Menu

Recenzia a test Acra BC51

84,9 % Celkové hodnotenie

Top 9 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 8,4/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Počet funkcií na computeri
 • Cena vs. vlastnosti
 • Pre jazdcov do 200 cm

Zápory

 • Robustná konštrukcia
 • Nie je skladací
270 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Acra BC51 je vzpriamený rotopéd, rovnako ako celá vzorka hodnotených rotopédov v našom porovnávacom teste z júla 2017. Všetky recenzované stroje už ale nemali totožné napájanie. Niektoré sa nenapájajú, iné sa napájajú pomocou sieťového adaptéra, u väčšiny sú ale zdrojom energie tužkové batérie, a rovnako je to aj pri rotopede značky Acra. Ovládanie záťaže má manuálne, čo je tiež typické pre väčšinu hodnotených strojov. Pre niekoho to nemusí byť ideálne a bude uprednostňovať elektronické ovládanie, to je intuitívne. Magnetické brzdy potom nájdete u väčšiny rotopédov, ide o ideálny brzdový systém, ktorý stojí primerané peniaze a pritom je tichý a kvalitný.

Stroj má celkovú váhu 29 kg, čo neznamená, že so strojom v prípade potreby ani nepohnete. Nižšie sa dozviete, že výrobca myslí na váš chrbát a preto má rotopéd niečo, čo manipuláciu uľahčí. Pre rotoped Acra BC51 si vyhraňte o niečo viac miesta, patrí k robustnejším z nášho porovnávacieho testu. Jeho miery sú 62 cm na šírku, 95 cm na dĺžku a do výšky má 147 cm. Výškou je tento rotopéd ideálny aj pre osoby okolo 200 cm. Nosnosť je však iba 130 kg. To je síce priemer, vzhľadom na konštrukciu by sme ale čakali väčšiu nosnosť. Aj tak by mala byť pre mnoho ľudí dostačujúca a v prípade potreby môžete nájsť v našom porovnávacom teste aj stroje, ktoré majú nosnosť 150 kg.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Acra

50 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Tužkové batérie

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Manuálne

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

200

40 % 200, 30 % 190, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

130

60 % 150, 30 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

29

32,79
Šírka (cm)

62

56,20
Dĺžka (cm)

95

92,10
Výška (cm)

147

142,30

Hodnotenie vybavenia

V rámci vybavenosti je na tom Acra BC51 veľmi dobre. Vyššie sme upozornili, že napriek veľkej váhe stroja s ním nebude manipulácia taká obtiažna a to vďaka kolieskam na prepravu. Pokiaľ by ste náhodou narazili na problém s nerovnosťou vašej podlahy, s tým si rotopéd poradí vďaka systému nerovností podlahy. Pre úplný komfort a individuálne nastavenie môžete využiť nastaviteľnosť riadidiel. Na to, aby sa vám za žiadnych okolností nevyšmykla noha slúži potom remienok na každom pedáli. Ten je nastaviteľný.

Acra BC51 má optimálnych 8 záťaží. Tie dovoľujú cvičiacemu, aby si korigoval obtiažnosť šliapania. S plynulým šliapaním vám potom pomôže 6 kg ťažký zotrvačník, ktorý navyše ovplyvňuje aj to, aké ťažké pre vás budú jednotlivé záťaže.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

8

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

6

8,30

Hodnotenie funkcií

Pri funkciách, ktoré máte pri rotopede k dispozícii, sme milo prekvapení. Zatiaľ čo pre väčšinu hodnotených strojov je typické 6 funkcií, počítač stroja Acra BC51 vám ponúka hneď deväť rôznych funkcií. Nás však zaujímalo hlavne to, či recenzované rotopedy disponujú troma hlavnými funkciami, ktorými sú zobrazenie rýchlosti, merač kalórií a merač tepovej frekvencie. Všetky tieto funkcie sú takmer štandard a preto ich aj model značky Acra má.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

9

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Pri užívateľských recenziách rotopedu Acra BC51 si možno na prvý pohľad všimnúť značnú obľúbenosť a spokojnosť. Stroj ponúka mnoho funkcií, má vysokú nosnosť a to všetko za prijateľnú cenu 200 €. To, že niekomu nevyhovuje sedlo alebo počet záťaží, je veľmi individuálna vec a tak to nemožno vziať do úvahy v prípade celkového hodnotenia.

Naše hodnotenie a záver

Acra BC51 je stroj, o ktorom sa dá povedať, že ponúka mnoho muziky za málo peňazí. Naozaj, na svoju čiastku ide o rotopéd, ktorý má vcelku vysokú nosnosť, ponúka širokú škálu funkcií vnútorného počítača, ani počet záťaží nie je taký zlý. Pre začiatočníkov ide o ideálny cvičebný stroj, ktorý ale nesklame ani pokročilých. Pokiaľ je na vás ale príliš ťažký a veľký, určite sa pozrite inde v našom porovnávacom teste. Rotoped inSPORTline Kalistic je tomuto rotopedu veľmi podobný, ale je menší a výrazne ľahší. Jednoduchšie si s ním pri manipulácii poradí aj žena alebo staršie osoby.

270 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Acra BC51 | Hodnotenie: 84,9 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Acra BC51

Acra BC51

270 € Orientačná cena