchu
  • UV-C lampa a ionizácia
  • Wi-Fi mobilná aplikácia
  • Predĺžená záruka 5 rokov

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nekompatibilný s Apple Homekit
300 € Orientačná cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean je zástupcom modelov z vyššej cenovej kategórie, ktorý poteší najmä svojím výkonom a technologickou výbavou. Je ideálny do veľkých miestností či do kancelárií, kde vás vďaka extra tichej prevádzke nebude nijako rušiť a vďaka atraktívnemu dizajnu zároveň ľahko zapadne.

Základné parametre a funkcie

Oproti mnohým konkurenčným produktom v rovnakej cenovej relácii ponúka odvlhčovač vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean množstvo moderných funkcií. Relatívne bežná je kombinácia s čističkou vzduchu, ktorú je možné zapnúť aj nezávisle na odvlhčovaní. Navyše tomuto modelu nechýba ani UV-C sterilizačná lampa a ionizátor pre zdravé ovzdušie a pohlcovanie zápachu. Oceníte ho preto napríklad aj pri varení alebo ak doma fajčíte.

Praktická je aj možnosť nastavenia vlhkosti v úrovni 30 až 80 %, pričom súčasťou je aj ukazovateľ relatívnej vlhkosti a svetelná indikácia úrovne aktuálnej vlhkosti rozlíšená modrou, zelenou a červenou farbou. Milovníkov moderných technológií poteší aj Wi-Fi pripojenie a možnosť diaľkového prístupu. Tento odvlhčovač je teda možné ovládať prostredníctvom aplikácie, v ktorej jednoducho nastavíte čas zapnutia, vypnutia či ďalšie funkcie.

Odvlhčovací výkon

Odvlhčovač Rohnson je so svojím vysokým odvlhčovacím výkonom až 20 litrov za deň určený do veľkých miestností s rozlohou do 120 m². Výbornú efektivitu potom preukáže aj v stredne veľkých miestnostiach s vysokou vlhkosťou, v ktorých bude praktická aj pomerne veľká nádoba na skondenzovanú vodu s objemom 6,5 litra. S tou sa napokon v rámci nášho porovnania aj v rámci kondenzačných odvlhčovačov radí k najväčším.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Okrem nadštandardnej technologickej výbavy sa tento model odvlhčovača pýši aj radom kladných užívateľských ohlasov, čo je napokon jedným z dôvodov, prečo sme ho zaradili do nášho porovnania. V čase písania recenzie (február 2023) je priemer jeho užívateľských hodnotení na portáli Heureka 93 %, z čoho môžeme vyvodiť veľkú spokojnosť.

Pozitívne používatelia najčastejšie hodnotia výkon odvlhčovania a potvrdzujú, že denne zo zásobníka vylievajú litre skondenzovanej vody. Chvália tiež Wi-Fi pripojenie, jednoduché spárovanie a ovládanie či kontrolu stavu cez smartfón. Negatívne naopak niektorí hodnotia výstupnú analýzu dát v aplikácii, ktorá je z ich pohľadu zbytočná, ak prístroj používate na rozdielne účely alebo často premiestňujete do iných miestností.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou prednosťou odvlhčovača Rohnson je v porovnaní s konkurenciou jeho technologická výbava. Kombinácia s čističkou vzduchu je pomerne bežná, avšak pri tomto modeli sa môžete tešiť aj na UV-C sterilizačnú lampu a ionizáciu pre dokonale čisté a zdravé ovzdušie. Odvlhčovač ponúka pomerne veľkú zbernú nádobu na vodu, no pre komfortnejšiu obsluhu môžete využiť aj kontinuálny odvod kondenzátu pomocou 1 m hadice, ktorá je súčasťou balenia.

Za nevýhodu je v tomto prípade možné považovať snáď len vyššiu obstarávaciu cenu a fakt, že prístroj aj napriek prítomnosti Wi-Fi pripojenia nie je kompatibilný s Apple Homekit pre komplexné ovládanie inteligentnej domácnosti.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k odvlhčovaču vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi, potom sa pozrite napríklad na Olimpia Splendid Aquaria 24P Wi-Fi. Dá sa využiť v bytových aj v nebytových priestoroch s veľkosťou do 40 m², kde ponúkne podobný odvlhčovací výkon 24 l/deň a možnosť čistenia vzduchu. Ionizátor aj UV lampa mu však chýba.

Alternatívou môže byť aj odvlhčovač G21 Impact 40, ktorý oceníte pre jeho vyšší odvlhčovací výkon, ktorý dosahuje až 40 litrov za 24 hodín. Na rozdiel od modelu Rohnson ale neponúkne toľko moderných funkcií na čistenie vzduchu a navyše je o niečo hlučnejší.

Záverečné zhrnutie

Odvlhčovač vzduchu Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean ocenia najmä náročnejší používatelia a technologickí nadšenci, ktorých poteší množstvom moderných funkcií a Wi-Fi pripojením. S odvlhčovacím výkonom 20 litrov/deň si dobre poradí vo veľkých miestnostiach či v kanceláriách do 120 m², kde sa postará nielen o optimálnu vlhkosť, ale aj kvalitu ovzdušia, a to vďaka kombinácii nezávislej čističky vzduchu, UV-C lampy a ionizátora.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

Rohnson

Typ

Kondenzačný

Odvlhčovacia kapacita (l/deň)

20

Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)

120

Objem zbernej nádoby na vodu (l)

6,5

Maximálna hlučnosť (dB)

37

Čistička vzduchu

Áno

Wi-Fi

Áno

Transportné kolieska

Nie

Hmotnosť (kg)

14,25

300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou a s výberom odvlhčovača vzduchu má vlastné skúsenosti. Vďaka tomu vám prezradí, na ktoré parametre by ste pri výbere rozhodne nemali zabudnúť, alebo aké funkcie sa vám počas používania môžu hodiť. Iva autorsky stojí aj za ďalšími témami z oblasti starostlivosti o domácnosť či zdravie, ako sú napríklad ventilátory či horské slnká.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean

Rohnson R-9920 Genius WiFi Health & Clean

300 € Orientačná cena