Menu

Recenzia a test FLOW Fitness DHT750

94,8 % Celkové hodnotenie

Top 3 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,2/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 10/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Vysoký počet záťaží
 • Programy podľa tepovej frekvencie
 • Nastaviteľné sedlo i riadidlá

Zápory

 • Nie je skladací
 • Nižšia nosnosť
440 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

FLOW Fitness DHT750 je rotopéd ponúkajúci skvelý pomer ceny a výkonu. Jedná sa o vzpriamený model s pevnou konštrukciou, nie je teda možné ho zložiť, a preto sa hodí pre pravidelných, hoci domácich športovcov. Hmotnosť dosahuje 33 kg, čo značí robustný prístroj, ktorý sa ale nemusí ľahko premiestňovať. Je preto lepšie tomuto prístroju vyhradiť stabilné miesto. Dobíjanie je riešené sieťovým adaptérom, vďaka ktorému vám odpadá starosť s výmenou batérií.

Pohodlia sa dočkáte aj v prípade ovládania záťaže, to je tu elektronické, a pre pridanie alebo ubranie teda stačí stlačiť tlačidlo. Ako pri všetkých modeloch v našom porovnaní (január 2021) nájdete aj tu magnetické brzdy, ktoré sú považované za kvalitný a tichý variant. Nosnosťou 120 kg tento rotopéd síce neprekračuje priemer, za to maximálnou výškou jazdca áno. Výrobca uvádza, že pre pohodlnú jazdu by mal používateľ merať 155 až 200 cm.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Flow Fitness

50 % Housefit, 10 % Tunturi, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Flow Fitness
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

200

50 % 200, 20 % 190, 10 % 185, 10 % 180, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

120

70 % 150, 20 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

33

32,39
Šírka (cm)

51

56,10
Dĺžka (cm)

87

92,80
Výška (cm)

134

141,30

Hodnotenie vybavenia

Z hľadiska vybavenia na vás čakajú všetky dôležité parametre. Rotopédu DHT750 nechýbajú kolieska uľahčujúce prepravu, poteší tiež systém na vyrovnanie nerovností podlahy, aby sa prístroj pri jazde nekýval. Máte možnosť nastaviť si sedlo po horizontálnej aj vertikálnej osi a tiež sklon riadidiel, čo nie je pri všetkých modeloch bežné. Počet záťaží dosahuje 32, čo je vysoké číslo ponúkajúce širokú škálu prispôsobenia. Zotrvačník s hmotnosťou 10 kg navyše sľubuje znateľný rozdiel medzi stupňami záťaže a plynulé šliapanie, jedná sa o jeden z najťažších zotrvačníkov v našom porovnaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

32

30 % 12, 30 % 8, 20 % 16, 20 % 32
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

10

8,80

Hodnotenie funkcií

Z pohľadu funkcií nie je tomuto rotopédu značky Flow Fitness tiež čo vytknúť. Ponúka až 21 programov, medzi ktorými nájdete 12 prednastavených, tri riadené tepovou frekvenciou s automatickou reguláciou záťaže, jeden užívateľsky prispôsobiteľný a napríklad aj BMI analýzu. Rotopéd sa teda hodí aj pre náročnejších užívateľov, ktorí si svoj výkon chcú dôkladne zmerať. K tomu dopomôže aj meranie všetkých podstatných ukazovateľov vrátane spálených kalórií či tepovej frekvencie. Tú je možné merať dotykovými senzormi v rukovätiach alebo pre konkrétnejší výsledok pripojiť hrudný pás.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

21

11,70
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

FLOW Fitness DHT750 dostáva viac-menej kladné hodnotenia užívateľov. Tí si v recenziách pochvaľujú pomerne pevnú konštrukciu, prehľadný displej aj jednoduché elektronické ovládanie. Nechýbajú zmienky o nastaviteľnom sedadle aj riadidle, čo sa hodí v prípade používania stroja viacerými členmi rodiny. Sedátko sa ale môže pri jazde kývať, pokiaľ nie je naozaj dotiahnuté. V pomere ceny k výkonu sa ale používatelia na nič výrazné nesťažujú a rotopéd vraj spĺňa očakávania.

Naše hodnotenie a záver

Rotopéd DHT750 vyniká svojou cenou v pomere s výkonom. Hoci nespadá do najvyššej cenovej kategórie na trhu, nechýba mu žiadna z podstatných funkcií a dokáže ponúknuť aj niečo naviac. Jedná sa o robustnejší model s pevnou konštrukciou, jeho nosnosť dosahuje 120 kg a pohodlnú jazdu zaručí používateľom s výškou 155-200 cm. Je možné ho prispôsobiť pomocou horizontálne aj vertikálne nastaviteľného sedla a tiež sklonu riadidiel.

Ovládanie záťaže je elektronické a na výber máte máte z 32 stupňov. Zotrvačník má nadpriemernú hmotnosť 10 kg, čo by malo zaručiť plynulú jazdu. Máte na výber z 21 programov, medzi ktorými nechýbajú ani tie s automatickým nastavením záťaže podľa tepovej frekvencie. Okrem nej dokáže prístroj zmerať aj rýchlosť či spálené kalórie. Ak zháňate model s vyššou nosnosťou, odporúčame Housefit TIRO 70, ten má ale menej záťaží aj programov.

440 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: FLOW Fitness DHT750 | Hodnotenie: 94,8 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia FLOW Fitness DHT750

FLOW Fitness DHT750

440 € Orientačná cena