Menu

Recenzia a test Duvlan Keaton Ergo

91,5 % Celkové hodnotenie

v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,7/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,4/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 9,5/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Počet funkcií
 • Hmotnosť zotrvačníka
 • Pre jazdcov až do 190 cm

Zápory

 • Hmotnosť stroja
 • Nemá skladaciu konštrukciu
360 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rotoped DUVLAN Keaton Ergo je vzpriamený rotoped, pri ktorom je napájanie zariadené cez sieťový adaptér, musíte teda mať v dosahu zásuvku. V tomto prípade adaptér napája okrem iného elektronický ovládač, na ktorom si môžete navoliť trasu s rôznymi záťažami, ktoré sa budú počas jazdy automaticky meniť. Toto ovládanie sa dá spravidla prepnúť na manuálne ovládanie, čo je výhoda. Mnoho výrobcov rotopédov z nášho testu, vlastne valná väčšina, sa sústredila na manuálne ovládanie, ktoré už nijako prepnúť nejde a vám nezostáva, než si počas jazdy korigovať záťaž. Čo sa týka bŕzd, 90 % všetkých testovaných rotopédov má magnetické brzdy. Tie sú spravidla tiché a ich životnosť je dlhšia ako napríklad pri brzdách pásových. Viac o brzdovom systéme sa môžete dozvedieť v našom manuáli Ako vybrať rotopéd.

Medzi ďalšie parametre je potrebné zaradiť aj nejakú tú hmotnosť a veľkosť. Najskôr uvedieme váhu a veľkosť stroja. Stroj váži 40 kg, je tak najťažším v našom teste. O jeho manipuláciu ale nemusíte mať strach, viac sa dozviete v odseku nižšie pri hodnotení vybavenia. Ďalej tu máme veľkosť, ktorá je tiež nadpriemerná. Šírka 64 cm aj dĺžka 100 cm patria k najvyšším hodnotám vzhľadom k ostatným modelom v teste. Výška 146 cm je tiež nadpriemerná, tomu je však úmerná aj predpokladaná výška jazdca. Výrobca odporúča, aby na stroji cvičili ľudia do výšky 190 cm. Pokiaľ na ňom bude cvičiť niekto vyšší, nejde samozrejme o taký problém, oveľa dôležitejšie je strážiť si nosnosť rotopedu. Odporúčaná maximálna hmotnosť cvičiaceho je 130 kg, pričom priemerne unesú stroje 122 kg. Nosnosť odporúčame dodržiavať. Stroj má síce nejakú rezervu, už aj tá hraničná najvyššia možná nosnosť zaťažuje stroj natoľko, že sa môže pri častom zaťažení rapídne znížiť jeho životnosť.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Duvlan

50 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

190

40 % 200, 30 % 190, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

130

60 % 150, 30 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

40

32,79
Šírka (cm)

64

56,20
Dĺžka (cm)

100

92,10
Výška (cm)

146

142,30

Hodnotenie vybavenia

DUVLAN Keaton Ergo je pomerne slušne vybavený. Očakávať môžete kolieska na prepravu, ktoré uľahčia manipuláciu s rotopedom, napríklad vo chvíli, keď je pod ním potrebné upratať. Určite ich oceníte, 40 kg ťažký rotopéd by vám pri presúvaní mohol zničiť podlahu. Je u neho navyše možné vyrovnať nerovnosti podlahy, čo je systém, ktorý uľahčí hľadanie toho správneho miesta tak, aby nebol rotopéd naklonený alebo sa pri cvičení nekymácal. Veľké percento rotopédov umožňuje nastaviť si do určitej miery sklon riadidiel, takže pre vás jazdenie môže byť naozaj veľmi pohodlné, môžete si ho maximálne prispôsobiť. Nakoniec, rotopéd má aj remienky na pedáloch. Tie zaisťujú stabilitu nôh.

Na rotopede je možné navoliť si rôzne záťaže, čím sa stáva cvičenie efektívnejšie, nie je monotónne. DUVLAN Keaton Ergo má možnosť voliť medzi ôsmimi záťažami, čo je úplne slušný priemer. Hmotnosť zotrvačníka, ktorú môžete vidieť v tabuľke nižšie potom znamená, ako plynulý rotopéd pri cvičení bude. Tiež, čím ťažší zotrvačník, tým vyššia je možnosť záťaže. V tomto prípade je hmotnosť zotrvačníka 10 kg, čo je najvyššia hodnota z nášho testu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

8

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

10

8,30

Hodnotenie funkcií

Pri funkciách nás zaujímal nielen počet, ale tiež sme otestovali, či majú rotopedy tri funkcie, ktoré považujeme za najviac dôležité. Celkovo má teda rotopéd DUVLAN Keaton Ergo funkcií 8, s čím si určite vystačí aj náročný cvičiaci, priemer v čase testovania nedosahoval ani čísla sedem. Medzi tie najdôležitejšie funkcie potom patrí zobrazenie rýchlosti, merač kalórií a meranie tepovej frekvencie. Všetky tieto funkcie rotopéd má. Najmä meranie tepovej frekvencie hodnotíme kladne, stále to totiž nie je úplný štandard pri všetkých rotopédoch, pri tom ide o prvok, vďaka ktorému sa cvičenie stáva efektívnejšie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

8

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Naše hodnotenie a záver

S rotopedom DUVLAN Keaton Ergo si vystačia aj tí najnáročnejší. Ponúka veľký počet funkcií, z ktorých má 3 podľa nás najdôležitejšie funkcie: merač tepovej frekvencie, merač rýchlosti a merač kalórií. Rotoped bude určený pre širokú škálu ľudí nielen vďaka funkciám, ale aj vďaka vysokej nosnosti 130 kg. Počítajte s tým, že rotopéd potrebuje dostatok priestoru. Pokiaľ máte nerovnú podlahu, poradí si s ňou vďaka systému na vyrovnanie týchto nerovností. Napájanie z batérií tu nie je možné, takže bude nutné postaviť rotopéd k zásuvke.

360 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Duvlan Keaton Ergo | Hodnotenie: 91,5 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Duvlan Keaton Ergo

Duvlan Keaton Ergo

360 € Orientačná cena