Menu

Recenzia a test Romotop Evora 01 Akum

Výborné Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii Akumulačné kachle

Klady

  • Vysoká výkonnosť
  • Vhodné aj do väčších miestností
  • Jednoduchá obsluha
  • Regulovateľný výkon
  • Veľmi pekný dizajn

Zápory

  • Vysoká cena
  • Krehkejší bočný obklad
  • Pre niekoho vysoké
1 700 € Orientačná cena

Romotop Evora 01 Akum sú akumulačné kachle na tuhé palivo. Na rozdiel od väčšiny podobných produktov teda nie sú elektrické. Umožňujú pritom znížiť nielen spotrebu paliva, ale aj frekvenciu prikladania. Zaručujú teda istú finančnú úsporu, hoci počiatočná investícia je pomerne vysoká.

Základné charakteristiky

Tieto krbové akumulačné kachle disponujú regulovateľným výkonom 2 až 6,5 kW, takže sa hodia aj do väčších objektov, a to vrátane nízkoenergetických domov. Vhodné môžu byť pre priestory až do objemu 90 m3, pretože ide o účinný zdroj tepla. Ako ale funguje? Počas kúrenia kachle absorbujú tepelnú energiu do akumulačnej hmoty, teda do špeciálnych akumulačných tvaroviek, z ktorých sa teplo môže uvoľňovať aj v čase, keď už palivo v kachliach nehorí.

Akumulačné kachle Romotop Evora 01 Akum vyhrievajú danú miestnosť rovnomerne. Obľúbené však nie sú iba vďaka svojej funkčnosti a možným finančným úsporám – keďže sa jedná o krbové kachle, môžu sa stať aj výrazným vizuálnym prvkom interiéru. Zaobstarať si ich pritom môžete v rôznych odtieňoch keramiky, takže zapadnú v podstate do akéhokoľvek interiéru bez ohľadu na konkrétny dizajn.

Parameter Tento produkt
Typ

Akumulačné krbové kachle

Výkon/príkon (kW)

2 až 6,5

Objem miestnosti (m3)

90

Termostat

Nie

Rozmery (Š × V × H, mm)

1312 × 528 × 398

Hmotnosť (kg)

143

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Romotop Evora 01 Akum predstavujú ideálne riešenie pre náročnejších užívateľov. Tí oceňujú nielen ich funkčnosť (výkon až 6,5 kW patrí medzi akumulačnými kachľami k nadštandardným), ale aj estetickú stránku. Väčšina osôb hodnotí kladne aj jednoduchú obsluhu a pekný dizajn. Na druhej strane výhrady mieria k vysokej obstarávacej cene a za negatívum je niekedy považovaný aj krehkejší bočný obklad. Kachle sú pre niekoho vysoké (131,2 cm), ale za to úzke (52,8 cm).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tieto akumulačné kachle kombinujú veľmi dobrý výkon so zaujímavou vizuálnou stránkou, takže sa hodia aj do nízkoenergetických novostavieb. Interiér vyhrievajú spoľahlivo a rovnomerne, je možné regulovať ich výkon a navyše nie sú ťažké (hmotnosť činí 143 kg). Pri nákupe však musíte počítať s obstarávacou cenou prevyšujúcou 1 500 €. Trochu problematický môže byť aj krehkejší bočný obklad a v niektorých priestoroch môže prekážať aj ich výška.

Porovnanie s alternatívami

V súčasnej dobe si môžete zaobstarať aj ďalšie štíhle a vysoké krbové kachle s kamenným obkladom a oválnou základňou z tohto modelového radu. K dispozícii tak máte napr. aj Romotop Evora 02 Akum, ktoré majú veľmi podobné vlastnosti. Náročným užívateľom však môžeme odporučiť aj ďalšie krbové kachle od tejto značky. Za zmienku stoja napríklad kachle Romotop Sone G 05 Akum, ktoré sú však ešte výrazne drahšie ako recenzovaný produkt.

Záverečné zhrnutie

Akumulačné krbové kachle Romotop Evora 01 Akum predstavujú ideálne riešenie nielen do klasických domov, ale aj do nízkoenergetických stavieb. Tie sa vyznačujú práve tým, že majú nízku spotrebu energie pri kúrení. Do týchto priestorov sa navyše hodia nielen vďaka svojmu (regulovateľnému) výkonu a praktickým vlastnostiam, ale aj vďaka zaujímavému dizajnu. Hoci teda na začiatku musíte počítať s vyššou investíciou, neskôr ju pravdepodobne nebudete ľutovať.

1 700 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Romotop Evora 01 Akum | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už 14 rokov. Má teda bohaté skúsenosti so spracovaním najrôznejších tém. Aj vzhľadom na rastúce ceny energií sa aktuálne zaujíma o problematiku kúrenia. Pri výbere tých najlepších zariadení preto zohľadnil všetky parametre, ktoré považuje za podstatné. Zameral sa teda na výkon, ale napríklad aj na náročnosť ovládania alebo na vizuálnu stránku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Romotop Evora 01 Akum

Romotop Evora 01 Akum

1 700 € Orientačná cena