Menu

Recenzia a porovnanie Rösle Videro G3-S Vario+

93,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Plynové grily

Klady

  • Presklené veko
  • Podsvietené ovládacie gombíky
  • 2 bočné horáky
  • Vysoký výkon 17 kW

Zápory

  • Vyššia cena
860 € Orientačná cena

Základné parametre

Plynový gril Rösle patrí k originálnym modelom a pravdepodobne zaujme predovšetkým náročnejších zákazníkov. Jeho grilovacia plocha 2 700 cm2 síce nie je na trhu najväčšia, stále ale vystačí aj väčšej rodine. Rozmernejšie grily tento model prekonáva nadštandardným výkonom 17 kW, rozloženým medzi 5 horákov. Základ tvoria štandardné 3 horáky, s ktorými sa pri väčších plynových griloch stretnete pomerne často. Tie sú ale doplnené ešte špeciálnym bočným varičom Primezone, ktorý poslúži napríklad na zatiahnutie mäsa pred grilovaním, a taktiež ďalším bočným horákom, vhodným napríklad na prípravu omáčok.

Grilovacia plocha vo forme liatinového roštu je na trhu populárnou variantou, tento model ide ale ešte o krok ďalej. Časť roštu je odnímateľná a dá sa nahradiť napríklad Wok panvicou, pizza kameňom, liatinovým hrncom a pod., gril je tak naozaj variabilný. Pochváliť musíme tiež jednoduchú údržbu, celú grilovaciu vaňu je možné umývať v umývačke.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Rösle

Celkový výkon (kW)

17

Grilovacia plocha (cm2)

2 700

Typ grilovacej plochy

Rošt

Povrch grilovacej plochy

Liatina

Počet horákov

5

Umývanie v umývačke

Áno

Vybavenie a funkcie

Model Videro nesklame ani ponukou funkcií a vybavenia. Pokiaľ práve nepoužívate bočné horáky, môžete sklápacie pultíky, v ktorých sú umiestnené, využiť ako odkladaciu plochu. Okrem toho má gril aj háčiky na zavesenie grilovacích pomôcok. Pri modeli tejto cenovej kategórie je samozrejmosťou elektronické zapaľovanie, ktoré je pohodlnejšie a bezpečnejšie. To je navyše pri tomto grile doplnené takými vychytávkami, ako sú podsvietené ovládacie gombíky.

Nechýba samozrejme ani možnosť regulácie teploty, indikátor nahriatia a odkvapkávacia miska, tieto prvky sú pri griloch veľmi obvyklé. Vo veku grilu potom nájdete aj teplomer, ktorý ocení každý nadšený kuchár. Samotné veko je navyše tak trochu špecialitkou, je totiž presklené a o priebehu grilovania tak máte neustály prehľad aj bez otvárania grilu a plytvania teplom.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Áno

Indikátor nahriatia

Áno

Časovač

Nie

Piezo zapaľovanie

Áno

Odkvapkávacia miska

Áno

Odkladacia plocha

Áno

Výška (cm)

127

Šírka (cm)

118

Hĺbka (cm)

57

Hmotnosť (kg)

43

Klady a zápory

Nevýhody tohto modelu môžeme zhrnúť veľmi stručne, za zmienku stojí snáď len vyššia cena, ktorá nemusí byť pre každého optimálna. Tiež grilovacia plocha by mohla byť nedostačujúca pre veľké skupiny ľudí, ale to už je veľmi individuálne. Naopak výhod má tento model nespočet. Patrí medzi ne napríklad vysoký výkon, dva bočné horáky a variabilná grilovacia plocha. Opomenúť nesmieme tiež veľmi originálne prvky, ako je presklené veko grilu alebo podsvietené ovládacie gombíky.

Záver

Model Rösle Videro G3-S Vario+ zaujme už na prvý pohľad, vďaka presklenému veku, ktoré umožňuje neustálu kontrolu nad priebehom grilovania. Ide o veľmi výkonný gril, ktorý okrem bežných 3 horákov ponúkne aj 2 bočné horáky na prípravu mäsa, príloh alebo omáčok. Jeho grilovacia plocha 2 700 cm2 vystačí aj početnejšej rodine a výbavou rozhodne vyhovie aj náročnejším kuchárom. S tým všetkým sa ale spája aj pomerne vysoká cena, ak hľadáte nejaký cenovo dostupnejší model s podobne veľkou grilovacou plochou, pozrite sa napríklad na recenziu grilu G21 California BBQ Premium line.

860 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Rösle Videro G3-S Vario+ | Hodnotenie: 93,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rösle Videro G3-S Vario+

Rösle Videro G3-S Vario+

860 € Orientačná cena